fot. Caja Rural

Po kilku latach bycia hiszpańskim “rodzynkiem” ekipa Caja Rural wreszcie będzie mieć towarzystwo w postaci ekip Burgos-BH i Euskadi-Murias. Jak co roku celem będzie walka o zwycięstwa etapowe.

palmares hiszpańskiej grupy widnieją triumfy w klasyfikacji górskiej ostatniego wielkiego tour w sezonie zdobyte przez Omara Fraile w 2015 roku i Lulu Sancheza rok wcześniej. Jak podano w uzasadnieniu, grupa otrzymała zaproszenie na tegoroczny wyścig za aktywną jazdę w ubiegłych latach, a dyrektor grupy, Juan Manuel Hernandez, zapowiada, że jazda jego podopiecznych nie jest niezauważana i chcą jeszcze więcej sukcesów.

Kolejny rok z rzędu wrócimy na start Vuelty i chcemy podziękować firmie Unipublic za zaufanie jakim obdarzają naszą grupę. Dla nas to bardzo ważne, że doceniają filozofię naszej grupy, zwłaszcza po nieco gorszym sezonie 2015, kiedy wyniki nie wyglądały tak obiecująco jak w poprzednich dwóch sezonach, a mimo to nam zaufano. Będziemy prezentować taki sam charakter jak przed rokiem, kiedy na 19 etapów ze startu wspólnego czternastokrotnie znaleźliśmy się w ucieczce.

Obecność na Vuelcie pozwala nam skupić się na wielkim celu, a w tym samym czasie kontynuować naszą pracę na rzecz rozwoju młodych zawodników. Spróbujemy, by w sierpniu nasi zawodnicy byli w jak najlepszej formie i chcemy walczyć o sukces etapowy, którego nam braknie od 2012 roku. Naszym głównym celem będzie pozostawienie po sobie dobrego wrażenia i próba walki o etap

-zapowiada Hernandez.

Przypomnijmy, że przed rokiem najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Caja Rural w generalce był Sergio Pardilla, który uplasował się na 15. pozycji. Hiszpański wyścig rozpocznie się 25 sierpnia w Maladze.