100% / ride100percent

Firma sponsorująca Petera Sagana stworzyła okulary z magnetycznymi wkładkami, które mają poprawiać przepływ powietrza przez nos.

100% jest producentem gogli motocrossowych, ale razem z Peterem Saganem firma weszła do kolarstwa. Dzięki współpracy z AC Systems nowy model bazowany na znanych już okularach Speedcraft ma poprawić przepływ powietrza przez nos. Wszystko dzięki dwóm rozszerzaczom zamontowanym przy noskach.

100% / ride100percent

Na górnej części okularów znajduje się dźwignia zmniejszająca szerokość wkładek. Według AC Systems działanie produktu potwierdzają motocykliści. W ostatnim czasie za testy zabrał się za to Sagan. Ciężko powiedzieć czy poszerzenie dróg oddechowych w nosie poprawia osiągi na rowerze, ale wiadomo już, że ewentualne korzystanie z Speedcraft AIR nie będzie tanie – 20 wkładek (10 użyć) to koszt 15 dolarów.

W okularach znajdziemy wymienne szkła HiPER z poprawionym kontrastem oraz stuprocentową ochroną przed promieniami UV. W zestawie otrzymamy też przezroczyste soczewki. Oprawki mają za to dawać idealną wentylację i nie parować.

100% Speedcraft AIR kosztują 325 dolarów.