fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Właściciel drużyny ogłosił, że w związku z krzywdzącymi decyzjami PZKol w sprawie powołań do reprezentacji Polski na Tour de Pologne, odejdzie od sponsorowania ekipy.

Powodem decyzji Andrzeja Domina jest brak powołania dla Kamila Zielińskiego. “Łyda” jest w ostatnim czasie w dobrej formie i byłby zdecydowanym wzmocnieniem dla reprezentacji. Zieliński wygrywał m.in. sprinty podczas Wyścigu Szlakiem Walk Majora Hubala, Małopolskim Wyścigu Górskim i Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Aktualnie kolarz Domin Sport jest jednym z silniejszych sprinterów w stawce, a dodatkowym atutem jest umiejętność pokonywania niewielkich wzniesień. Pomimo sukcesów zawodnik nie znalazł uznania w oczach Polskiego Związku Kolarskiego i nie wystartuje w Tour de Pologne.

Ekipa Domin Sport oświadcza, iż z końcem sezonu 2017 po kilkunastu latach wycofuje się z polskiego zawodowego peletonu kończąc swoje funkcjonowanie jako zawodowa grupa kolarska. Powodem takiej decyzji jest brak powołania Kamila Zielińskiego do reprezentacji Polski na 74. Tour de Pologne, które w obliczu wyników i obecnej dyspozycji zawodnika uważamy za niesprawiedliwe

– napisał Andrzej Domin.

W 2015 roku Zieliński był drugi na etapie Tour de Pologne i przez jeden dzień nosił koszulkę lidera wyścigu. W składzie reprezentacji Polski na 74. edycję wyścigu znaleźli się Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji), Paweł Cieślik (Elkov Author), Kamil Gradek (One Pro Cycling), Paweł Bernas (Domin Sport), Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Paweł Franczak (Team Hurom) i Emanuel Piaskowy (Team Hurom).