Team Joker Icopal

Carl Fredrik Hagen (Team Joker Icopal) triumfował w klasyfikacji generalnej Tour du Jura. Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) po wczorajszym sukcesie spadł na dziewiątą lokatę.

Drugi (a zarazem ostatni) etap Tour du Jura zapowiadał się na trudniejszy od wczorajszego. Na odcinku z Villeneuve sous Pymont do Arbois kolarze musieli przejechać prawie 162 kilometry, a po drodze zmierzyć się z pięcioma podjazdami.

Koszulki lidera bronił Szymon Rekita (Leoprad Pro Cycling). Polakowi walkę o zwycięstwo w generalce chcieli popsuć kolarze, którzy zabrali się w ucieczkę dnia. Byli to:  Brice Feillu (Fortuneo-Samsic), Joab Schneiter (IAM-Excelsior), Patrick Schelling (Team Vorarlberg-Santic), Geoffrey Bouchard (CR4C Roanne), Stefan Bennett (GSC Blagnac Vélo Sport 31), Florent Pereira (Team Pro Immo Nicolas Roux), Maxim Rusnac (Team Differdange-Losch) i Rémi Aubert (CC Etupes).

Na kolejnych podjazdach harcownicy tracili coraz więcej sił i odpadali z czołówki. 50 kilometrów przed metą na czele kręcili już tylko Feillu, Schelling i Bennett.

Peleton mocno przyspieszył, podzielił się i jego strata do prowadzącej trójki wynosiła minutę na 30 kilometrów przed metą. Chwilę później w kontrę zabrała się dziesiątka kolarzy, ale nie znalazł się w niej Szymon Rekita.

Peleton jednak mocno pracował i zmniejszał dystans do grupki. Wszystko zjechało się pięć kilometrów przed metą. 2000 metrów przed kreską na samotny atak zdecydował się Tom Wirtgen (AGO-Aqua Service). Luksemburczyk nie wypracował sobie dużej przewagi, ale cały czas kręcił przed peletonem.

Były zawodnik Leopard Pro Cycling nie dał się już doścignąć i mógł cieszyć się z etapowego zwycięstwa. Drugi był Olivier Pardini (Team Differdange-Losch), a trzeci Julian Mertens (Lotto-Soudal U23).

W generalce zwyciężył Carl Fredrik Hagen (Team Joker Icopal), a Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling) spadł na wciąż dobre, dziewiąte miejsce.

Wyniki etapu:

