Team Roompot-Nederlandse Loterij

Holender może ponownie zająć stanowisko dyrektora sportowego po odbyciu kary za doping stosowany przez całą karierę kolarską.

Michael Boogerd rozpoczął karierę w 1993 roku, ale największe sukcesy zaczęły się od 1997 roku. Przez dziesięć lat Holender był znakomitym specjalistą od ardeńskich klasyków i tygodniowych wyścigów etapowych – wygrał Paryż-Nicea, Amstel Gold Race i Giro dell’Emilia oraz dwa etapy Tour de France. Dwukrotnie był drugi w Liege-Bastogne-Liege i Giro di Lombardia.

Niestety, jak to bywało na przełomie wieków, wszystkie wyniki Boogerda zostały zdobyte na dopingu. W 2013 roku Holender przyznał się do niedozwolonego wspomagania stosowanego w latach 1997-2007. W związku z tym, w styczniu 2016, UCI ogłosiła dwuletnią dyskwalifikację. To oznaczało stratę roli dyrektora sportowego w drużynie Roompot, która jednak obiecała czekać na doświadczonego zawodnika.

Kara minęła 21 grudnia i Roompot-Nederlandse Loterij potwierdził, że Boogerd wróci na swoje stanowisko wraz z przyszłym sezonem. Holender pojawi się już na oficjalnej prezentacji drużyny – 5 stycznia w Rotterdamie.