Fot. BMC

Majowe Giro d’Italia będzie jednym z dużych testów ekipy BMC. Początkowo liderem zespołu miał być Rohan Dennis, lecz wszystko wskazuje na to, że to Nicholas Roche powalczy o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Irlandzki kolarz już niejednokrotnie udowadniał, że jest zawodnikiem dobrze radzącym sobie w górach. 33-latek ma za sobą m.in. bardzo dobre występy w hiszpańskiej Vuelcie, gdzie dwukrotnie zameldował się w czołowej szóstce klasyfikacji generalnej. Jak sam zawodnik stwierdza, przyszedł czas na sprawdzenie swoich sił w Giro d’Italia.

Nigdy nie przykładałem się do walki w generalce podczas Giro d’Italia, więc wydaje mi się, że nadszedł odpowiedni moment, by to zrobić. Myślę, że miejsce w czołowej “10” jest w moim zasięgu i jednocześnie mogłoby mnie zadowolić

– powiedział Roche.

Od początku sezonu mówiło się, iż ekipę BMC podczas włoskiej etapówki poprowadzi Rohan Dennis. Doświadczony Irlandczyk uchylił rąbka tajemnicy i potwierdził szerszą współpracę z Australijczykiem.

Rohan też z pewnością da z siebie wszystko i będzie próbował zakończyć wyścig stosunkowo wysoko. Jego pierwszym celem na pewno będzie różowa koszulka lidera, którą może zdobyć na otwierającej wyścig czasówce. Dodatkowo wiem, że jazda na kilku liderów w wielkim tourze to bardzo dobra opcja

– dodał Roche.

Póki co doświadczony Irlandczyk nie prezentuje bardzo wysokiego poziomu. Jednocześnie można być prawie pewnym, że podczas imprezy docelowej zobaczymy go w najlepszej dyspozycji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments