fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Lider klasyfikacji generalnej triumfował na etapie jazdy indywidualnej na czas i powiększył przewagę. Michał Kwiatkowski awansował na drugie miejsce.

Trzeci odcinek portugalskiego wyścigu miał długość 20.3km, a start i meta zorganizowane były w Lagoa. Jednym z faworytów (zarówno do wygrania etapu jak i przejęcia koszulki lidera klasyfikacji generalnej) był Michał Kwiatkowski (Team Sky) – zwycięzca drugiego dnia.

W pierwszej części znakomicie spisał się Victor Campenaerts (Lotto-Soudal). Mistrz Europy uzyskał czas 24m20s i z przewagą 8 sekund wyprzedzał Stefana Kuenga (BMC). Nieźle pojechał też Łukasz Wiśniowski (Team Sky) – równe 25 minut i lokata w pierwszej dziesiątce. Zaskakująco słabo pojechał Tony Martin (Katusha-Alpecin) – czterokrotny mistrz świata stracił do Campenaertsa ponad 15 sekund.

W końcówce obejrzeliśmy za to walkę o klasyfikację generalną. Wydawało się, że pojedynek o koszulkę lidera rozegrają Geraint Thomas i Michał Kwiatkowski (obaj Team Sky), którzy mieli ten sam czas w “generalce”. Wysoko stały też akcje Simona Spilaka (Katusha-Alpecin) i Boba Jungelsa (Quick-Step Floors).

Okazało się jednak, że równych faktycznie nie mieli sobie kolarze Team Sky. Już na punkcie pomiaru czasu prowadził Thomas o… sekundę przed Kwiatkowskim. Na mecie Walijczyk nie miał już sobie równych – pokonał Campenaertsa o 11 sekund, a Polaka o 22 sekundy i utrzymał pozycję lidera.

Wyniki trzeciego etapu:

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:24:09
2 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:00:11
3 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:00:19
4 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:22
5 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:22
6 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:00:27
7 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:47
8 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:49
9 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:50
10 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:00:51
11 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:00:51
12 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:00:59
13 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:01
14 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:01:02
15 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:01:07
16 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:01:09
17 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:01:12
18 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:01:13
19 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:14
20 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:01:17
21 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:01:18
22 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:01:19
23 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:01:19
24 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:01:21
25 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:01:21
26 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:01:28
27 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:01:28
28 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:01:32
29 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:01:33
30 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:01:33
31 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:34
32 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:01:37
33 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:01:41
34 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:41
35 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:01:43
36 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:47
37 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:01:52
38 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:01:52
39 Alejandro Manuel Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:01:53
40 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:01:53
41 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:01:56
42 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:01:58
43 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:01:59
44 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:02:00
45 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:02:01
46 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:02:03
47 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:05
48 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:02:06
49 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:02:06
50 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:02:06
51 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:02:06
52 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:02:07
53 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:02:08
54 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:02:08
55 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:09
56 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:09
57 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:02:10
58 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:02:10
59 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:02:10
60 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:02:11
61 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:02:11
62 Vicente Rubio (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:02:13
63 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:02:15
64 José Fernandes (Por) W52 – FC Porto 0:02:19
65 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:02:20
66 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:02:22
67 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:02:22
68 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:02:24
69 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:02:24
70 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular – Boavista 0:02:25
71 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:02:25
72 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:27
73 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:02:29
74 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:02:30
75 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:02:30
76 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:02:31
77 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:02:34
78 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:02:37
79 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:02:38
80 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:02:38
81 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:02:38
82 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:02:39
83 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:41
84 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:02:41
85 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:02:45
86 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:02:45
87 Jóni Brandão (Por) Sporting – Tavira 0:02:49
88 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:51
89 Edgar Pinto (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:02:52
90 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:02:54
91 Egor Silin (Rus) Radio Popular – Boavista 0:02:56
92 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:58
93 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:02:58
94 César Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:03:01
95 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:06
96 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:06
97 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:07
98 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:08
99 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:03:10
100 André Crispim (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:03:11
101 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:03:11
102 Luís Mendonça (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:03:12
103 Davide Cimolai (Ita) FDJ 0:03:14
104 João Benta (Por) Radio Popular – Boavista 0:03:14
105 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:16
106 Jorge Magalhães (Por) Miranda – Mortagua 0:03:18
107 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:03:24
108 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:03:27
109 Rafael Silva (Por) Efapel 0:03:27
110 Nuno Almeida (Por) LA Aluminios 0:03:28
111 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:03:29
112 António Barbio (Por) Miranda – Mortagua 0:03:30
113 André Carvalho (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:03:31
114 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:03:32
115 João Matias (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:03:33
116 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:03:33
117 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:03:34
118 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:03:34
119 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:37
120 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:03:41
121 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:03:42
122 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:03:45
123 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:03:46
124 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:03:48
125 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:49
126 Pedro Paulinho (Por) Efapel 0:03:49
127 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:03:49
128 César Martingil (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:03:49
129 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:03:50
130 Oscar Hernandez Martinez (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:03:50
131 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:03:51
132 David Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:03:54
133 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:04:00
134 Fábio Mansilhas (Por) LA Aluminios 0:04:00
135 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:04:05
136 Bruno Silva (Por) Efapel 0:04:06
137 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:04:06
138 David Livramento (Por) Sporting – Tavira 0:04:08
139 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios 0:04:09
140 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:04:11
141 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:04:12
142 Luís Afonso (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:04:12
143 Oscar Pelegri Ferrandis (Esp) Radio Popular – Boavista 0:04:18
144 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:04:21
145 Francisco Campos (Por) Miranda – Mortagua 0:04:23
146 Luís Gomes (Por) Radio Popular – Boavista 0:04:29
147 João Fernandes (Por) LA Aluminios 0:04:31
148 Patrick Videira (Por) LA Aluminios 0:04:36
149 Xuban Errazkin Perez (Esp) Vito – Feirense – Blackjack 0:04:39
150 Hugo Sancho (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:04:43
151 Márcio Barbosa (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:04:46
152 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:04:51
153 Hugo Nunes (Por) Miranda – Mortagua 0:04:52
154 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:04:53
155 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:04:57
156 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:04:57
157 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular – Boavista 0:05:05
158 Nuno Meireles (Por) Miranda – Mortagua 0:05:13
159 André Evangelista (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:05:16
160 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda – Mortagua 0:05:22
161 Damien Marques (Fra) Miranda – Mortagua 0:06:00
162 Luís Fernandes (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:06:01
163 Paulo Silva (Por) LA Aluminios 0:06:01
OTL David Ribeiro (Por) LA Aluminios 0:07:15
OTL André Santos (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:08:35
DNS Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 10:01:58
2 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:22
3 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:32
4 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:52
5 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:53
6 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:01:01
7 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:01:18
8 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:01:19
9 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:20
10 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:01:24
11 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:01:31
12 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:01:44
13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:01:53
14 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:01:55
15 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:01:58
16 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:02:03
17 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:02:09
18 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:02:09
19 Vicente Rubio (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:02:16
20 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:02:23
21 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:02:42
22 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:02:42
23 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:02:43
24 Alejandro Manuel Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:02:46
25 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:47
26 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:02:58
27 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:03:01
28 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:03:02
29 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:03:05
30 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:03:11
31 César Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:03:16
32 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:03:43
33 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:03:50
34 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:51
35 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:03:57
36 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:04:02
37 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:04:09
38 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:04:12
39 Luís Mendonça (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:04:12
40 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:04:15
41 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:04:19
42 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:04:21
43 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:04:28
44 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:04:38
45 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:04:50
46 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:58
47 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:04:58
48 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:05:00
49 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:05:04
50 Jóni Brandão (Por) Sporting – Tavira 0:05:04
51 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:05:05
52 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:05:06
53 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:05:08
54 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:05:14
55 José Fernandes (Por) W52 – FC Porto 0:05:16
56 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:05:21
57 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:05:22
58 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:05:35
59 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:05:41
60 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:06:03
61 André Carvalho (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:06:07
62 Egor Silin (Rus) Radio Popular – Boavista 0:06:12
63 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:06:15
64 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:06:18
65 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:27
66 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:06:31
67 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:06:56
68 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:07:00
69 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:07:08
70 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:07:09
71 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:07:10
72 Oscar Hernandez Martinez (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:07:17
73 Luís Afonso (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:07:28
74 Edgar Pinto (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:07:32
75 André Crispim (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:07:38
76 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:07:45
77 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:08:10
78 Xuban Errazkin Perez (Esp) Vito – Feirense – Blackjack 0:08:32
79 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:08:36
80 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:08:36
81 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:08:37
82 Hugo Nunes (Por) Miranda – Mortagua 0:08:39
83 David Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:08:48
84 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:09:07
85 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:09:09
86 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:09:19
87 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:09:25
88 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:09:36
89 Rafael Silva (Por) Efapel 0:09:36
90 Jorge Magalhães (Por) Miranda – Mortagua 0:10:03
91 João Benta (Por) Radio Popular – Boavista 0:10:20
92 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda – Mortagua 0:10:34
93 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:10:46
94 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:10:48
95 Nuno Meireles (Por) Miranda – Mortagua 0:10:51
96 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:10:59
97 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:11:06
98 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:11:07
99 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:11:11
100 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:11:12
101 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:11:17
102 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:11:27
103 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:11:46
104 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:11:57
105 Luís Gomes (Por) Radio Popular – Boavista 0:12:00
106 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:12:02
107 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:12:03
108 Hugo Sancho (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:12:29
109 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:12:51
110 Nuno Almeida (Por) LA Aluminios 0:13:12
111 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:13:14
112 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:13:22
113 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:35
114 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:14:12
115 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:15:13
116 Luís Fernandes (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:15:38
117 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:16:08
118 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:16:11
119 João Fernandes (Por) LA Aluminios 0:16:49
120 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:17:38
121 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:18:05
122 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:18:18
123 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:18:20
124 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:18:29
125 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:18:29
126 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:18:40
127 Márcio Barbosa (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:18:46
128 Bruno Silva (Por) Efapel 0:18:52
129 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:19:09
130 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:19:09
131 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:23
132 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:19:37
133 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:19:37
134 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:20:01
135 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:20:04
136 Davide Cimolai (Ita) FDJ 0:20:13
137 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:20:29
138 João Matias (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:20:32
139 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular – Boavista 0:20:33
140 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:20:40
141 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:20:45
142 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:20:47
143 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:20:59
144 Fábio Mansilhas (Por) LA Aluminios 0:20:59
145 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:21:11
146 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:21:30
147 António Barbio (Por) Miranda – Mortagua 0:21:48
148 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios 0:22:09
149 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:22:11
150 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:22:14
151 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:22:41
152 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular – Boavista 0:23:23
153 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:23:38
154 Francisco Campos (Por) Miranda – Mortagua 0:23:47
155 César Martingil (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:23:56
156 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:24:14
157 Paulo Silva (Por) LA Aluminios 0:25:21
158 André Evangelista (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:26:01
159 David Livramento (Por) Sporting – Tavira 0:26:10
160 Oscar Pelegri Ferrandis (Esp) Radio Popular – Boavista 0:26:28
161 Patrick Videira (Por) LA Aluminios 0:26:38
162 Pedro Paulinho (Por) Efapel 0:28:05
163 Damien Marques (Fra) Miranda – Mortagua 0:41:07