Fot. BMC

Majowe Giro d’Italia już teraz zapowiada się więcej niż interesująco. Dziś ekipa BMC przekazała, iż jej liderami na włoski wyścig będą Nicholas Roche i Rohan Dennis.

Początkowo mówiło się, iż podczas Giro d’Italia 2018, swój pierwszy wielkotourowy test przejdzie Rohan Dennis, który zostanie wybrany głownym liderem całego składu BMC. Jak się jednak okazuje, Jim Ochowicz i spółka postanowili nieco się zabezpieczyć, pozwalając Nicholasowi Roche’owi na jazdę na własne konto.

Od zawsze mówiłem, że rozpoczynanie Wielkiego Touru na dwóch czy trzech liderów nie jest wielkim problemem. Szczególnie teraz, kiedy kolarstwo stało się mocno taktyczne, a różnice są niewielkie, lepiej mieć dwóch kolarzy walczących o dobre miejsce w generalce

– powiedział Roche w rozmowie z velonews.

Dodatkowym smaczkiem dla występów kolarzy BMC może być trudna sytuacja finansowa ekipy. Przez to wielu zawodników, w tym Roche, może próbować „przekupić” swoimi wynikami szefów innych zespołów.

Gdyby była to końcówka sezonu, może bym się nad tym zastanawiał. Wierzę jednak, że dyrekcja zespołu zrobi co trzeba i skupiam się jedynie na swojej jeździe

– dodał Roche.

Przed Giro d’Italia, Irlandczyk wystartuje w Paryż – Nicea oraz Vuelta al Pais Vasco.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments