Healthy Ageing Tour

Chantal Blaak (Boels – Dolmans) wygrała czwarty etap Healthy Ageing Tour. Liderką pozostała Amy Pieters (Boels – Dolmans).

W przedostatnim dniu ścigania w Healthy Ageing Tour na panie czekał najdłuższy etap. Na trasie z Hogeland do Winsum do przejechania miały 144 kilometry, ale jedynym problemem mogły okazać się warunki atmosferyczne.

Już po kilku kilometrach ścigania w ucieczkę zabrała się trzynastoosobowa grupa, w której znalazły się praktycznie wszystkie faworytki wyścigu, w tym TOP 6 klasyfikacji generalnej.

Mocna grupa nie dawała za wygraną i cały czas powiększała swoją przewagę. Po 80 kilometrach ścigania wynosiła ona już ponad dwie minuty. Współpraca była bardzo dobra aż do ostatniej rundy.

Wtedy co chwilę różne zawodniczki próbowały pojedynczych ataków po etap.

Trzy kilometry przed metą na czele pojawiła się Chantal Blaak (Boels – Dolmans), ale Holenderka nie zdołała sobie wypracować większej przewagi.

O zwycięstwie zadecydował wymęczający finisz z czołowej grupki. Sporo sił zachowała Blaak i to ona mogła cieszyć się z triumfu. Druga była Kirsten Wild (Wiggle High5), a trzecia Monique van de Ree (WaowDeals Pro Cycling).

Wyniki czwartego etapu:

1 BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team 16 16 3:28:11
2 WILD Kirsten Wiggle High5 12 11 ,,
3 VAN DE REE Monique WaowDeals Pro Cycling 8 6 ,,
4 PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team 6 5 ,,
5 KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling 5 4 0:08
6 VAN DER BREGGEN Anna Boels – Dolmans Cycling Team 4 2 0:15
7 MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team 3 0:16
8 GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling 2 ,,
9 KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing ,,
10 MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling 0:23
11 WORRACK Trixi Canyon SRAM Racing 0:32
12 VAN GOGH Natalie Parkhotel Valkenburg Cycling Team 0:36
13 MOBERG Emilie Team Virtu Cycling ,,
14 WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg Cycling Team 3:08
15 PRUISSCHER Arianna Wv Zeeuws-vlaanderen 3:09
16 ANDERSEN Susanne Hitec Products ,,
17 KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling ,,
18 MATHIESEN Pernille Denmark ,,
19 KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling 3:11
20 HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
21 BRENNAUER Lisa Wiggle High5 ,,
22 VAN ‘T GELOOF Marjolein Netherlands ,,
23 KNETEMANN Roxane Netherlands ,,
24 DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team ,,
25 SCHMIDT Trine Team Virtu Cycling ,,
26 VAN HAAFTEN Kirstie Restore cycling ,,
27 BARNES Alice Canyon SRAM Racing ,,
28 SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team 3:17
29 RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing ,,
30 HANNES Kaat Wv Zeeuws-vlaanderen 6:13
31 SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel ,,
32 BRAAM Danique GRC Jan van Arckel ,,
33 BAKKER Minke Restore cycling ,,
34 MARKUS Femke NWVG ,,
35 ADEGEEST Loes NWVG ,,
36 BOOGAARD Maaike Netherlands ,,
37 MAES Elise WNT-Rotor Pro Cycling ,,
38 GARNER Grace Wiggle High5 ,,
39 GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling ,,
40 KUIJPERS Evy GRC Jan van Arckel ,,
41 GARNER Lucy Wiggle High5 ,,
42 SOLOVEY Hanna Parkhotel Valkenburg Cycling Team ,,
43 MILAKI Argiro Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
44 DE ZOETE Mylene GRC Jan van Arckel ,,
45 VAN TEESELING Bente GRC Jan van Arckel ,,
46 CALLANDER Rhona Torelli-Kuota-Brother ,,
47 PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling ,,
48 YONAMINE Eri Wiggle High5 6:20
49 KALSBEEK Janieke Team Drenthe ,,
50 GUDERZO Tatiana Hitec Products ,,
51 SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling ,,
52 GULLIKSEN Line Marie Hitec Products ,,
53 QUAADE Michelle Denmark ,,
54 FRAPPORTI Simona Hitec Products ,,
55 MASSEY Laura Torelli-Kuota-Brother ,,
56 NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling ,,
57 WASMUS Nienke Swaboladies Nl 6:54
58 VAN DER HULST Amber Swaboladies Nl ,,
59 VAN HOUTUM Céline Wv Zeeuws-vlaanderen 8:00
60 STEIGENGA Nicole Swaboladies Nl 8:15
61 ERATH Tania Canyon SRAM Racing 9:14
62 CLERX Nicole Team Drenthe ,,
63 LECHNER Corinna Germany ,,
64 SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling ,,
65 SWINKELS Karlijn Netherlands ,,
66 BOUWMEESTER Sanne Team Drenthe ,,
67 DOBRYNINA Kseniya Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
68 MOE Ingrid Hitec Products ,,
69 TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling ,,
70 JENAL Annina Maxx-Solar LINDIG Team ,,
71 KOSTER Paulien NWVG ,,
72 SCHIFF Carolin Maxx-Solar LINDIG Team ,,
73 ZANNER Beate Maxx-Solar LINDIG Team ,,
74 STOCK Gudrun Maxx-Solar LINDIG Team ,,
75 VAN LEEUWEN Esther Restore cycling ,,
76 POTOKINA Anna Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
DNF GAFINOVITZ Rotem WaowDeals Pro Cycling -3:28:11
DNF GASKJENN Ingvild Hitec Products ,,
DNF SANMARTIN Paula Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling ,,
DNF MACKAIJ Floortje Netherlands ,,
DNF KNAUER Anna Germany ,,
DNF HOLMSGAARD Trine Denmark ,,
DNF LØNNE Rikke Denmark ,,
DNF ANDERSEN Trine Denmark ,,
DNF WEERINK Floor Team Drenthe ,,
DNF MEIJERING Mareille Team Drenthe ,,
DNF ZIJLSTRA Bettina Team Drenthe ,,
DNF SCHUITEMAKER Lily GRC Jan van Arckel ,,
DNF NESSMAR Alexandra Wv Zeeuws-vlaanderen ,,
DNF EHRBERG Liisa Wv Zeeuws-vlaanderen ,,
DNF KROL Phaedra Restore cycling ,,
DNF MEISTROK Maaike Restore cycling ,,
DNF BAKS Marissa Swaboladies Nl ,,
DNF NEEFJES Tessa Swaboladies Nl ,,
DNF SHARPE Alice Torelli-Kuota-Brother ,,
DNF MEAKIN Emily Torelli-Kuota-Brother ,,
DNS ROOIJAKKERS Pauliena WaowDeals Pro Cycling ,,
DNS OOSTERWOUD Wendy NWVG ,,
DNS KNUTSSON Frida Wv Zeeuws-vlaanderen ,,

 

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 1  PIETERS Amy Boels – Dolmans Cycling Team 4 8:55:43
2 3 ▲1  BLAAK Chantal Boels – Dolmans Cycling Team 0:22
3 2 ▼1  VAN DER BREGGEN Anna Boels – Dolmans Cycling Team 0:42
4 6 ▲2  MAJERUS Christine Boels – Dolmans Cycling Team 1:10
5 4 ▼1  WILD Kirsten Wiggle High5 1:36
6 5 ▼1  KLEIN Lisa Canyon SRAM Racing 2:01
7 8 ▲1  WORRACK Trixi Canyon SRAM Racing 2:35
8 10 ▲2  VAN GOGH Natalie Parkhotel Valkenburg Cycling Team 2:48
9 13 ▲4  MARKUS Riejanne WaowDeals Pro Cycling 3:13
10 7 ▼3  BRENNAUER Lisa Wiggle High5 5:08
11 11  BARNES Alice Canyon SRAM Racing 5:20
12 9 ▼3  KOSTER Anouska WaowDeals Pro Cycling 5:22
13 18 ▲5  DIDERIKSEN Amalie Boels – Dolmans Cycling Team 5:28
14 12 ▼2  KOREVAAR Jeanne WaowDeals Pro Cycling 5:47
15 20 ▲5  WIEBES Lorena Parkhotel Valkenburg Cycling Team 6:32
16 25 ▲9  SCHMIDT Trine Team Virtu Cycling 7:02
17 14 ▼3  KNETEMANN Roxane Netherlands 7:15
18 21 ▲3  ANDERSEN Susanne Hitec Products 7:21
19 24 ▲5  MATHIESEN Pernille Denmark 8:13
20 23 ▲3  VAN DE REE Monique WaowDeals Pro Cycling 9:14
21 19 ▼2  BOOGAARD Maaike Netherlands 9:43
22 22  SCHNEIDER Skylar Boels – Dolmans Cycling Team 9:48
23 28 ▲5  GUARISCHI Barbara Team Virtu Cycling ,,
24 33 ▲9  KRÖGER Mieke Team Virtu Cycling 10:23
25 26 ▲1  FRAPPORTI Simona Hitec Products 11:21
26 27 ▲1  GUDERZO Tatiana Hitec Products 11:27
27 16 ▼11  ADEGEEST Loes NWVG 11:36
28 17 ▼11  MARKUS Femke NWVG 11:48
29 30 ▲1  VAN ‘T GELOOF Marjolein Netherlands 13:31
30 38 ▲8  HOEKSMA Ilona Parkhotel Valkenburg Cycling Team 14:17
31 43 ▲12  MOBERG Emilie Team Virtu Cycling 14:52
32 31 ▼1  SIGGAARD Christina Team Virtu Cycling 16:23
33 29 ▼4  VAN DER HULST Amber Swaboladies Nl 17:46
34 34  SPOOR Winanda GRC Jan van Arckel 18:05
35 37 ▲2  BRAAM Danique GRC Jan van Arckel 18:31
36 35 ▼1  NORMAN HANSEN Louise Team Virtu Cycling 18:49
37 40 ▲3  DE ZOETE Mylene GRC Jan van Arckel 18:50
38 41 ▲3  WASMUS Nienke Swaboladies Nl 19:17
39 52 ▲13  RIFFEL Christa Canyon SRAM Racing 19:34
40 36 ▼4  STEIGENGA Nicole Swaboladies Nl 20:07
41 32 ▼9  CALLANDER Rhona Torelli-Kuota-Brother 20:09
42 44 ▲2  SOLOVEY Hanna Parkhotel Valkenburg Cycling Team 20:43
43 46 ▲3  GARNER Lucy Wiggle High5 21:06
44 45 ▲1  YONAMINE Eri Wiggle High5 21:11
45 42 ▼3  GULLIKSEN Line Marie Hitec Products 21:17
46 49 ▲3  KUIJPERS Evy GRC Jan van Arckel 22:59
47 48 ▲1  BAKKER Minke Restore cycling 24:05
48 47 ▼1  BOUWMEESTER Sanne Team Drenthe 25:50
49 53 ▲4  MOE Ingrid Hitec Products 26:33
50 58 ▲8  PRUISSCHER Arianna Wv Zeeuws-vlaanderen 27:51
51 73 ▲22  VAN HAAFTEN Kirstie Restore cycling 29:07
52 55 ▲3  PILOTE-FORTIN Gabrielle WNT-Rotor Pro Cycling 29:49
53 63 ▲10  VAN TEESELING Bente GRC Jan van Arckel 30:42
54 56 ▲2  HANNES Kaat Wv Zeeuws-vlaanderen 30:47
55 66 ▲11  MAES Elise WNT-Rotor Pro Cycling 30:48
56 69 ▲13  QUAADE Michelle Denmark 30:57
57 61 ▲4  SWINKELS Karlijn Netherlands 31:21
58 75 ▲17  KALSBEEK Janieke Team Drenthe 31:24
59 77 ▲18  MILAKI Argiro Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 31:52
60 83 ▲23  GRINCZER Natalie WNT-Rotor Pro Cycling 32:12
61 57 ▼4  SOET Aafke WNT-Rotor Pro Cycling 33:07
62 76 ▲14  VAN HOUTUM Céline Wv Zeeuws-vlaanderen 33:53
63 70 ▲7  STOCK Gudrun Maxx-Solar LINDIG Team 34:10
64 72 ▲8  DOBRYNINA Kseniya Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 34:29
65 64 ▼1  GARNER Grace Wiggle High5 34:36
66 67 ▲1  CLERX Nicole Team Drenthe 34:47
67 62 ▼5  ERATH Tania Canyon SRAM Racing 34:49
68 94 ▲26  MASSEY Laura Torelli-Kuota-Brother 35:04
69 85 ▲16  JENAL Annina Maxx-Solar LINDIG Team 35:35
70 82 ▲12  LECHNER Corinna Germany 35:40
71 88 ▲17  ZANNER Beate Maxx-Solar LINDIG Team 35:51
72 91 ▲19  SCHIFF Carolin Maxx-Solar LINDIG Team 35:59
73 90 ▲17  POTOKINA Anna Servetto – Stradalli Cycle – Alurecycling 36:08
74 96 ▲22  KOSTER Paulien NWVG 36:51
75 95 ▲20  TEUTENBERG Lea Lin WNT-Rotor Pro Cycling 36:56
76 99 ▲23  VAN LEEUWEN Esther Restore cycling 37:29