fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Wicemistrz Polski orlików zasili belgijski zespół z Oudenaarde.

Damian Sławek jest wychowankiem LKS POM Strzelce Krajeńskie, ale w tym sezonie ścigał się w barwach GKS Cartusia Kartuzy. Na “swoim” terenie w Gdyni wywalczył srebrny medal w wyścigu ze startu wspólnego orlików po ataku w końcówce i nieudanej pogoni za Szymonem Traczem. Miesiąc później do swojej kolekcji 20-latek dołożył drugie srebro – tym razem mistrzostw Europy U23 na torze.

palmares Damiana Sławka widnieje jednak nie tylko udany sezon 2017 – już wcześniej młodemu zawodnikowi udawało się zdobywać medale mistrzostw Polski juniorów, co pozwoliło na angaż do reprezentacji i starty m.in. na mistrzostwach Europy i świata. W 2016 roku Sławek zajmował wysokie miejsca w wyścigach kategorii UCI – ósme w GP Słowacji w ramach Visegrad 4 Bicycle Race oraz dwunaste w Pucharze MON.

Jak informuje portal rowery.org przyszły rok Sławek spędzi w barwach belgijskiego zespołu bez kategorii UCI Asfra Racing Team. Założona w 2010 roku ekipa ma swoją siedzibę w Oudenaarde, które jest też gospodarzem mety Ronde Van Vlaanderen. Flandria zapowiada się na świetny teren treningowym dla silnego kolarza ze Strzelec Krajeńskich.