Fot. Tirreno-Adriatico

Richie Porte po raz pierwszy od wyścigu Volta ao Algarve przypnie numer startowy do koszulki – od 2 do 7 kwietnia będzie ścigał się w Vuelta Ciclista al Pais Vasco, ale bez zamiaru walki o klasyfikację generalną. Liderem amerykańsko-szwajcarskiego składu będzie Damiano Caruso. 

Dyrektor sportowy drużyny BMC Valerio Piva powiedział, że mimo iż Richie Porte jest w dobrej dyspozycji, to nie chcą nakładać na niego presji podczas ścigania w Kraju Basków. Dlatego liderem drużyny będzie drugi kolarz Tirreno-Adriatico Damiano Caruso.

Generalnie mamy silny skład, którego większa część będzie startowała w ardeńskich klasykach. Ten wyścig będzie dla nich dobrą okazją do walki o etapowe zwycięstwa. Chcemy, aby zabierali się w ucieczki i szukali swoich szans. Ponadto zamierzamy chronić Damiano Caruso, by ukończył ten wyścig na jak najlepszym miejscu w klasyfikacji generalnej

– powiedział Valerio Piva.

Caruso chce kontynuować dobrą passę, która rozpoczęła się w “Wyścigu Dwóch Mórz”, ale jednocześnie zdaje sobie sprawę, że stopień trudności w wyścigu Vuelta al Pais Vasco jest wyższy.

To jeden z najtrudniejszych wyścigów w sezonie, więc z pewnością będzie ciężko. Jednakże myślę, że moja forma jest dobra. Chcę spróbować powalczyć w klasyfikacji generalnej. Filozofia będzie taka sama jak we Włoszech. Podchodzę do tego wyścigu bez stresu, dzień po dniu. W Tirreno-Adriatico otrzymałem potwierdzenie tego, co jestem w stanie osiągnąć, więc jestem pewien, że zaliczę tu dobry występ

– powiedział Caruso.

Richie Porte, który ma na koncie jedno zwycięstwo w tym sezonie (etap Tour Down Under z metą na Willunga Hill), wydaje się być najbardziej zrelaksowany spośród całej drużyny BMC.

Podchodzę do tego wyścigu bez żadnych oczekiwań, ani nie nakładam na siebie presji. Dla mnie ten wyścig będzie sprawdzianem formy i powrotem do wyścigowego rytmu

– zadeklarował Porte.

Pełny skład drużyny BMC Racing Team na Vuelta al Pais Vasco 2018: Patrick Bevin (NZL), Damiano Caruso (ITA), Alessandro De Marchi (ITA), Simon Gerrans (AUS), Richie Porte (AUS), Dylan Teuns (BEL), Danilo Wyss (SUI).