małecki sławekKamil Małecki (MLKS Baszta Bytów) i Damian Sławek (LKS POM Strzelce Krajeńskie) – odpowiednio srebrny i brązowy medalista MP juniorów ze startu wspólnego. Oto jak młodzi zawodnicy podsumowali swój start w Sobótce.

Kamil Małecki: Na dwie rundy do końca postanowiłem zaatakować z peletonu i dołączyć do czołowej grupy, która miała ponad minutę przewagi. Na końcu podjazdu razem z Patrykiem Złotowiczem doszliśmy czołówkę. Razem współpracowaliśmy do ostatniego podjazdu, na którym starałem się atakować, aby rozerwać trochę grupę, ale niestety to się nie udało. Finisz był bardzo ciężki i udało mi się zdobyć srebrny medal, chociaż finisz zacząłem z dalekiej pozycji. Czułem się dzisiaj bardzo dobrze i to był po prostu mój dzień. Moja kariera kolarska zaczęła się jak wygrałem wyścig w moim rodzinnym Bytowie, wtedy moja mama zapisała mnie do klubu MLKS Baszta Bytów. Celem na ten rok są Górskie Mistrzostwa Polski. Moim marzeniem jest ścigać się za granicą i wystartować w mistrzostwach świata na szosie.

Damian Sławek: Wyścig był trudny, od samego początku szły ataki, a ja starałem się kontrolować je wszystkie. Ja swój atak planowałem dopiero pod koniec wyścigu i miałem dużo szczęścia, ponieważ przeskakując do czołówki pojechało ze mną 4 zawodników i wspólnie pracując zdołaliśmy dogonić ich na 7 km do mety. Wiedziałem już wtedy, że o medalach rozstrzygnie finisz. Udało mi się wywalczyć brązowy medal i jestem bardzo zadowolony. Cieszę się podwójnie, ponieważ to mój drugi medal na tegorocznych Mistrzostwach Polski. Co do spornej sytuacji z Alanem Banaszkiem to finiszowałem z lewej strony przy barierkach, Alan nie powinien mieć pretensji, ponieważ nie zmieniłem toru jazdy. Na szczęście wszystko sobie już wyjaśniliśmy i nasze relacje są w porządku. W kolarstwie jeżdzę już 4 lata, wcześniej jeździł tata, później brat i ja również postanowiłem. Teraz wiem, że była to dobra decyzja. Moje najbliższe cele to pojechać jak najlepiej na Mistrzostwach Europy ze startu wspólnego oraz wywalczyć medal na Górskich Mistrzostwach Polski.

 

Rozmawiał Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:Pzkol

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments