fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Zespół Andrzeja Domina w tym roku będzie startować na licencji Senior Elita.

Wcześniej pojawiały się informacje, że Domin Sport w ogóle nie pojawi się w polskim peletonie w tym sezonie. Wiceprezes PZKol Andrzej Domin zdecydował się jednak na zgłoszenie swojej drużyny w ramach licencji amatorskiej, należącej do kategorii Senior Elita. W poprzednich latach podopieczni biznesmena ścigali się jako zespół trzeciej dywizji.

Nie mamy pieniędzy, dlatego w tym roku nie zgłosiliśmy drużyny do trzeciej dywizji Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Będziemy jeździć jako grupa amatorska Senior Elita. Możemy startować w Polsce i poza granicami kraju praktycznie we wszystkich wyścigach, z tym że w tych od pierwszej kategorii musimy ścigać się jako reprezentacja Polski, bo tak stanowią przepisy Międzynarodowej Unii Kolarskiej czyli UCI

– mówi Domin w rozmowie z portalem ezachodnia.eu.

Skład zrobił się nieco mniejszy – dotychczasowy as ekipy Kamil Zieliński wzmocnił Team Hurom, Paweł Bernas poszedł do CCC Sprandi Polkowice, a Jarosław Marycz do Wibatech Merx. Kariery skończyli Kacper Gronkiewicz, Adrian Kucharek i Piotr Skarżyński. W zespole pozostali Jarosław Rębiewski, Artur Detko i Patryk Kostecki; doszli za to Wojciech Ziółkowski, Tobiasz Pawlak i Adam Wójcik.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments