Michał Gałka (Polska) jest liderem po dwóch dniach zmagań juniorskiego wyścigu Internationale Cottbuser.

W drugim dniu rywalizacji w Internationale Cottbuser Junioren-Etappenfahrt młodzi kolarze mieli do pokonania dwa “pół – etapy”. Najpierw czekała na nich 11. kilometrowa jazda indywidualna na czas, a pod wieczór 60 kilometrów na rundach wokół Waldhotel Cottbus.

Na etapie 2.a najszybszy okazał się Duńczyk Jacob Hindsgaul Madsen (Team Herning CK Junior). Drugie miejsce zajął Frederik Egehus (Team ABC Junior), a trzecie Maurice Ballerstedt (Team LV Berlin). Miejsca cztery i pięć dla Polaków – Damiana Papierskiego i Michała Gałki. Gałka utrzymał także prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Po południu młodzi adepci kolarstwa zmierzyli się z rundami wokół Waldhotel Cottbus, a do przejechania łącznie było 60 kilometrów.

Etap płaski, bardzo szybki, więc o triumfie zadecydował sprinterski finisz. Najszybszy okazał się Jacob Hindsgaul Madsen (Team Herning CK Junior), który zwyciężył także w dzisiejszej czasówce. Drugi był nasz Michał Gałka, który tym samym utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu!

Wynik etapu 2a (TOP 10 + miejsca Polaków):

1. 71 MADSEN Jacob Hindsgaul Team Herning CK Junior P/B 10046120753 Lo 0:13:43,52
2. 116 EGEHUS Frederik Team ABC Junior 10050163027 0:13:48,82 00:05
3. 22 BALLERSTEDT Maurice Team LV Berlin 10036175526 * 0:13:53,91 00:10
4. 94 PAPIERSKI Damian National Team Poland 10015328408 0:13:56,16 00:13
5. 92 GAŁKA Michał National Team Poland 10062070886 * 0:13:57,10 00:14
6. 161 GEßNER Jakob STEVENS Juniorenteam Thüring 10036440658 0:14:01,19 00:18
7. 83 SCHARR Johannes Junioren Schwalbe Team Sachs 10050847784 0:14:02,99 00:19
8. 151 WANDAHL Frederik Team Børkop Cykler – Carl Ras 10036124396 * 0:14:04,08 00:21
9. 93 WALKOWIAK Kacper National Team Poland 10051452117 0:14:07,60 00:24
10. 62 FRICK Bastian Team Auto Eder Bayern 10064190843 0:14:08,35 00:25

24. 91 RICHTER Wiktor National Team Poland 10015338108 0:14:21,91 00:38
48. 11 KRYSZTOFIAK Jakub Team ALKS STAL Grudziadz 10054665847 * 0:14:48,34 01:05
59. 96 PÓŁTORAK Kacper National Team Poland 10055798828 0:14:57,52 01:14
73. 95 PROKOPYSZYN Filip National Team Poland 10048871917 0:15:21,20 01:38
82. 12 KLASIŃSKI Bartosz Team ALKS STAL Grudziadz 10050829293 0:15:35,42 01:52
83. 13 KOŁODZIEJSKI Konrad Team ALKS STAL Grudziadz 10054626845 * 0:15:35,47 01:52
86. 15 TASZYŃSKI Kamil Team ALKS STAL Grudziadz 10054671406 * 0:15:42,76 01:59
100. 16 ŚCIBIOR Jakub Team ALKS STAL Grudziadz 10050867689 0:16:10,12 02:27
110. 18 BELNIAK Maciej Team ALKS STAL Grudziadz 10054659783 * 0:24:04,61 10:21

Wyniki etapu 2b (TOP 10 + miejsca Polaków):

1. 71 MADSEN Jacob Hindsgaul Team Herning CK Junior P/B 10046120753 Lo 01:22:20 -6
2. 92 GAŁKA Michał National Team Poland 10062070886 * 01:22:20 -4
3. 126 UHLIG Henri DIATEST City Bike VC Darmstad 10036355479 * 01:22:20 -2
4. 81 WERNER Franz Junioren Schwalbe Team Sachs 10045919982 01:22:20
5. 113 HERTZ Benjamin Team ABC Junior 10036128238 * 01:22:20
6. 22 BALLERSTEDT Maurice Team LV Berlin 10036175526 * 01:22:20 -2
7. 85 KEUP Pierre-Pascal Junioren Schwalbe Team Sachs 10036281923 * 01:22:20
8. 93 WALKOWIAK Kacper National Team Poland 10051452117 01:22:20
9. 161 GEßNER Jakob STEVENS Juniorenteam Thüring 10036440658 01:22:20 -1
10. 182 GROCH Paul Team LV Thüringen 10036436214 * 01:22:20

33. 12 KLASINSKI Bartosz Team ALKS STAL Grudziadz 10050829293 01:22:20
34. 94 PAPIERSKI Damian National Team Poland 10015328408 01:22:20 -3
42. 15 TACZYNSKI Kamil Team ALKS STAL Grudziadz 10054671406 * 01:22:20
46. 13 KOLODZIEJSKI Konrad Team ALKS STAL Grudziadz 10054626845 * 01:22:20
68. 96 POLTORAK Kacper National Team Poland 10055798828 01:22:20
74. 91 RICHTER Wiktor National Team Poland 10015338108 01:22:20
85. 16 SCIBIOR Jakub Team ALKS STAL Grudziadz 10050867689 01:25:36 00:03:16
94. 11 KRYSZTOFIAK Jakub Team ALKS STAL Grudziadz 10054665847 * 01:28:36 00:06:16
105. 95 PROKOPYSZYN Filip National Team Poland 10048871917 01:31:36 00:09:16

Klasyfikacja generalna po drugim dniu (TOP 10 + miejsca Polaków):

1. 92 GAŁKA Michał National Team Poland 10062070886 * 03:12:00
2. 22 BALLERSTEDT Maurice Team LV Berlin 10036175526 * 03:12:09 00:00:09
3. 71 MADSEN Jacob Hindsgaul Team Herning CK Junior P/B 10046120753 Lo 03:12:09 00:00:09
4. 94 PAPIERSKI Damian National Team Poland 10015328408 03:12:19 00:00:19
5. 116 EGEHUS Frederik Team ABC Junior 10050163027 03:12:20 00:00:20
6. 62 FRICK Bastian Team Auto Eder Bayern 10064190843 03:12:26 00:00:26
7. 21 DIK Calvin Team LV Berlin 10036179869 03:12:27 00:00:27
8. 163 PETER Jannis STEVENS Juniorenteam Thüring 10036443082 03:12:27 00:00:27
9. 5 WILKSCH Hannes Team RSC Cottbus 10058552921 * 03:12:28 00:00:28
10. 161 GEßNER Jakob STEVENS Juniorenteam Thüring 10036440658 03:12:30 00:00:30

15. 93 WALKOWIAK Kacper National Team Poland 10051452117 03:12:38 00:00:38
22. 91 RICHTER Wiktor National Team Poland 10015338108 03:12:53 00:00:53
44. 96 POLTORAK Kacper National Team Poland 10055798828 03:13:15 00:01:15
68. 13 KOLODZIEJSKI Konrad Team ALKS STAL Grudziadz 10054626845 * 03:14:07 00:02:07
69. 12 KLASINSKI Bartosz Team ALKS STAL Grudziadz 10050829293 03:14:07 00:02:07
71. 15 TACZYNSKI Kamil Team ALKS STAL Grudziadz 10054671406 * 03:14:14 00:02:14
85. 11 KRYSZTOFIAK Jakub Team ALKS STAL Grudziadz 10054665847 * 03:19:36 00:07:36
91. 18 BELNIAK Maciej Team ALKS STAL Grudziadz 10054659783 * 03:22:36 00:10:36
92. 95 PROKOPYSZYN Filip National Team Poland 10048871917 03:23:09 00:11:09