Kim Caritoux / Delko Marseille-Provence KTM

Francuski kolarz został złapany podczas marcowego Paryż-Nicea.

Di Gregorio od dwóch sezonów reprezentuje Delko – Marseille Provence – KTM. Francuz w 2012 roku podczas Tour de France został aresztowany za posiadanie niedozwolonych substancji. Sprawa toczyła się przez prawie rok, a dopiero w kwietniu 2013 roku posiadane środki zostały uznane za witaminy – po tym wyniku kolarz skutecznie zaskarżył swoją ówczesną grupę Cofidis, Solution Credits o nieuzasadnione zwolnienie.

Tym razem jednak sprawa nie polega na znalezieniu podejrzanych środków – w organizmie Francuza, w teście przeprowadzonym 8 marca, podczas Paryż-Nicea, wykryto darbepoetynę (dEPO), białko zbliżone działaniem do erytropoetyny znanej szerzej jako EPO. W etapówce kolega drużynowy Przemysława Kasperkiewicza zajął 22. miejsce, a najlepszym wynikiem była 3. lokata na trzecim etapie.

Kolarzowi przysługuje przebadanie próbki B, ale już można się spodziewać zawieszenia w prawach zawodnika Delko-Marseille Provence-KTM, a po ewentualnym potwierdzeniu diagnozy również zwolnienia i długiej dyskwalifikacji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments