fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Kolarz Domin Sport był najszybszy na pierwszym etapie wyścigu i został nowym liderem imprezy.

Pierwszy etap prowadził z Alwernii do Trzebinii. 120km najeżone było niewielkimi podjazdami, ale spodziewany był finisz z peletonu.

Na początku pojawiało się kilka ataków, a aktywność wykazywali m.in. Kamil Zieliński (Domin Sport), Adam Stachowiak (Voster Uniwheels), Paweł Bernas (Domin Sport), Emanuel Piaskowy (Team HUROM), Adrian Honkisz (Wibatech 7R Fuji) i Eduard Vorganov (Minsk Cycling Team). Ostatecznie odjechała jednak dwójka Wojciech Pszczolarski (SKC Tufo Prostejov) i Yauhen Sobal (Minsk Cycling Team). Zadowolony z takiego obrotu spraw peleton odpuścił harcowników na dość spory dystans – ponad 7 minut.

Około 80km po starcie Sobal odskoczył od rywala i zdecydował się na samotną akcję. Jego przewaga nad peletonem była dość spora i dawała Białorusinowi szansę na sukces. Jego ucieczka skończyła się jednak zaledwie 4km przed metą.

W ostatecznej rozgrywce dominowali sprinterzy, a najszybszy był Kamil Zieliński (Domin Sport). Drugi był Gasper Katrasnik (Adria Mobil), a trzeci Paweł Franczak (Team HUROM).

Wyniki 1 etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego 2017

Poprzedni artykułOVO Women’s Tour: Hosking triumfuje na trzecim etapie, Niewiadoma liderką
Następny artykułCriterium du Dauphine: świetny finisz Jakoba Fuglsanga
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments