© Quick-Step Floors Cycling Team / Tim de Waele

Obrońca tytułu, mistrz Ronde Van Vlaanderen i podwójny zwycięzca etapowy Itzulia Basque Country poprowadzą belgijską ekipę w pierwszej odsłonie Ardeńskiego Tryptyku.

Tegoroczna edycja Amstel Gold Race wyróżnia się nową końcówką – organizatorzy postanowili dodać nieco wąskich tras i usunąć słynny podjazd pod Cauberg, by przyspieszyć ataki i utrudnić kontrolowanie tempa peletonu. W sumie do pokonania będzie 263km, na których czeka 35 podjazdów.

Obrońcą tytułu jest Philippe Gilbert. Zawodnik Quick-Step Floors w zeszłym sezonie pokonał na finiszu Michała Kwiatkowskiego (Team Sky) zdobywając swój czwarty tytuł w Piwnym Wyścigu. Belg został też jednym z liderów drużyny na tegoroczną imprezę, mimo nie najlepszych wyników we wcześniejszych klasykach.

Opromienieni znakomitą formą do Holandii przyjadą za to Julian Alaphilippe i Niki Terpstra. Francuz wygrał dwa etapy Itzulia Basque Country i długo walczył o końcowy triumf, a specjalizujący się w wyścigach po bruku Holender wygrał już E3 Harelbeke i Ronde Van Vlaanderen, a w Paryż-Roubaix był trzeci.

W składzie na rozpoczęcie Ardeńskiego Tryptyku znaleźli się też znakomici górale – Bob Jungels i Enric Mas. Tempo na płaskich odcinkach będą mogli nadawać Davide Martinelli (zwycięzca etapowy z Warszawy z Tour de Pologne 2016) oraz doświadczony Pieter Serry.

Skład Quick-Step Floors na Amstel Gold Race:

Julian Alaphilippe, Philippe Gilbert, Bob Jungels, Davide Martinelli, Enric Mas, Pieter Serry, Niki Terpstra