fot. Bahrain - Merida / BettiniPhoto

Słoweniec triumfował dzięki akcji na zjazdach i samotnej ucieczce. Kilku ataków próbował Rafał Majka (BORA-hansgrohe), ale nie zdołał odjechać od peletonu.

GP Industria & Artigianato – Larciano rozgrywany był na trasie ze startem i metą w Larciano. Do pokonania było 199.2km, na które składały się cztery płaskie oraz cztery górskie okrążenia. Na starcie stanęli m.in. Rafał Majka (BORA-hansgrohe) i CCC Sprandi Polkowice.

Początkowo od peletonu oderwała się siedmioosobowa ucieczka w składzie Dries De Bondt (Verandas Willems Crelan), Leo Vincent (Groupama-FDJ), Dario Puccioni (Sangemini-MG KVIS), Fabio Mazzucco (Trevigiani Phonix – Hemus 1896), Marco Mathis (Katusha-Alpecin), Alberto Amici (Biesse Carrera Gavardo) i Ilia Koshevoy (Wilier Triestina – Selle Italia). Ich przewaga osiągnęła około 4 minut, ale akcja zakończyła się na górskich rundach z podjazdem pod Fornello.

Niecałe 40km przed metą na czele znalazł się Cesare Benedetti (BORA-hansgrohe), ale jego przewaga nie była zbyt duża. Czarek po zjazdach z przedostatniej premii górskiej został złapany przez Giovanniego Visconti (Bahrain-Merida) i Davide Balleriniego (Androni-Sidermec-Bottecchia), a główna grupa znajdowała się około 30 sekund za trzema reprezentantami Włoch.

Na ostatniej wspinaczce pod Fornello jako pierwszy z czołówki odpadł zmęczony Benedetii, ale również Visconti i Ballerini musieli uznać wyższość mocnej grupy prowadzonej przez Katusha-Alpecin. Na czele znalazła się ośmioosobowa grupa, w której jechał również Rafał Majka (BORA-hansgrohe). Nieco ponad 10km przed metą zaatakował Adam Yates (Mitchelton-Scott), a jego próbę skontrował Majka – w ten sposób w czołówce znalazło się tylko pięciu zawodników.

Przed zjazdami z przodu pojawiło się około 20 kolarzy, ale na zjazdach stawka ponownie zaczęła się dzielić. Najpierw ruszyli Majka i Ivan Santaromita (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini), a po chwili dołączyli do nich Matej Mohorić (Bahrain-Merida), Ivan Sosa (Androni-Sidermec-Bottecchia) i Sergei Firsanov (Gazprom-Rusvelo). Po kraksie Sosy na samotny atak zdecydował się Mohorić.

Słoweniec zaimponował umiejętnościami i zdołał utrzymać niewielką przewagę do finiszu. Za jego plecami mocną kontrę przeprowadził Marco Canola (Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini), który w ten sposób zajął drugie miejsce. Trzeci był Davide Ballerini (Androni-Sidermec-Bottecchia). Rafał Majka przyjechał w pierwszej grupie, około 20. miejsca.

Wyniki:
1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain – Merida 4:39:23
2 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:03
3 Davide Ballerini (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:11
4 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:11
5 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:11
6 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:00:11
7 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy 0:00:11
8 Daryl Impey (RSA) Mitchelton – Scott 0:00:11
9 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:11
10 German Nicolas Tivani Perez (Arg) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:00:11
11 Huub Duijn (Ned) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:11
12 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:11
13 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:11
14 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:11
15 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:00:11
16 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:11
17 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:00:11
18 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:00:11
19 Edoardo Zardini (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:00:11
20 Rafal Majka (Pol) Bora – Hansgrohe 0:00:11
21 Fausto Masnada (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:11
22 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:00:11
23 Giulio Ciccone (Ita) Bardiani – CSF 0:00:11
24 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:00:11
25 Daniel Felipe Martinez Poveda (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:00:11
26 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:00:15
27 Rodolfo Andres Torres Agudelo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:00:21
28 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:52
29 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:14
30 Paolo Totò (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:01:14
31 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:01:14
32 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:01:14
33 Nathan Haas (Aus) Team Katusha – Alpecin 0:01:18
34 Nathan Earle (Aus) Israel Cycling Academy 0:01:18
35 Nicola Gaffurini (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:01:18
36 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 0:01:18
37 David Lozano Riba (Esp) Team Novo Nordisk 0:01:18
38 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:01:18
39 Kanstantsin Suitsou (Blr) Bahrain – Merida 0:01:18
40 Damiano Cunego (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:01:21
41 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:01:24
42 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:01:31
43 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Androni Giocattoli – Sidermec 0:01:31
44 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:01:37
45 Michele Gazzara (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:01:39
46 Jay McCarthy (Aus) Bora – Hansgrohe 0:01:46
47 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy 0:01:46
48 Davide Gabburo (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:01:46
49 Steve Morabito (SUI) FDJ 0:01:46
50 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:02:01
51 Simone Ponzi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:02:08
52 Daniel Moreno Fernandez (Esp) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:02:08
53 Enrico Logica (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:03:08
54 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani – CSF 0:03:54
55 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:54
56 Jack Haig (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:54
57 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton – Scott 0:03:54
58 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:03:54
59 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:03:54
60 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina – Selle Italia 0:03:54
61 Yannick Martinez (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:03:54
62 Awet Andemeskel (Eri) Israel Cycling Academy 0:03:54
63 Carlos Betancur (Col) Movistar Team 0:05:32
64 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:05:32
65 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:05:32
66 Paolo Baccio (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:05:51
67 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:05:51
68 Carlos Verona (Esp) Mitchelton – Scott 0:05:51
69 Filippo Rocchetti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:05:51
70 Filippo Pozzato (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:08:04
71 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:04
72 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:08:04
73 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:08:04
74 Rob Power (Aus) Mitchelton – Scott 0:08:04
75 Jérémy Leveau (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:08:04
76 Andreas Schillinger (GERBora – Hansgrohe 0:08:12
77 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:08:19
78 Marco Murgano (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:08:19
79 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:08:19
80 Michel Piccot (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:08:19
81 Andrea Garosio (Ita) D’Amico – Utensilnord 0:08:19
82 Ettore Carlini (Ita) D’Amico – Utensilnord 0:08:19
83 Jacopo Mosca (Ita) Wilier Triestina – Selle Italia 0:08:19
84 Iuri Filosi (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:08:19
85 Alexander Foliforov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:08:19
86 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:08:19
87 Federico Zurlo (Ita) MsTina – Focus 0:08:19
88 Marco Tizza (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:08:19
89 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:08:19
90 Piotr Brozyna (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:10:32
91 Andrea Toniatti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:10:32
92 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:10:32
93 Leszek Plucinski (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:10:32
94 Alessandro Monaco (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:10:32
95 Joonas Henttala (Fin) Team Novo Nordisk 0:10:59
96 Matteo Draperi (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:10:59
97 Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:11:16
98 Enrico Salvador (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:11:16
99 Alberto Amici (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo 0:11:16
100 Kamil Malecki (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:16
101 Lorenzo Delcó (SUI) Biesse – Carrera – Gavardo 0:11:16
102 Guy Sagiv (Isr) Israel Cycling Academy 0:11:16
103 Julien Stassen (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:11:16
104 Andrea Cacciotti (Ita) Nationalmannschaft Italien 0:11:16
105 Roy Goldstein (Isr) Israel Cycling Academy 0:11:16
106 Michal Kolár (Svk) Bora – Hansgrohe 0:11:16
107 Logan Owen (USA) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:11:16
108 Michal Paluta (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:11:16
109 Umberto Orsini (Ita) Bardiani – CSF 0:11:16
110 Kim Magnusson (Swe) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:11:16
111 Niccolo’ Salvietti (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega 0:11:16
112 Riccardo Stacchiotti (Ita) MsTina – Focus 0:11:16
113 Romain Seigle (Fra) FDJ 0:11:16
114 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:11:16
115 Julien Trarieux (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:11:16
116 Thomas Deruette (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:11:38
117 Christofer Jurado Lopez (Pan) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:12:38
118 Floryan Arnoult (Fra) Trevigiani Phonix – Hemus 1896 0:12:38
DNF Svein Tuft (Can) Mitchelton – Scott
DNF Daniel Hoelgaard (Nor) FDJ
DNF Léo Vincent (Fra) FDJ
DNF Nuno Bico (Por) Movistar Team
DNF Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe
DNF Christoph Pfingsten (GERBora – Hansgrohe
DNF Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin
DNF Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin
DNF Marco Mathis (GERTeam Katusha – Alpecin
DNF Valerio Agnoli (Ita) Bahrain – Merida
DNF Julian Cardona Tabares (Col) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale
DNF Giovanni Carboni (Ita) Bardiani – CSF
DNF Daniel Savini (Ita) Bardiani – CSF
DNF Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom – RusVelo
DNF Juan José Lobato Del Valle (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini
DNF Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk
DNF Romain Gioux (Fra) Team Novo Nordisk
DNF Brian Kamstra (Ned) Team Novo Nordisk
DNF Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk
DNF Ilia Koshevoy (Blr) Wilier Triestina – Selle Italia
DNF Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic
DNF Antoine Warnier (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic
DNF David Tanner (Aus) Veranda’s Willems – Crelan
DNF Luca Colnaghi (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega
DNF Dario Puccioni (Ita) Sangemini – MG.Kvis – Vega
DNF Francesco Bettini (Ita) D’Amico – Utensilnord
DNF Edoardo Corridori (Ita) D’Amico – Utensilnord
DNF Emanuele Onesti (Ita) D’Amico – Utensilnord
DNF Angelo Raffaele (Ita) D’Amico – Utensilnord
DNF Angelo Vitiello (Ita) D’Amico – Utensilnord
DNF Alessandro Fedeli (Ita) Trevigiani Phonix – Hemus 1896
DNF Fabio Mazzucco (Ita) Trevigiani Phonix – Hemus 1896
DNF Filippo Zana (Ita) Trevigiani Phonix – Hemus 1896
DNF Giacomo Berlato (Ita) MsTina – Focus
DNF Emil Dima (Rou) MsTina – Focus
DNF Vlad-Nicolae Dobre (Rou) MsTina – Focus
DNF Mattia Marcelli (Ita) MsTina – Focus
DNF Raul-Antonio Sinza (Rou) MsTina – Focus
DNF Andrea Zanardini (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo
DNF Simone Ravanelli (Ita) Biesse – Carrera – Gavardo
DNS Georg Preidler (AUT) FDJ
DNS Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