Giro del Belvedere

Robert Stannard (Mitchelton) triumfował na trasie Giro del Belvedere. Piąte miejsce wywalczył jeżdżący z włoską licencją Cezary Grodzicki.

Już po raz 80 w historii rozgrywany był dzisiaj młodzieżowy wyścig Giro del Belvedere. Na trasie wokół Villa di Cordignano orlicy mieli do pokonania ponad 166 kilometrów po dość wymagającej trasie. Na deser musieli dwukrotnie zmierzyć się z podjazdem Montaner.

Wśród 175 startujących mieliśmy jednego Polaka. W barwach Guerciotti Kiwi Atlantico jechał Kamil Białończyk.

Po 30 kilometrach ścigania peleton puścił odjazd w składzie: Cianci (Palazzago), Taglietti (Biesse Carrera), Jorgenson (USA), Burger (WPA), Konyaev (Rosja), Pietrini (Maltinti), Donegà (Friuli), Maldonado (Aix en Provence), Jerman (Ljubljana). Uzyskali oni maksymalnie prawie cztery minuty przewagi.

W miarę pokonywania kolejnych rund ucieczka uszczuplała się i na 40 kilometrów przed metą na czele zostali Taglietti, Pietrini i Jerman. Jednak po kilku kilometrach peleton dogonił ostatnich harcowników.

Pierwszy podjazd Montaner mocno naciągnął peleton, z którego co rusz atakowali kolejni kolarze. Na ostatniej rundzie na czele pojawiła się grupa około 30 kolarzy, z której zaatakowali: Rocchetti (Colpack), Grodzicki (Palazzago) i Puggioni (Sangemini), a po chwili dojechał od nich Rosjanin Vlasov.

Czwórka bardzo szybko wypracowała sobie ponad minutę przewagi, ale kolejna grupa nie zamierzała rezygnować. Odjazd został doścignięty na dwa kilometry przed metą przez kilku zawodników. Najwięcej sił na finiszowe metry zachował Robert Stannard (Mitchelton). Kolejne miejsca na podium zajęli Christian Scaroni (Petroli Firenze) i Matteo Sobrero (Dimension Data). Na piątym miejscu rywalizację zakończył jeżdżący z włoską licencją Cezary Grodzicki.

TOP 10:

1  STANNARD Robert Mitchelton – BikeExchange 3:56:44
2  SCARONI Cristian ,,
3  SOBRERO Matteo Dimension Data for Qhubeka ,,
4  BATTISTELLA Samuele ,,
5  GRODZICKI Cezary ,,
6  VLASOV Aleksandr Gazprom-RusVelo ,,
7  ZIMMERMANN Georg Tirol Cycling Team 0:14
8  POGACAR Tadej Ljubljana Gusto Xaurum 0:16
9  SCHINNAGEL Johannes Tirol Cycling Team ,,
10  CAÑAVERAL Johnatan Bicicletas Strongman Colombia Coldeportes ,,
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments