Roompot-Nederlandse Loterij / Cor Vos

Holender musi zawiesić karierę, by spróbować wyleczyć niedomagające serce.

21-latek od tego sezonu miał reprezentować drużynę drugiej dywizji Roompot-Nederlandse Loterij. Podpisanie kontraktu ogłoszono kilka tygodni temu, a umowa wchodziła w życie 1 stycznia. Niestety, z powodu problemów zdrowotnych De Vriesa, porozumienie musiało zostać zerwane jeszcze przed rozpoczęciem sezonu.

Lekarze wykryli u kolarza arytmię serca uniemożliwiającą zawodowe uprawianie sportu. Niestety to oznacza (przynajmniej tymczasowe) zawieszenie kariery.

Niestety moja kariera w Roompot-Nederlandse Loterij dobiegła niespodziewanego końca. To była bardzo ciężka decyzja, ale jedyna właściwa, jeśli mam posłuchać rad lekarzy i zachować zdrowie. W porozumieniu z menedżerami szybko uznaliśmy, że lepiej oddać moje miejsce w zespole komuś innemu

– wyjaśnił De Vries.

Jeżdżący dotychczas w zespołach do lat 23 (Rabobank Development i SEG Racing Academy) Hartthijs De Vries specjalizuje się w wyścigach klasycznych. Jego najlepszymi rezultatami była czwarta lokata w Paris-Tours do lat 23 i piąta w Gent-Wevelgem w tej samej kategorii wiekowej. W poprzednim sezonie zdobył też brąz mistrzostw Holandii.