Fot. Quick-Step Floors/Getty Sport

Drużyna Quick-Step Floors wystawiła młode, ale pełne potencjału składy na dwa belgijskie półklasyki – Nokere Koerse (1.HC, 14 marca) oraz Handzame Classic (1.HC, 16 marca). 

W składzie Quick-Step Floors na wyścig Nokere Koerse znaleźli się wszyscy czterej kolarze, którzy w Dwars door Vlaanderen zajęli miejsca w pierwszej dziesiątce – Rémi Cavagna, Florian Sénéchal, Fabio Jakobsen oraz Jhonatan Narvaez. Dołączą do nich Alvaro Hodeg, Davide Martinelli i Pieter Serry, który zajął bardzo dobre dziewiąte miejsce w najtrudniejszym jak dotąd wyścigu tego sezonu – Strade Bianche.

Nokere Koerse to półklasyk założony w 1944 roku. Jego trasa liczy 191 kilometrów, a na każdej z sześciu rund, które kolarze zaczną pokonywać po przejechaniu 80 kilometrów, znajdują się brukowane podjazdy – Tiegemberg (750 m; 6,5%) oraz Nokereberg (350 m; 7,5%).

Dwa dni później w Handzame Classic Alvaro Hodega i Jhonatana Narvaeza zastąpią mistrz Belgii w jeździe indywidualnej na czas Yves Lampaert oraz Fabio Sabatini. Wówczas na kolarzy będzie czekało prawie 200 kilometrów ścigania po pofałdowanym terenie z sektorami bruku.

Nokere i Handzame są interesującymi, ale jednocześnie trudnymi wyścigami. W przeszłości w nich zwyciężaliśmy i mamy nadzieję ponownie odegrać w nich kluczowe role. Jeśli spojrzy się na nasze składy, gołym okiem widać młodość, ale tym chłopakom nie brakuje umiejętności i motywacji, co pokazali w Dwars door Vlaanderen. Dlatego przystępujemy do tych wyścigów pewni siebie i mamy nadzieję kontynuować naszą dobrą passę na belgijskiej ziemi

– powiedział Geert Van Bondt, dyrektor sportowy drużyny Quick-Step Floors.

Pełny skład Quick-Step Floors na Nokere Koerse 2018: Rémi Cavagna, Florian Sénéchal, Fabio Jakobsen, Jhonatan Narvaez, Alvaro Hodeg, Davide Martinelli i Pieter Serry.

Pełny skład Quick-Step Floors na Handzame Classic 2018: Rémi Cavagna, Florian Sénéchal, Fabio Jakobsen, Davide Martinelli i Pieter Serry, Fabio Sabatini i Pieter Serry.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments