Foto: PhotoGomezSport2019

Team Sunweb ogłosił przedłużenie kontraktów z dwoma zawodnikami: Nicolasem Rochem i Asbjoernem Kraghem Andersenem. Obaj będą występować w barwach ekipy do końca sezonu 2021.

Zdecydowanie bardzie doświadczony z tej dwójki, 35-letni Roche do Sunwebu dołączył przed startem obecnego sezonu. W jego barwach zaliczył występ w Tour de France i Vuelta a Espana. Podczas drugiego z wymienionych Grand Tourów nosił nawet koszulkę lidera, lecz po kraksie na 6. etapie musiał się wycofać.

Andersen, który w sierpniu skończył 25 lat w drużynie jest od 2017 roku. Jak dotąd odniósł w jej barwach trzy zwycięstwa. Najcenniejszym było to wywalczone na 6. etapie ubiegłorocznej edycji Tour de Suisse.

Bardzo cieszymy się z przedłużenia umów z Rochem i Kragh Andersenem. Nicolas przejechał już w karierze 22 Grand Toury, a jego doświadczenie z pewnością pomoże młodszym kolegom. Asbjoern z kolei wciąż się rozwija i jest cennym członkiem ekipy, mogącym walczyć w wyścigach klasycznych i być cennym wsparciem sprinterskiego pociągu

– komentował dyrektor sportowy Team Sunweb, Marc Reef.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments