Delko-Marseille Provence-KTM

Polak jest jednym z zawodników wybranych do składu Delko-Marseille Provence-KTM na niedzielne „Piekło Północy”.

W zeszłym roku Kasperkiewicz imponował formą w barwach An Post Chain Reaction, dzięki czemu najpierw zasłużył na staż w Quick-Step Floors, a następnie angaż w zespole ProContinental Delko-Marseille Provence-KTM. Dzięki transferowi do francuskiej drużyny Polak startuje w wyścigach WorldTour – pokazał się m.in. w Paryż-Nicea. Teraz z kolei będzie miał możliwość zadebiutować w monumencie – Paryż-Roubaix!

W tym roku składy na wyścigi monumentalne są siedmioosobowe, więc wybór jest jeszcze większym wyróżnieniem. Obok Kasperkiewicza na starcie w Compiegne pojawią się Iuri Filosi, Brenton Jones, Yannick Martinez, Evaldas Siskevicius, Gatis Smukulis i Julien Trarieux. Liderem wydaje się być Filosi, ale skład francuskiej grupy najprawdopodobniej nastawi się na uczestnictwo w ucieczkach i pokazanie się kibicom.

Paryż-Roubaix zostanie rozegrane na trasie z Compiegne do Roubaix o długości 257km. Aż 60 z nich stanowią sektory bruku. Wyścig odbędzie się w niedzielę, 8 kwietnia.

Skład Delko-Marseille Provence-KTM na Paryż-Roubaix:

Iuri Filosi, Brenton Jones, Przemysław Kasperkiewicz, Yannick Martinez, Evaldas Siskevicius, Gatis Smukulis, Julien Trarieux

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments