Holowesko Citadel / teamhincapie

John Murphy (Holowesko-Citadel p/b Araphoe Resources) wygrał pierwszy etap wyścigu Circuit des Ardennes International.

43. edycja francuskiej etapówki rozpoczęła się dzisiaj w Bazeilles. Do przejechania było 160 kilometrów po bardzo pofałdowanej trasie. W wyścigu mieliśmy trzech Polaków: Karola Domagalskiego i Szymona Tracza w One Pro Cycling oraz Szymona Rekitę w Leopard Pro Cycling.

W ucieczkę dnia zabrali się dzisiaj Adrià Moreno Sala (AVC Aix-en-Provence) i Andreas Hyldgaard Jeppesen (Team Virtu Cycling). Dwójka nie uzyskała więcej niż trzy minuty przewagi nad peletonem.

80 kilometrów przed metą z ucieczki odpadł Jeppesen, a 20 kilometrów dalej do prowadzącego Sali dołączył Chris Harper (Bennelong-SwissWellness). Współpraca tej dwójki niezbyt się ułożyła i już na 50 kilometrów przed metą wszystko się zjechało.

Kolejną akcję zapoczątkowali Alexander Kamp (Team Virtu Cycling) i Riccardo Zoidl (Team Felbermayr-Simplon Wels). Austriak Zoidl szybko zostawił rywala i pomknął w stronę mety. Ekipy sprinterskie nie pozwoliły mu na zbyt wiele i dogoniły go na 4 kilometry przed metą.

Najszybszy na kresce okazał się John Murphy (Holowesko-Citadel p/b Araphoe Resources). Kolejne miejsca zajęli Roy Jans (Cibel-Cebon) i Anthony Maldonado (St-Michel-Auber 93).

Wyniki:

1 MURPHY John (USA) HCA les 172,6 km en 4h20’26” (moy. 39,764 km/h)
2 JANS Roy (BEL) CIB à 00”
3 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
4 BOL Cees (NED) SEG ”
5 NIELSEN Nicolai Philip Brøchner (DEN) HCA ”
6 * MERTENS Julian (BEL) LOT ”
7 * OLIVEIRA Rui (POR) HBA ”
8 KRAGH ANDERSEN Asbjørn (DEN) TVC ”
9 KRIEGER Alexander (GER) LPC ”
10 * GUEGAN Mael (FRA) SOJ ”
11 HIVERT Jonathan (FRA) TDE ”
12 * SCHELLING Ide (NED) SEG ”
13 * CAÑAVERAL VARGAS Johnatan (COL) BSM ”
14 TOTÒ Paolo (ITA) SMV ”
15 POLNICKÝ Jirí (CZE) ELA ”
16 KRIZEK Matthias (AUT) RSW ”
17 CORNU Jeremy (FRA) TDE ”
18 HOELGAARD Markus (NOR) TJI ”
19 THOMINET Camille (FRA) AUB ”
20 HUREL Tony (FRA) SOJ ”
21 VANGSTAD Andreas (NOR) TJI ”
22 DERNIES Tom (BEL) RLM ”
23 * SCHULTZ Jesper (DEN) TVC ”
24 * ALMEIDA João (POR) HBA ”
25 ČERNÝ Josef (CZE) ELA ”
26 TAARAMÄE Rein (EST) TDE ”
27 EIBEGGER Markus (AUT) RSW ”
28 * TASSET Marvin (BEL) AAS ”
29 LIENHARD Fabian (SUI) HCA ”
30 * ARCHIBOLD Franklin (PAN) CMC ”
31 EISENHART Taylor (T.J.) (USA) HCA ”
32 RABITSCH Stephan (AUT) RSW ”
33 WILLIAMS Peter (GBR) ONE ”
34 * BROWN Jonathan (USA) HBA ”
35 GAFFURINI Nicola (ITA) SMV ”
36 FLØTTEN Audun Brekke (NOR) TVC ”
37 DOMAGALSKI Karol (POL) ONE ” 
38 GOUAULT Pierre (FRA) RLM ”
39 * BAYLIS Thomas (GBR) ONE ”
40 * BUSTAMANTE RUDA Adrian Camilo (COL) CMC ”
41 * DAVY Clement (FRA) SOJ ”
42 REBELLIN Davide (ITA) SNE ”
43 ESTRADA CELIS Eduardo (COL) BSM ”
44 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
45 HAGEN Carl Fredrik (NOR) TJI ”
46 CALA CALA Aristobulo (COL) BSM ”
47 SCARTEZZINI Michele (ITA) SMV ”
48 SCHLEMMER Lukas (AUT) RSW ”
49 JOLIBERT Clément (FRA) AIX ”
50 HOEM Bjørn Tore (NOR) TJI ”
51 MAINARD Jerome (FRA) RLM ”
52 QUIROZ AYALA Oscar Adalberto (COL) BSM ”
53 GUAY Julien (FRA) SOJ ”
54 EVRARD Laurent (BEL) SNE ”
55 * OLIVEIRA Ivo (POR) HBA ”
56 * BARTA William (USA) HBA ”
57 GAZZARA Michele (ITA) SMV ”
58 DIELEMAN Michiel (BEL) CIB ”
59 * MONIQUET Sylvain (BEL) AAS ”
60 * GOOSSENS Kobe (BEL) LOT ”
61 REKITA Szymon (POL) LPC ” 
62 MARCHAND Gianni (BEL) CIB ”
63 * RONDEAU Fabien (FRA) VCR ”
64 * ANTUNES Tiago (POR) CMC ”
65 CONVERSET Matthieu (FRA) AIX ”
66 VEYHE Torkil (DEN) TVC ”
67 * SUNDERLAND Dylan (AUS) BSC ”
68 SICARD Romain (FRA) TDE ”
69 CALDERON PORRAS Steven (COL) BSM ”
70 GRELLIER Fabien (FRA) TDE ”
71 * PUCCIONI Dario (ITA) SMV ”
72 * WILLIAMS Stephen (GBR) SEG ”
73 HARPER Chris (AUS) BSC ”
74 * VANHOUCKE harm (BEL) LOT ”
75 MORENO SALA Adrià (ESP) AIX ”
76 * HUYS Laurens (BEL) LOT ”
77 OURSELIN Paul (FRA) TDE ”
78 CASTELLARNAU Florent (FRA) AIX ”
79 PAILLOT Yoann (FRA) AUB ”
80 LE LAVANDIER Maxime (FRA) AIX ”
81 * PESTIAUX Yann (BEL) AAS ”
82 ZOIDL Riccardo (AUT) RSW ”
83 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
84 JOLY Thomas (FRA) RLM ”
85 KAMP Alexander (DEN) TVC ”
86 * OTRUBA Jakub (CZE) ELA ”
87 PENVEN Clément (FRA) CCN à 03’05”
88 * BARAC Antonijo (CRO) CMC à 03’54”
89 * PEÁK Barnabás (HUN) CMC ”
90 MUÑOZ PEREZ William David (COL) BSM à 05’06”
91 * AASHEIM Aksel Fischer (NOR) TJI à 11’27”
92 * TRACZ Szymon (POL) ONE ” 
93 TOOVEY Ayden (AUS) BSC ”
94 * BATSAIKHAN Tegshbayar (MGL) CMC à 15’23”
95 BROCKHOFF Jan (GER) LPC ”
96 * REYNDERS Jens (BEL) LPC ”
97 SYLVESTRE Yolan (FRA) AIX ”
98 * HYLDGAARD JEPPESEN Andreas (DEN) TVC ”
99 * VAN POUCKE Aaron (BEL) LOT ”
100 * HALLER Patrick (GER) GER ”
101 * HOLLMANN Juri (GER) GER ”
102 * PAQUOT Tom (BEL) AAS ”
103 * TSCHERNOSTER Jan (GER) GER ”
104 DRAPERI Matteo (ITA) SMV ”
105 ZAHÁLKA Matej (CZE) ELA ”
106 BÁRTA Jan (CZE) ELA ”
107 COENEN Dennis (BEL) CIB ”
108 * JASPERS Ward (BEL) LOT ”
109 * HAVOT Sébastien (FRA) CCN ”
110 BILLE Gaetan (BEL) SNE ”
111 * MOLLY Kenny (BEL) AAS ”
112 JANSSENS Jimmy (BEL) CIB ”
113 KUKRLE Michael (CZE) ELA ”
114 BOWDEN Scott (AUS) BSC ”
115 * RICE Michael (AUS) HBA ”
116 * NONNEZ Théo (FRA) CCN ”
117 * LEA Jason (AUS) BSC ”
118 FORTIN Filippo (ITA) RSW ”
119 ARTUS Willy (FRA) SOJ ”
120 * ANTI Enzo (FRA) VCR ”
121 TRONET Steven (FRA) RLM ”
122 * MAAS Jan (NED) SEG ”
123 MAURELET Flavien (FRA) AUB ”
124 LEVARLET Guillaume (FRA) AUB ”
125 RAID Risto (EST) VCR ”
126 BACON Romain (FRA) CCN ”
127 GARBET Nicolas (FRA) CCN à 18’45”
128 * LOUVEL Matis (FRA) VCR ”
129 DAHLHEIM Andrew (USA) HCA ”
130 RENAULT Baptiste (FRA) SOJ ”
131 PICOUX Maximilien (BEL) VCR ”
132 * RÖBER Dominik (GER) GER ”
133 SKJERPING Kristoffer (NOR) TJI ”
134 LAKE Sean (AUS) BSC ”
135 RUYTERS Brecht (BEL) CIB ”
136 DEGUIDE Louis (BEL) SNE ”
137 * NOLDE Tobias (GER) GER ”
138 * BAUDE Arthur (BEL) AAS ”
139 PONS Gaëtan (LUX) LPC ”
140 KRAINER Taruia Frantz (FRA) VCR ”
141 * QUARTERMAN Charles (GBR) LPC ”
142 SCOTT Jacob (GBR) ONE à 18’50”
143 LIEPINS Emils (LAT) ONE à 24’44”