Martine verfaillie / Wanzeel Koerse

Damian Sławek (Asfra Racing Team) zajął czternaste miejsce w Wanzeel Koerse. Wygrał Cees Bol (SEG Racing Academy).

Wychowanek LKS POM Strzelce Krajeńskie od tego roku reprezentuje barwy belgijskiej ekipy Asfra Racing Team. We wczorajszym wyścigu Wanzeel Koerse Polak wywalczył 14. miejsce i specjalnie dla czytelników naszosie.pl przedstawił nam jego spostrzeżenia z tej rywalizacji:

Na wczorajszym wyścigu Wanzele Koers mieliśmy 16 rund po 10 km. Dużo zakrętów, krótki odcinek brukowy i do tego deszcz, który utrudniał rywalizację. Od początku wysokie tempo, próby ucieczek, ale były one szybko likwidowane. W końcówce udało się odjechać jednemu zawodnikowi, który wjechał samotnie na metę.

Ja próbowałem swoich sił w sprincie z peletonu, ale na 100 metrów do mety przewróciło się dwóch zawodników, w tym jeden z mojej ekipy i straciłem na tym kilka pozycji. Skończyłem na czternastym miejscu, ale nie jestem zadowolony, bo stać mnie było na więcej.

Młody polski kolarz tak scharakteryzował swoją nową drużynę:

Asfra Racing Team to belgijska ekipa z Oudenaarde. Nie jest to drużyna zawodowa, ale wszystko na wysokim poziomie, niczego mi tu nie brakuje. Z kolegami z teamu dobrze się dogadujemy, ogólnie panuje super atmosfera. Mogę powiedzieć, że przypomniałem sobie teraz jak bardzo lubię kolarstwo, ściganie tutaj sprawia mi ogromną przyjemność.

Na 62. miejscu rywalizację zakończył Filip Maciejuk (Leopard Pro Cycling), a wyścigu nie ukończył jego kolega z ekipy – Szymon Rekita.