Tirreno-Adriatico

Słoweniec z LottoNL-Jumbo triumfował na trzecim etapie Wyścigu Dwóch Mórz. Liderem został czwarty na mecie Geraint Thomas (Team Sky).

Trzeciego dnia rywalizacji we Włoszech do pokonania były aż 234km z Follonici do Trevi. Trasa była “pagórkowata”, ale największa trudność czekała bezpośrednio przed metą – 200m przed “kreską” nachylenie sięgało 20%.

Ucieczkę dnia stworzyli Jacopo Mosca (WillierTriestina-Selle Italia), Nicola Bagioli (Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini), Dennis Van Winden (Israel Cycling Academy), Sho Hatsuyama (Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini) i Stepan Kuriyanov (Gazprom-Rusvelo). Ich przewaga osiągnęła nawet ponad 8 minut. Przez większą część etapu było dość nudno – uciekinierzy ładnie współpracowali, a w peletonie było spokojnie.

32km przed metą doszło do kraksy, w której ucierpiał m.in. lider wyścigu Patrick Bevin (BMC). Poobijany Nowozelandczyk szybko się pozbierał i (po szybkiej pomocy lekarza) wrócił do peletonu. Po kilku kilometrach ponownie pojawił się upadek, tym razem najbardziej poszkodowany był Simon Geschke (Team Sunweb). Nerwowe sytuacje zwiastowały jednak zwiększenie tempa przed finałowymi wspinaczkami.

26km przed finiszem od grupy oderwał się Niki Terpstra (Quick-Step Floors). Holender dość łatwo uzyskał kilkanaście sekund przewagi, ale po kilku kilometrach został złapany. Tymczasem z tyłu peletonu spore problemy miał Bevin, co oznaczało stratę koszulki lidera. Niestety pokiereszował się też Rafał Majka (BORA-hansgrohe); Polak również musiał gonić rywali.

Coraz mocniejsze tempo sprawiło, że zasadnicza grupa zaczęła się rwać. Na pierwszym z dwóch przejazdów przez metę ucieczka została złapana, a Majka miał już ponad 5 minut straty. Na dojeździe do finału rozpoczęła się walka “pociągów” przerywana pojedynczymi atakami.

Nieco ponad kilometr przed metą jako pierwszy ruszył Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo). Słoweniec uzyskał kilkadziesiąt metrów przewagi nad grupą napędzaną przez Team Sky. 300m przed finiszem kontratakował Adam Yates (Mitchelton-Scott), ale to wystarczyło tylko na drugie miejsce za szczęśliwym Rogliciem. Trzeci był Tiesj Benoot (Lotto-Soudal), a czwarty Geraint Thomas (Team Sky), który został też nowym liderem.

Wyniki:

1 Primož ROGLIČ (SLO) TEAM LOTTO NL – JUMBO 06:17:23
2 Adam YATES (GBR) MITCHELTON – SCOTT 00:00:03
3 Tiesj BENOOT (BEL) LOTTO SOUDAL 00:00:06
4 Geraint THOMAS (GBR) TEAM SKY 00:00:07
5 Rigoberto URAN (COL) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:00:10
6 Mikel LANDA MEANA (ESP) MOVISTAR TEAM 00:00:10
7 Gianni MOSCON (ITA) TEAM SKY 00:00:10
8 Romain BARDET (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:00:10
9 Wilco KELDERMAN (NED) TEAM SUNWEB 00:00:10
10 Bob JUNGELS (LUX) QUICK – STEP FLOORS 00:00:10
11 Jaime ROSON GARCIA (ESP) MOVISTAR TEAM 00:00:10
12 Chris FROOME (GBR) TEAM SKY 00:00:10
13 George BENNETT (NZL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:16
14 Davide FORMOLO (ITA) BORA – HANSGROHE 00:00:16
15 Vincenzo NIBALI (ITA) BAHRAIN – MERIDA 00:00:16
16 Michal KWIATKOWSKI (POL) TEAM SKY 00:00:16
17 Domenico POZZOVIVO (ITA) BAHRAIN – MERIDA 00:00:16
18 Greg VAN AVERMAET (BEL) BMC RACING TEAM 00:00:16
19 Damiano CARUSO (ITA) BMC RACING TEAM 00:00:24
20 Fabio ARU (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:00:24
21 Tom DUMOULIN (NED) TEAM SUNWEB 00:00:24
22 Alexey LUTSENKO (KAZ) ASTANA PRO TEAM 00:00:28
23 Davide VILLELLA (ITA) ASTANA PRO TEAM 00:00:34
24 Peter SAGAN (SVK) BORA – HANSGROHE 00:00:34
25 José GONÇALVES (POR) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:00:36
26 Miguel Angel LOPEZ MORENO (COL) ASTANA PRO TEAM 00:00:36
27 Nathan HAAS (AUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:00:38
28 Ivan SANTAROMITA (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:00:38
29 Ben HERMANS (BEL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:00:38
30 Philippe GILBERT (BEL) QUICK – STEP FLOORS 00:00:38
31 Zdenek ŠTYBAR (CZE) QUICK – STEP FLOORS 00:00:38
32 Louis MEINTJES (RSA) TEAM DIMENSION DATA 00:00:38
33 Tanel KANGERT (EST) ASTANA PRO TEAM 00:00:38
34 Daniel MORENO FERNANDEZ (ESP) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:00:51
35 Simon ŠPILAK (SLO) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:00:55
36 Diego ULISSI (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:01:01
37 Krists NEILANDS (LAT) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:01:01
38 Jan POLANC (SLO) UAE TEAM EMIRATES 00:01:01
39 Andrey AMADOR (CRC) MOVISTAR TEAM 00:01:03
40 Edoardo ZARDINI (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:01:19
41 Daniel OSS (ITA) BORA – HANSGROHE 00:01:24
42 Steve MORABITO (SUI) GROUPAMA – FDJ 00:01:34
43 Jasper STUYVEN (BEL) TREK – SEGAFREDO 00:01:36
44 Kanstantsin SUITSOU (BLR) BAHRAIN – MERIDA 00:01:42
45 Sergey FIRSANOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:02:15
46 Aleksandr VLASOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:02:34
47 Nikolai CHERKASOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:02:45
48 Jack BAUER (NZL) MITCHELTON – SCOTT 00:02:45
49 Vasil KIRYIENKA (BLR) TEAM SKY 00:02:45
50 Mathias FRANK (SUI) AG2R LA MONDIALE 00:02:45
51 Simon CLARKE (AUS) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:02:45
52 Matthieu LADAGNOUS (FRA) GROUPAMA – FDJ 00:03:11
53 Salvatore PUCCIO (ITA) TEAM SKY 00:03:11
54 Daryl IMPEY (RSA) MITCHELTON – SCOTT 00:03:34
55 Luke DURBRIDGE (AUS) MITCHELTON – SCOTT 00:03:34
56 Antoine DUCHESNE (CAN) GROUPAMA – FDJ 00:03:34
57 Michael SCHÄR (SUI) BMC RACING TEAM 00:03:55
58 Nelson OLIVEIRA (POR) MOVISTAR TEAM 00:03:55
59 Tosh VAN DER SANDE (BEL) LOTTO SOUDAL 00:04:10
60 Franco PELLIZOTTI (ITA) BAHRAIN – MERIDA 00:04:13
61 Tomasz MARCZYNSKI (POL) LOTTO SOUDAL 00:04:13
62 Jonathan CASTROVIEJO (ESP) TEAM SKY 00:04:23
63 Julien VERMOTE (BEL) TEAM DIMENSION DATA 00:04:33
64 Marcus BURGHARDT (GER) BORA – HANSGROHE 00:04:44
65 Matteo BUSATO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:04:58
66 Dario CATALDO (ITA) ASTANA PRO TEAM 00:04:58
67 Guillaume BOIVIN (CAN) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:05:12
68 Alexis GOUGEARD (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:05:17
69 Clement VENTURINI (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:05:17
70 Marco MARCATO (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:06:12
71 Filippo POZZATO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:06:12
72 Andrey GRIVKO (UKR) ASTANA PRO TEAM 00:06:12
73 Jens DEBUSSCHERE (BEL) LOTTO SOUDAL 00:06:12
74 Fabio FELLINE (ITA) TREK – SEGAFREDO 00:06:12
75 Sonny COLBRELLI (ITA) BAHRAIN – MERIDA 00:06:24
76 Lennard KÄMNA (GER) TEAM SUNWEB 00:06:39
77 Kristijan KOREN (SLO) BAHRAIN – MERIDA 00:06:47
78 Nicola BAGIOLI (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:06:55
79 Stepan KURIYANOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:07:08
80 Tony MARTIN (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:07:25
81 Alberto BETTIOL (ITA) BMC RACING TEAM 00:07:29
82 Rohan DENNIS (AUS) BMC RACING TEAM 00:07:29
83 Fernando GAVIRIA RENDON (COL) QUICK – STEP FLOORS 00:07:29
84 Maximiliano Ariel RICHEZE (ARG) QUICK – STEP FLOORS 00:07:29
85 Dennis VAN WINDEN (NED) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:07:29
86 Simone PONZI (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:07:29
87 Michael HEPBURN (AUS) MITCHELTON – SCOTT 00:07:46
88 Ramunas NAVARDAUSKAS (LTU) BAHRAIN – MERIDA 00:07:46
89 Daniel HOELGAARD (NOR) GROUPAMA – FDJ 00:07:46
90 Kristian SBARAGLI (ITA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:07:46
91 Alex DOWSETT (GBR) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:07:48
92 Julien DUVAL (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:07:55
93 Gijs VAN HOECKE (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:07:55
94 Jos VAN EMDEN (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:07:55
95 Danny VAN POPPEL (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:07:55
96 Luka MEZGEC (SLO) MITCHELTON – SCOTT 00:07:55
97 Jorge ARCAS (ESP) MOVISTAR TEAM 00:08:03
98 Chad HAGA (USA) TEAM SUNWEB 00:08:05
99 Benoit VAUGRENARD (FRA) GROUPAMA – FDJ 00:08:07
100 Davide CIMOLAI (ITA) GROUPAMA – FDJ 00:08:10
101 Daniele BENNATI (ITA) MOVISTAR TEAM 00:08:10
102 Sacha MODOLO (ITA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:08:10
103 Jens KEUKELEIRE (BEL) LOTTO SOUDAL 00:08:30
104 Victor CAMPENAERTS (BEL) LOTTO SOUDAL 00:08:53
105 Maarten WYNANTS (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:08:53
106 Boy VAN POPPEL (NED) TREK – SEGAFREDO 00:08:55
107 Giacomo NIZZOLO (ITA) TREK – SEGAFREDO 00:08:58
108 Jacopo MOSCA (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:08:58
109 Niki TERPSTRA (NED) QUICK – STEP FLOORS 00:09:02
110 Simone CONSONNI (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:09:29
111 Alexandre GENIEZ (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:09:56
112 Caleb EWAN (AUS) MITCHELTON – SCOTT 00:10:17
113 Oscar GATTO (ITA) ASTANA PRO TEAM 00:10:17
114 Edvald Boasson HAGEN (NOR) TEAM DIMENSION DATA 00:10:33
115 August JENSEN (NOR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:10:33
116 Sho HATSUYAMA (JPN) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:10:33
117 Taylor PHINNEY (USA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:10:33
118 Iljo KEISSE (BEL) QUICK – STEP FLOORS 00:11:19
119 Tom VAN ASBROECK (BEL) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:11:19
120 Sep VANMARCKE (BEL) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:11:19
121 Scott THWAITES (GBR) TEAM DIMENSION DATA 00:11:19
122 Mark RENSHAW (AUS) TEAM DIMENSION DATA 00:11:19
123 Marc SARREAU (FRA) GROUPAMA – FDJ 00:11:19
124 Nikias ARNDT (GER) TEAM SUNWEB 00:12:45
125 Jasha SÜTTERLIN (GER) MOVISTAR TEAM 00:12:45
126 Aleksandr RIABUSHENKO (BLR) UAE TEAM EMIRATES 00:12:45
127 Stefan KÜNG (SUI) BMC RACING TEAM 00:12:56
128 Marco CANOLA (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:12:56
129 Matthias BRÄNDLE (AUT) TREK – SEGAFREDO 00:12:56
130 Ryan MULLEN (IRL) TREK – SEGAFREDO 00:12:56
131 Rick ZABEL (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:13:00
132 Maciej BODNAR (POL) BORA – HANSGROHE 00:13:00
133 Rafal MAJKA (POL) BORA – HANSGROHE 00:13:00
134 Damiano CUNEGO (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:13:00
135 Guy SAGIV (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:13:00
136 Patrick BEVIN (NZL) BMC RACING TEAM 00:13:00
137 Igor BOEV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:13:00
138 Nikolas MAES (BEL) LOTTO SOUDAL 00:13:00
139 Leopold KONIG (CZE) BORA – HANSGROHE 00:13:00
140 Artem NYCH (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:13:00
141 Marco COLEDAN (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:13:00
142 Robert Thomas WAGNER (GER) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:13:00
143 Alexander FOLIFOROV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:13:00
144 Marcel KITTEL (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:13:08
145 Bernhard EISEL (AUT) TEAM DIMENSION DATA 00:13:08
146 Mads PEDERSEN (DEN) TREK – SEGAFREDO 00:13:08
147 Eduard Michael GROSU (ROU) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:13:08
148 Jakub MARECZKO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:16:08
149 Filippo GANNA (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:16:12
150 Liam BERTAZZO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:16:12
151 Matteo MONTAGUTI (ITA) AG2R LA MONDIALE 00:16:12
DNF Søren KRAGH ANDERSEN (DEN) TEAM SUNWEB
DNF Simon GESCHKE (GER) TEAM SUNWEB

Klasyfikacja generalna:

1 Geraint THOMAS (GBR) TEAM SKY 10:52:22
2 Greg VAN AVERMAET (BEL) BMC RACING TEAM 00:00:00
3 Chris FROOME (GBR) TEAM SKY 00:00:03
4 Damiano CARUSO (ITA) BMC RACING TEAM 00:00:08
5 Michal KWIATKOWSKI (POL) TEAM SKY 00:00:09
6 Bob JUNGELS (LUX) QUICK – STEP FLOORS 00:00:09
7 Wilco KELDERMAN (NED) TEAM SUNWEB 00:00:19
8 Davide FORMOLO (ITA) BORA – HANSGROHE 00:00:30
9 Tom DUMOULIN (NED) TEAM SUNWEB 00:00:33
10 Rigoberto URAN (COL) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:00:39
11 Peter SAGAN (SVK) BORA – HANSGROHE 00:00:42
12 Mikel LANDA MEANA (ESP) MOVISTAR TEAM 00:00:44
13 Jaime ROSON GARCIA (ESP) MOVISTAR TEAM 00:00:44
14 Tiesj BENOOT (BEL) LOTTO SOUDAL 00:00:44
15 Vincenzo NIBALI (ITA) BAHRAIN – MERIDA 00:00:49
16 Domenico POZZOVIVO (ITA) BAHRAIN – MERIDA 00:00:49
17 Nathan HAAS (AUS) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:00:50
18 George BENNETT (NZL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:00:51
19 Fabio ARU (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:00:53
20 Philippe GILBERT (BEL) QUICK – STEP FLOORS 00:00:56
21 Romain BARDET (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:00:58
22 Adam YATES (GBR) MITCHELTON – SCOTT 00:00:58
23 Gianni MOSCON (ITA) TEAM SKY 00:01:00
24 Alexey LUTSENKO (KAZ) ASTANA PRO TEAM 00:01:05
25 Miguel Angel LOPEZ MORENO (COL) ASTANA PRO TEAM 00:01:13
26 Zdenek ŠTYBAR (CZE) QUICK – STEP FLOORS 00:01:17
27 Daniel MORENO FERNANDEZ (ESP) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:01:20
28 Diego ULISSI (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:01:30
29 Jan POLANC (SLO) UAE TEAM EMIRATES 00:01:30
30 Andrey AMADOR (CRC) MOVISTAR TEAM 00:01:37
31 Louis MEINTJES (RSA) TEAM DIMENSION DATA 00:01:38
32 José GONÇALVES (POR) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:01:41
33 Jasper STUYVEN (BEL) TREK – SEGAFREDO 00:01:59
34 Primož ROGLIČ (SLO) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:02:07
35 Simon ŠPILAK (SLO) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:02:07
36 Kanstantsin SUITSOU (BLR) BAHRAIN – MERIDA 00:02:17
37 Ivan SANTAROMITA (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:02:19
38 Edoardo ZARDINI (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:02:37
39 Daniel OSS (ITA) BORA – HANSGROHE 00:02:44
40 Salvatore PUCCIO (ITA) TEAM SKY 00:03:04
41 Steve MORABITO (SUI) GROUPAMA – FDJ 00:03:11
42 Simon CLARKE (AUS) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:03:14
43 Tanel KANGERT (EST) ASTANA PRO TEAM 00:03:16
44 Daryl IMPEY (RSA) MITCHELTON – SCOTT 00:03:22
45 Sergey FIRSANOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:03:24
46 Aleksandr VLASOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:03:43
47 Matthieu LADAGNOUS (FRA) GROUPAMA – FDJ 00:03:48
48 Ben HERMANS (BEL) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:03:51
49 Nikolai CHERKASOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:03:54
50 Davide VILLELLA (ITA) ASTANA PRO TEAM 00:03:59
51 Jack BAUER (NZL) MITCHELTON – SCOTT 00:04:09
52 Jonathan CASTROVIEJO (ESP) TEAM SKY 00:04:16
53 Nelson OLIVEIRA (POR) MOVISTAR TEAM 00:04:29
54 Tomasz MARCZYNSKI (POL) LOTTO SOUDAL 00:04:55
55 Tosh VAN DER SANDE (BEL) LOTTO SOUDAL 00:05:00
56 Michael SCHÄR (SUI) BMC RACING TEAM 00:05:29
57 Dario CATALDO (ITA) ASTANA PRO TEAM 00:05:35
58 Vasil KIRYIENKA (BLR) TEAM SKY 00:05:58
59 Matteo BUSATO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:06:16
60 Julien VERMOTE (BEL) TEAM DIMENSION DATA 00:06:33
61 Luke DURBRIDGE (AUS) MITCHELTON – SCOTT 00:06:42
62 Lennard KÄMNA (GER) TEAM SUNWEB 00:06:48
63 Mathias FRANK (SUI) AG2R LA MONDIALE 00:06:53
64 Sonny COLBRELLI (ITA) BAHRAIN – MERIDA 00:06:57
65 Rohan DENNIS (AUS) BMC RACING TEAM 00:07:13
66 Alexis GOUGEARD (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:07:17
67 Kristijan KOREN (SLO) BAHRAIN – MERIDA 00:07:20
68 Fernando GAVIRIA RENDON (COL) QUICK – STEP FLOORS 00:07:28
69 Jens DEBUSSCHERE (BEL) LOTTO SOUDAL 00:07:33
70 Fabio FELLINE (ITA) TREK – SEGAFREDO 00:07:35
71 Andrey GRIVKO (UKR) ASTANA PRO TEAM 00:07:49
72 Michael HEPBURN (AUS) MITCHELTON – SCOTT 00:07:55
73 Tony MARTIN (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:08:03
74 Marco MARCATO (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:08:10
75 Alex DOWSETT (GBR) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:08:23
76 Jos VAN EMDEN (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:08:30
77 Filippo POZZATO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:08:30
78 Jorge ARCAS (ESP) MOVISTAR TEAM 00:08:37
79 Daniele BENNATI (ITA) MOVISTAR TEAM 00:08:44
80 Davide CIMOLAI (ITA) GROUPAMA – FDJ 00:08:47
81 Sacha MODOLO (ITA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:08:48
82 Simone PONZI (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:09:10
83 Boy VAN POPPEL (NED) TREK – SEGAFREDO 00:09:18
84 Krists NEILANDS (LAT) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:09:24
85 Gijs VAN HOECKE (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:09:27
86 Franco PELLIZOTTI (ITA) BAHRAIN – MERIDA 00:09:36
87 Simone CONSONNI (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:09:58
88 Stepan KURIYANOV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:10:16
89 Alexandre GENIEZ (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:10:44
90 Giacomo NIZZOLO (ITA) TREK – SEGAFREDO 00:10:51
91 Oscar GATTO (ITA) ASTANA PRO TEAM 00:10:54
92 Taylor PHINNEY (USA) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:11:02
93 Jacopo MOSCA (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:11:05
94 Julien DUVAL (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:11:12
95 Dennis VAN WINDEN (NED) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:11:17
96 Niki TERPSTRA (NED) QUICK – STEP FLOORS 00:11:31
97 Chad HAGA (USA) TEAM SUNWEB 00:11:32
98 Antoine DUCHESNE (CAN) GROUPAMA – FDJ 00:11:56
99 Nicola BAGIOLI (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:11:56
100 Clement VENTURINI (FRA) AG2R LA MONDIALE 00:12:06
101 Iljo KEISSE (BEL) QUICK – STEP FLOORS 00:12:07
102 Luka MEZGEC (SLO) MITCHELTON – SCOTT 00:12:31
103 Edvald Boasson HAGEN (NOR) TEAM DIMENSION DATA 00:12:33
104 Danny VAN POPPEL (NED) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:12:34
105 Sep VANMARCKE (BEL) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:12:41
106 Patrick BEVIN (NZL) BMC RACING TEAM 00:12:44
107 Caleb EWAN (AUS) MITCHELTON – SCOTT 00:12:55
108 Victor CAMPENAERTS (BEL) LOTTO SOUDAL 00:12:55
109 Marcel KITTEL (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:13:10
110 Maximiliano Ariel RICHEZE (ARG) QUICK – STEP FLOORS 00:13:12
111 Aleksandr RIABUSHENKO (BLR) UAE TEAM EMIRATES 00:13:14
112 Rafal MAJKA (POL) BORA – HANSGROHE 00:13:14
113 Maciej BODNAR (POL) BORA – HANSGROHE 00:13:14
114 Sho HATSUYAMA (JPN) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:13:14
115 Jasha SÜTTERLIN (GER) MOVISTAR TEAM 00:13:19
116 Matthias BRÄNDLE (AUT) TREK – SEGAFREDO 00:13:19
117 Daniel HOELGAARD (NOR) GROUPAMA – FDJ 00:13:26
118 Nikolas MAES (BEL) LOTTO SOUDAL 00:13:42
119 Benoit VAUGRENARD (FRA) GROUPAMA – FDJ 00:13:48
120 Rick ZABEL (GER) TEAM KATUSHA ALPECIN 00:13:58
121 Jens KEUKELEIRE (BEL) LOTTO SOUDAL 00:14:04
122 Nikias ARNDT (GER) TEAM SUNWEB 00:14:11
123 Artem NYCH (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:14:22
124 Guillaume BOIVIN (CAN) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:14:28
125 Marco COLEDAN (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:14:29
126 Mads PEDERSEN (DEN) TREK – SEGAFREDO 00:14:31
127 Ramunas NAVARDAUSKAS (LTU) BAHRAIN – MERIDA 00:14:38
128 Marcus BURGHARDT (GER) BORA – HANSGROHE 00:14:52
129 Eduard Michael GROSU (ROU) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:15:09
130 Marco CANOLA (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:15:11
131 Robert Thomas WAGNER (GER) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:15:17
132 Ryan MULLEN (IRL) TREK – SEGAFREDO 00:15:21
133 Scott THWAITES (GBR) TEAM DIMENSION DATA 00:15:39
134 Damiano CUNEGO (ITA) NIPPO – VINI FANTINI – EUROPA OVINI 00:15:41
135 Mark RENSHAW (AUS) TEAM DIMENSION DATA 00:15:46
136 Alberto BETTIOL (ITA) BMC RACING TEAM 00:15:46
137 Tom VAN ASBROECK (BEL) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P/B CANNONDALE 00:15:54
138 Bernhard EISEL (AUT) TEAM DIMENSION DATA 00:16:33
139 Guy SAGIV (ISR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:16:55
140 Kristian SBARAGLI (ITA) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:16:58
141 Marc SARREAU (FRA) GROUPAMA – FDJ 00:16:59
142 Jakub MARECZKO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:17:26
143 Alexander FOLIFOROV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:17:27
144 Igor BOEV (RUS) GAZPROM – RUSVELO 00:17:56
145 Leopold KONIG (CZE) BORA – HANSGROHE 00:18:16
146 August JENSEN (NOR) ISRAEL CYCLING ACADEMY 00:19:27
147 Maarten WYNANTS (BEL) TEAM LOTTO NL – JUMBO 00:20:06
148 Stefan KÜNG (SUI) BMC RACING TEAM 00:20:48
149 Liam BERTAZZO (ITA) WILIER TRIESTINA – SELLE ITALIA 00:24:22
150 Filippo GANNA (ITA) UAE TEAM EMIRATES 00:25:50
151 Matteo MONTAGUTI (ITA) AG2R LA MONDIALE 00:29:30