Amy Pieters (Boels – Dolmans) wygrała kobiecą odsłonę Ronde van Drenthe.
Niespełna 158 kilometrów z Emmen do Hoogeveen miały do pokonania panie walczące o prymat w drugim wyścigu z cyklu Women’s World Tour, czyli Ronde van Drenthe. Po drodze czekały na nich cztery podjazdy oraz osiem sektorów brukowanych.
Na liście startowej mieliśmy dwie Polki: Katarzynę Pawłowską (Team Virtu Cycling Women) i Małgorzatę Jasińską (Movistar).
Praktycznie po starcie ostrym z peletonu oderwały się dwie zawodniczki: Annelies Dom (Lotto Soudal Ladies) i Louise Norman Hansen (Team Virtu Cycling Women). Niestety ta dwójka w pewnym momencie… zgubiła drogę i została wchłonięta dość szybko przez dużą grupę.
Po pierwszych sektorach brukowanych peleton podzielił się na kilka grup, a po przejechaniu VAMbergu czołówka jeszcze bardziej się naciągnęła. Z uwagi na bezpieczeństwo zawodniczek sektory bruku numer 6 i 8 zostały usunięte z wyścigu.
60km to go: Because of safety reasons the police decided not to have the race pass over cobblestone sectors 6 and 8 in Echtensedijk. The peloton will take a little detour to get around. #UCIWWT #RondevDrenthe
— UCI_WWT (@UCI_WWT) March 11, 2018
Ta zmiana na trasie spowodowała, że mogliśmy się jednak spodziewać finiszu z większej grupy. Jednak po pierwszym przejeździe przez linię mety w Hoogeveen na samotny atak zdecydowała się Margarita Victoria Garcia (Movistar). Niestety doświadczona Hiszpanka nie miała szans z rozpędzonym peletonem.
34 kilometry przed metą w kraksę zaplątała się mistrzyni świata Chantal Blaak (Boels – Dolmans). Wraz z nią upadła Lucinda Brand (Sunweb), która wycofała się z rywalizacji.
10 kilometrów przed metą z czołowej grupy zaatakowała Gracie Elvin (Mitchelton-Scott), ale także jej akcja nie okazała się decydująca. Ostatecznie o zwycięstwie zadecydował sprinterski finisz.
Najszybsza okazała się Amy Pieters (Boels – Dolmans), która na kresce pokonała Alexis Ryan (Canyon SRAM Racing). Podium wyścigu uzupełniła Chloe Hosking (Alé Cipollini).
Wyniki :
1 | Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam | 4:06:44 | |
2 | Alexis Ryan (USA) Canyon // Sram Racing | ||
3 | Chloe Hosking (Aus) Ale Cipollini | 0:00:01 | |
4 | Marta Bastianelli (Ita) Ale Cipollini | ||
5 | Marianne Vos (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team | ||
6 | Coryn Rivera (USA) Team Sunweb | ||
7 | Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team | ||
8 | Roxane Fournier (Fra) Fdj Nouvelle – Aquitaine Futuroscope | ||
9 | Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb | ||
10 | Ellen Van Dijk (Ned) Team Sunweb | ||
11 | Jolien D’hoore (Bel) Mitchelton Scott | ||
12 | Sofia Bertizzolo (Ita) Astana Women’s Team | ||
13 | Tiffany Cromwell (Aus) Canyon // Sram Racing | ||
14 | Lisa Brennauer (Ger) Wiggle High5 | ||
15 | Simona Frapporti (Ita) Hitec Products – Birk Sport | ||
16 | Valerie Demey (Bel) Lotto Soudal Ladies | ||
17 | Janneke Ensing (Ned) Ale Cipollini | ||
18 | Malgorzata Jasinska (Pol) Movistar Team Women | ||
19 | Demi De Jong (Ned) Lotto Soudal Ladies | ||
20 | Eileen Roe (GBr) Wnt Rotor Pro Cycling Team | 0:00:09 | |
21 | Anna Van Der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam | ||
22 | Emilia Fahlin (Swe) Wiggle High5 | ||
23 | Jeanne Korevaar (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team | ||
24 | Christine Majerus (Lux) Boels Dolmans Cyclingteam | ||
25 | Elisa Balsamo (Ita) Valcar Pbm | ||
26 | Lauren Kitchen (Aus) Fdj Nouvelle – Aquitaine Futuroscope | ||
27 | Mieke Kröger (Ger) Team Virtu Cycling | ||
28 | Danielle Rowe (GBr) Waowdeals Pro Cycling Team | ||
29 | Ganna Solovei (Ukr) Parkhotel Valkenburg | 0:00:13 | |
30 | Julie Leth (Den) Wiggle High5 | ||
31 | Ann-Sophie Duyck (Bel) Cervelo – Bigla Pro Cycling Team | 0:00:15 | |
32 | Soraya Paladin (Ita) Ale Cipollini | ||
33 | Riejanne Markus (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team | ||
34 | Lisa Klein (Ger) Canyon // Sram Racing | ||
35 | Romy Kasper (Ger) Ale Cipollini | ||
36 | Julia Soek (Ned) Team Sunweb | 0:00:18 | |
37 | Roxane Knetemann (Ned) Ale Cipollini | 0:00:22 | |
38 | Sarah Roy (Aus) Mitchelton Scott | 0:00:25 | |
39 | Jessica Allen (Aus) Mitchelton Scott | ||
40 | Moniek Tenniglo (Ned) Fdj Nouvelle – Aquitaine Futuroscope | 0:01:57 | |
41 | Clara Koppenburg (Ger) Cervelo – Bigla Pro Cycling Team | 0:02:06 | |
42 | Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Cervelo – Bigla Pro Cycling Team | ||
43 | Gracie Elvin (Aus) Mitchelton Scott | 0:02:28 | |
44 | Kirsten Wild (Ned) Wiggle High5 | ||
45 | Georgia Williams (NZl) Mitchelton Scott | ||
46 | Maaike Boogaard (Ned) Btc City Ljubljana | 0:03:16 | |
47 | Anouska Koster (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team | 0:03:18 | |
48 | Marjolein Van 'T Geloof (Ned) Lotto Soudal Ladies | ||
49 | Sara Mustonen Lichan (Swe) Experza – Footlogix | ||
50 | Ilona Hoeksma (Ned) Parkhotel Valkenburg | ||
51 | Margarita Victo Garcia Cañellas (Spa) Movistar Team Women | ||
52 | Katarzyna Pawlowska (Pol) Team Virtu Cycling | ||
53 | Emilie Moberg (Nor) Team Virtu Cycling | ||
54 | Rozanne Slik (Ned) Fdj Nouvelle – Aquitaine Futuroscope | 0:03:23 | |
55 | Marit Raaijmakers (Ned) Parkhotel Valkenburg | ||
56 | Susanne Andersen (Nor) Hitec Products – Birk Sport | ||
57 | Alba Teruel Ribes (Spa) Movistar Team Women | ||
58 | Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women | 0:03:30 | |
59 | Christina Malling Siggaard (Den) Team Virtu Cycling | 0:03:32 | |
60 | Pernille Mathiesen (Den) Team Sunweb | ||
61 | Chantal Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam | 0:03:40 | |
62 | Alison Jackson (Can) Team Tibco – Silicon Valley Bank | ||
63 | Nicole Steigenga (Ned) Netherlands | ||
64 | Danique Braam (Ned) Netherlands | ||
65 | Danielle Christmas (GBr) Bizkaia Durango – Euskadi Murias | ||
66 | Lourdes Oyarbide Jimenez (Spa) Movistar Team Women | 0:03:43 | |
67 | Nina Kessler (Ned) Hitec Products – Birk Sport | ||
68 | Esther Van Veen (Ned) Parkhotel Valkenburg | ||
69 | Marta Cavalli (Ita) Valcar Pbm | ||
70 | Monique Van De Ree (Ned) Waowdeals Pro Cycling Team | ||
71 | Elise Maes (Lux) Wnt Rotor Pro Cycling Team | ||
72 | Chantal Hoffmann (Lux) Lotto Soudal Ladies | ||
73 | Charlotte Bravard (Fra) Fdj Nouvelle – Aquitaine Futuroscope | ||
74 | Chiara Consonni (Ita) Valcar Pbm | ||
75 | Chanella Stougje (Ned) Parkhotel Valkenburg | ||
76 | Amalie Dideriksen (Den) Boels Dolmans Cyclingteam | ||
77 | Thea Thorsen (Nor) Hitec Products – Birk Sport | ||
78 | Jelena Eric (Srb) Cylance Pro Cycling | 0:03:45 | |
79 | Giorgia Bronzini (Ita) Cylance Pro Cycling | ||
80 | Alice Barnes (GBr) Canyon // Sram Racing | 0:03:49 | |
81 | Trixi Worrack (Ger) Canyon // Sram Racing | ||
82 | Christa Riffel (Ger) Canyon // Sram Racing | ||
83 | Tatiana Guderzo (Ita) Hitec Products – Birk Sport | ||
DNF | Skylar Schneider (USA) Boels Dolmans Cyclingteam | ||
DNF | Martina Alzini (Ita) Astana Women’s Team | ||
DNF | Amiliya Iskakova (Kaz) Astana Women’s Team | ||
DNF | Jeydy Pradera Bernal (Cub) Astana Women’s Team | ||
DNF | Natalya Saifutdinova (Kaz) Astana Women’s Team | ||
DNF | Eugenia Bujak (Slo) Btc City Ljubljana | ||
DNF | Anastasiia Iakovenko (Rus) Btc City Ljubljana | ||
DNF | Corinna Lechner (Ger) Btc City Ljubljana | ||
DNF | Urska Pintar (Slo) Btc City Ljubljana | ||
DNF | Mia Radotic (Cro) Btc City Ljubljana | ||
DNF | Lotta Pauliina Lepistö (Fin) Cervelo – Bigla Pro Cycling Team | ||
DNF | Nicole Hanselmann (Swi) Cervelo – Bigla Pro Cycling Team | ||
DNF | Holly Breck (USA) Cylance Pro Cycling | ||
DNF | Sheyla Gutierrez Ruiz (Spa) Cylance Pro Cycling | ||
DNF | Marcella Mahfuz Toldi (Bra) Cylance Pro Cycling | ||
DNF | Greta Richioud (Fra) Fdj Nouvelle – Aquitaine Futuroscope | ||
DNF | Line Marie Gulliksen (Nor) Hitec Products – Birk Sport | ||
DNF | Lucinda Brand (Ned) Team Sunweb | ||
DNF | Barbara Guarischi (Ita) Team Virtu Cycling | ||
DNF | Louise Norman Hansen (Den) Team Virtu Cycling | ||
DNF | Maria Giulia Confalonieri (Ita) Valcar Pbm | ||
DNF | Silvia Persico (Ita) Valcar Pbm | ||
DNF | Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar Pbm | ||
DNF | Nathalie Bex (Bel) Experza – Footlogix | ||
DNF | Thalita De Jong (Ned) Experza – Footlogix | ||
DNF | Jessy Druyts (Bel) Experza – Footlogix | ||
DNF | Trine Holmsgaard (Den) Experza – Footlogix | ||
DNF | Axelle Dubau-Prevot (Fra) Experza – Footlogix | ||
DNF | Annelies Dom (Bel) Lotto Soudal Ladies | ||
DNF | Isabelle Beckers (Bel) Lotto Soudal Ladies | ||
DNF | Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women | ||
DNF | Anne De Ruiter (Ned) Parkhotel Valkenburg | ||
DNF | Lex Albrecht (Can) Team Tibco – Silicon Valley Bank | ||
DNF | Emma Grant (GBr) Team Tibco – Silicon Valley Bank | ||
DNF | Shannon Malseed (Aus) Team Tibco – Silicon Valley Bank | ||
DNF | Kendall Ryan (USA) Team Tibco – Silicon Valley Bank | ||
DNF | Hayley Jones (GBr) Wnt Rotor Pro Cycling Team | ||
DNF | Natalie Grinczer (GBr) Wnt Rotor Pro Cycling Team | ||
DNF | Aafke Soet (Ned) Wnt Rotor Pro Cycling Team | ||
DNF | Lea Lin Teutenberg (Ger) Wnt Rotor Pro Cycling Team | ||
DNF | Loes Adegeest (Ned) Netherlands | ||
DNF | Melanie Klement (Ned) Netherlands | ||
DNF | Evy Kuijpers (Ned) Netherlands | ||
DNF | Mareille Meijering (Ned) Netherlands | ||
DNF | Sandra Alonso (Spa) Bizkaia Durango – Euskadi Murias | ||
DNF | Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Bizkaia Durango – Euskadi Murias | ||
DNF | Henrietta Colborne (GBr) | ||
DNF | Cristina Martinez Bonafe (Spa) Bizkaia Durango – Euskadi Murias | ||
DNF | Anna Zita Maria Stricker (Ita) Bizkaia Durango – Euskadi Murias | ||
DNF | Rachele Barbieri (Ita) Wiggle High5 | ||
DNF | Lucy Garner (GBr) Wiggle High5 |