1 * WIRTGEN Tom Ago – Aqua Service LUX
2 PARDINI Olivier Team Differdange Losch BEL
3 * MERTENS Julian Lotto Soudal U23 BEL
4 * MOLLY Kenny Ago – Aqua Service BEL
5 * MULLER Patrick Vital Concept Cycling Club SUI
6 * GOOSSENS Kobe Lotto Soudal U23 BEL
7 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo – Samsic FRA
8 HAGEN Carl Fredrik Joker Icopal NOR
9 * MONIQUET Sylvain Ago – Aqua Service BEL 03”
10 CARISEY Clement Team Pro Immo Nicolas Roux FRA ‘
11 CAMPISTROUS Romain GSC Blagnac VS31 FRA ‘
12 HARPER Chris Bennelong Swisswellness Cycli AUS ‘
13 SPREAFICO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ITA ‘
14 * MEYER Robin AVC Aix en Provence FRA ‘
15 CASTELLARNAU Florent AVC Aix en Provence FRA ‘
16 * VANHOUCKE Harm Lotto Soudal U23 BEL ‘
17 RAIBAUD Jimmy CR4C Roanne FRA ‘
18 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic SUI ‘
19 BOUET Maxime Team Fortuneo – Samsic FRA ‘
20 MORENO SALA Adria AVC Aix en Provence ESP ‘
21 BOWDEN Scott Bennelong Swisswellness Cycli AUS 12”
22 * VAN GILS Maxim Lotto Soudal U23 BEL ‘
23 GUILLONNET Adrien S.C.Olympique De Dijon FRA ‘
24 REKITA Szymon Leopard Pro Cycling POL ‘       
25 TEASDALE Joshua Team Differdange Losch GBR 14”
26 * AASHEIM Aksel Fischer Joker Icopal NOR ‘
27 * BANZER Gordian Akros – Renfer Sa SUI ‘
28 HOEM Bjørn Tore Joker Icopal NOR ‘
29 FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic SUI 28”
30 * DEBONS Antoine Swiss Cycling SUI 31”
31 * HERMANS Steff Lotto Soudal U23 BEL 33”
32 LE LAVANDIER Maxime AVC Aix en Provence FRA 39”
33 BONUSI Raffaello Androni Giocattoli – Sidermec ITA 48”
34 * MACIEJUK Filip Leopard Pro Cycling POL 50”       
35 * ROSS Mathew A.C. Bisontine AUS 52”
36 * DELACROIX Théo Cc Etupes Le Doubs Pays De FRA 01’20”
37 MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic GER ‘
38 * RUEGG Lukas Team Vorarlberg Santic SUI ‘
39 * RIVERA SERRANO Kevin Androni Giocattoli – Sidermec CRC 01’33”
40 * MÄDER Gino Swiss Cycling SUI 02’02”
41 * VOISARD Yannis Akros – Renfer Sa SUI ‘
42 * BUSSARD Dimitri Bourg en Bresse Ain Cyclisme SUI 02’32”
43 SAVICKAS Zydrunas Bourg en Bresse Ain Cyclisme LTU 12”
44 VANGSTAD Andreas Joker Icopal NOR 02’36”
45 * LAFAY Victor Bourg en Bresse Ain Cyclisme FRA 03’09”
46 * ROCHAS Rémy Bourg en Bresse Ain Cyclisme FRA 03’19”
47 JAMET Alexandre CR4C Roanne FRA ‘
48 ROGER Maxime Team Pro Immo Nicolas Roux FRA 06’27”
49 * TASSET Marvin Ago – Aqua Service BEL ‘
50 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ITA ‘
51 THOMAS Adrien Occitane Cyclisme Formation FRA ‘
52 LAMMERTINK Steven Vital Concept Cycling Club NED 06’31”
53 BILLOD MOREL Julien A.C. Bisontine FRA 06’37”
54 FEILLU Brice Team Fortuneo – Samsic FRA ‘
55 BENNETT Stefan GSC Blagnac VS31 FRA 06’57”
56 IMHOF Claudio Swiss Cycling SUI 07’55”
57 * SCHÄPPI Martin Swiss Cycling SUI ‘
58 RUSNAC Maxim Team Differdange Losch MDA ‘
59 FONSECA Armindo Team Fortuneo – Samsic FRA ‘
60 * LEYDER Pit Leopard Pro Cycling LUX ‘
61 ROE Timothy Bennelong Swisswellness Cycli AUS ‘
62 ARNAUD Vincent Bourg en Bresse Ain Cyclisme FRA ‘
63 * VANHOOF Ward Lotto Soudal U23 BEL 09’13”
64 * SUNDERLAND Dylan Bennelong Swisswellness Cycli AUS ‘
65 GOSSARD Maxime GSC Blagnac VS31 FRA 11’47”
66 * MULLER Reto Swiss Cycling SUI ‘
67 * SCHNEITER Joab Swiss Cycling SUI ‘
68 JOLIBERT Clement AVC Aix en Provence FRA ‘
69 AUBERT Rémi Cc Etupes Le Doubs Pays De FRA ‘
70 GAUTHIER Guillaume Cc Etupes Le Doubs Pays De FRA ‘
71 RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer Sa SUI 13’21”
72 * FROIDEVAUX Robin Akros – Renfer Sa SUI ‘
73 CARAMEL Mathieu AVC Aix en Provence FRA 15’32”
74 BOUCHARD Geoffrey CR4C Roanne FRA ‘
75 ORLHAC Boris Team Pro Immo Nicolas Roux FRA ‘
76 * PETELIN Jan Team Differdange Losch LUX 20’10”
77 THILL Tom Team Differdange Losch LUX ‘
78 * ROSSINI Quentin GSC Blagnac VS31 FRA ‘
79 SKJERPING Kristoffer Joker Icopal NOR ‘
80 MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ITA 20’57”
81 * MEILER Martin Team Vorarlberg Santic GER ‘
82 * PESTIAUX Yann Ago – Aqua Service BEL ‘
83 * WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling LUX ‘
84 HAMMERLE Maximilian Team Vorarlberg Santic AUT ‘

Klasyfikacja końcowa:

1 HAGEN Carl Fredrik Joker Icopal NOR
2 * GOOSSENS Kobe Lotto Soudal U23 BEL 05”
3 HARPER Chris Bennelong Swisswellness Cycling T AUS 08”
4 * MONIQUET Sylvain Ago – Aqua Service BEL ‘
5 * MEYER Robin AVC Aix en Provence FRA ‘
6 * VANHOUCKE Harm Lotto Soudal U23 BEL ‘
7 MORENO SALA Adria AVC Aix en Provence ESP ‘
8 DELAPLACE Anthony Team Fortuneo – Samsic FRA 10”
9 REKITA Szymon Leopard Pro Cycling POL 12”   
10 SAVICKAS Zydrunas Bourg en Bresse Ain Cyclisme LTU 22”
11 PARDINI Olivier Team Differdange Losch BEL 40”
12 * WIRTGEN Tom Ago – Aqua Service LUX ‘
13 RAIBAUD Jimmy CR4C Roanne FRA 43”
14 CASTELLARNAU Florent AVC Aix en Provence FRA ‘
15 SPREAFICO Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ITA ‘
16 BOUET Maxime Team Fortuneo – Samsic FRA ‘
17 SCHELLING Patrick Team Vorarlberg Santic SUI 46”
18 GUILLONNET Adrien S.C.Olympique De Dijon FRA 52”
19 * VAN GILS Maxim Lotto Soudal U23 BEL ‘
20 TEASDALE Joshua Team Differdange Losch GBR 54”
21 * DEBONS Antoine Swiss Cycling SUI 01’11”
22 VANGSTAD Andreas Joker Icopal NOR 03’16”
23 * LAFAY Victor Bourg en Bresse Ain Cyclisme FRA 03’49”
24 * BANZER Gordian Akros – Renfer Sa SUI 04’23”
25 * MOLLY Kenny Ago – Aqua Service BEL 04’26”
26 * MULLER Patrick Vital Concept Cycling Club SUI ‘
27 * MERTENS Julian Lotto Soudal U23 BEL ‘
28 * MACIEJUK Filip Leopard Pro Cycling POL 05’16”   
29 MEILER Lukas Team Vorarlberg Santic GER 05’46”
30 * RIVERA SERRANO Kevin Androni Giocattoli – Sidermec CRC 05’59”
31 JAMET Alexandre CR4C Roanne FRA 07’45”
32 RUSNAC Maxim Team Differdange Losch MDA 08’38”
33 * ROSS Mathew A.C. Bisontine AUS 09’08”
34 * MÄDER Gino Swiss Cycling SUI 10’18”
35 FRAPPORTI Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ITA 10’53”
36 BENNETT Stefan GSC Blagnac VS31 FRA 11’23”
37 BOWDEN Scott Bennelong Swisswellness Cycling T AUS 11’25”
38 * AASHEIM Aksel Fischer Joker Icopal NOR 11’27”
39 * HERMANS Steff Lotto Soudal U23 BEL 11’46”
40 LE LAVANDIER Maxime AVC Aix en Provence FRA 11’52”
41 BONUSI Raffaello Androni Giocattoli – Sidermec ITA 11’54”
42 * LEYDER Pit Leopard Pro Cycling LUX 12’21”
43 * DELACROIX Théo Cc Etupes Le Doubs Pays De Mont FRA 12’33”
44 * BUSSARD Dimitri Bourg en Bresse Ain Cyclisme SUI 13’14”
45 HOEM Bjørn Tore Joker Icopal NOR 14’04”
46 * ROCHAS Rémy Bourg en Bresse Ain Cyclisme FRA 14’32”
47 * RUEGG Lukas Team Vorarlberg Santic SUI 15’10”
48 CAMPISTROUS Romain GSC Blagnac VS31 FRA 15’18”
49 ORLHAC Boris Team Pro Immo Nicolas Roux FRA 16’12”
50 CARISEY Clement Team Pro Immo Nicolas Roux FRA ‘
51 AUBERT Rémi Cc Etupes Le Doubs Pays De Mont FRA 16’13”
52 FRIESECKE Gian Team Vorarlberg Santic SUI 16’32”
53 * TASSET Marvin Ago – Aqua Service BEL 17’09”
54 BILLOD MOREL Julien A.C. Bisontine FRA 17’40”
55 FEILLU Brice Team Fortuneo – Samsic FRA 17’50”
56 * VOISARD Yannis Akros – Renfer Sa SUI 18’06”
57 IMHOF Claudio Swiss Cycling SUI 19’08”
58 LAMMERTINK Steven Vital Concept Cycling Club NED 20’21”
59 * SUNDERLAND Dylan Bennelong Swisswellness Cycling T AUS 20’26”
60 * VANHOOF Ward Lotto Soudal U23 BEL 20’29”
61 THOMAS Adrien Occitane Cyclisme Formation FRA 22’31”
62 ROGER Maxime Team Pro Immo Nicolas Roux FRA 22’36”
63 * SCHNEITER Joab Swiss Cycling SUI 23’00”
64 GAUTHIER Guillaume Cc Etupes Le Doubs Pays De Mont FRA 23’03”
65 FONSECA Armindo Team Fortuneo – Samsic FRA 23’59”
66 * SCHÄPPI Martin Swiss Cycling SUI ‘
67 ARNAUD Vincent Bourg en Bresse Ain Cyclisme FRA ‘
68 ROE Timothy Bennelong Swisswellness Cycling T AUS ‘
69 RÜTTIMANN Jan Akros – Renfer Sa SUI 24’34”
70 JOLIBERT Clement AVC Aix en Provence FRA 27’51”
71 * MULLER Reto Swiss Cycling SUI ‘
72 CARAMEL Mathieu AVC Aix en Provence FRA 31’36”
73 BOUCHARD Geoffrey CR4C Roanne FRA ‘
74 * PESTIAUX Yann Ago – Aqua Service BEL 32’10”
75 HAMMERLE Maximilian Team Vorarlberg Santic AUT ‘
76 * FROIDEVAUX Robin Akros – Renfer Sa SUI 35’24”
77 * WIRTGEN Luc Leopard Pro Cycling LUX 36’12”
78 THILL Tom Team Differdange Losch LUX 36’14”
79 GOSSARD Maxime GSC Blagnac VS31 FRA 39’21”
80 MALUCELLI Matteo Androni Giocattoli – Sidermec ITA 40’16”
81 * ROSSINI Quentin GSC Blagnac VS31 FRA 42’13”
82 SKJERPING Kristoffer Joker Icopal NOR 43’35”
83 * MEILER Martin Team Vorarlberg Santic GER 44’22”
84 * PETELIN Jan Team Differdange Losch LUX 45’46”