fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Właściciel drużyny ogłosił, że w związku z krzywdzącymi decyzjami PZKol w sprawie powołań do reprezentacji Polski na Tour de Pologne, odejdzie od sponsorowania ekipy.

Powodem decyzji Andrzeja Domina jest brak powołania dla Kamila Zielińskiego. „Łyda” jest w ostatnim czasie w dobrej formie i byłby zdecydowanym wzmocnieniem dla reprezentacji. Zieliński wygrywał m.in. sprinty podczas Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala, Małopolskim Wyścigu Górskim i Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Aktualnie kolarz Domin Sport jest jednym z silniejszych sprinterów w stawce, a dodatkowym atutem jest umiejętność pokonywania niewielkich wzniesień. Pomimo sukcesów zawodnik nie znalazł uznania w oczach Polskiego Związku Kolarskiego i nie wystartuje w Tour de Pologne.

Ekipa Domin Sport oświadcza, iż z końcem sezonu 2017 po kilkunastu latach wycofuje się z polskiego zawodowego peletonu kończąc swoje funkcjonowanie jako zawodowa grupa kolarska. Powodem takiej decyzji jest brak powołania Kamila Zielińskiego do reprezentacji Polski na 74. Tour de Pologne, które w obliczu wyników i obecnej dyspozycji zawodnika uważamy za niesprawiedliwe

– napisał Andrzej Domin.

W 2015 roku Zieliński był drugi na etapie Tour de Pologne i przez jeden dzień nosił koszulkę lidera wyścigu. W składzie reprezentacji Polski na 74. edycję wyścigu znaleźli się Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji), Paweł Cieślik (Elkov Author), Kamil Gradek (One Pro Cycling), Paweł Bernas (Domin Sport), Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Paweł Franczak (Team Hurom) i Emanuel Piaskowy (Team Hurom).

Poprzedni artykułDaria Pikulik w Cervélo Bigla!
Następny artykułTaylor Phinney do Yoanna Offredo: „Przeżyliśmy dziś razem coś specjalnego”
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Yanev
Yanev

Kamila chyba rzeczywiście skrzywdzono – nie będę wskazywał kto z powołanych nie bardziej niż on zasłużył na nominację. A pan Domin chyba skorzystał z okazji, by zrobić zakamuflowany dyplomatyczny unik. Niestety tak wygląda nasze kolarstwo krajowe – większość grup to efemerydy. PZKol powinien zainteresować się tym, co się dzieje z kolarstwem w Polsce, bo za kilka lat znajdziemy się w sytuacji podobnej, w jakiej aktualnie znalazły się Włochy. Tyle, że u nas na wyścigach o MP pojedzie najwyżej kilkunastu zawodników uzupełnionych amatorami. A w ekipie prezesa Banaszka na razie euforia i świętowanie … na początku tak jest zawsze, a łaska sponsora – wiadomo – na pstrym koniu jeździ.

Milan
Milan

Co do składu na TDP to zawsze znajdzie się ktoś kto będzie nie zadowolony, co do Zielińskiego to patrząc z perspektywy kibica można się dziwić dlaczego nie został powołany le nie każdy kibic wie co jest grane. Łydka nie został powołany z takiego powodu, że jest to specyficzny zawodnik, który nie potrafi pomóc kolegom z zespołu uważa się za najlepszego kolarze A gdyby tak było to po sezonie 2016 gdzie zrobił kilka fajnych wyników zobaczyli byśmy to w takim zespole jak CCC czy Verva ale każdy z dyrektorów ma o nim swoje zdanie.
A co do reszty składu to jest dwóch zawodników którzy nie powinni jechać Gradek I Franczak, którzy coś kręcą ale widać że nie jest to ich sezon A jest kilku chłopaków którzy zasłużyli na start w TDP takich jak np. Kasperkiewicz ale mafia Vervy ma swoje układy I każdy zawodnik z tamtego sezonu ma pierwszeństwo.
Oby o kadrze było tak głośno po TDP.
Pozdro