Fot. Team Sky

Polak wygrał królewski etap Volta ao Algarve i awansował na trzecią lokatę w “generalce”. Nowym liderem Geraint Thomas (Team Sky).

Już w drugim dniu portugalskiego wyścigu organizatorzy przygotowali królewski, górski etap. Kolarze startowali z Sagres, aby po 180 kilometrach walczyć o triumf na podjeździe pod Alto da Foia. Wcześniej musieli zmierzyć się jeszcze z czterema górskimi premiami.

Już po dziesięciu kilometrach mieliśmy udaną ucieczkę w której kręcili Lukas Pöstlberger (Bora-hansgrohe), Yves Lampaert (Quick-Step Floors), Benjamin King (Team Dimension Data), John Degenkolb (Trek-Segafredo), Marcos Jurado (Efapel), Oscar Pelegri (Rádio Popular-Boavista), a także Ricardo Mestre (W52-FC Porto). Siódemka od początku bardzo mocno pracowała na swoją przewagą i w pewnym momencie peleton tracił aż 8 minut do harcowników.

W środkowej części etapu różnica pomiędzy ucieczką, a główną grupą wahała się w okolicach 2 minut. Co ciekawe, około 35 kilometrów przed kreską peleton zdawał się zdjąć nogę z gazu i delikatnie odpocząć przed finałową wspinaczką i przez to przewaga czołowej siódemki znów skoczyła do przeszło 3 minut.

Ostatecznie 9km przed metą harcownicy zostali doścignięci i rozpoczęła się walka górali. Ze zmiany w “pociągu” Team Sky zszedł już Łukasz Wiśniowski, a jego rolę przejęli Michał Gołaś i Michał Kwiatkowski. Na nieco bardziej stromym odcinku ruszył ich kolega klubowy Vasil Kiryienka, a do jego koła doskoczyli Simon Spilak (Katusha-Alpecin), Philippe Gilbert (Quick-Step Floors) i Daniel Martin (UAE Team Emirates). Białorusin zorientował się, że towarzystwo jest zbyt mocne i odpuścił pracę.

Po chwili trzech specjalistów od jazdy pod górę zaczęło czarowanie, więc Kiryienka… odjechał. 5km przed metą z malejącego peletonu kontrował Louis Meintjes (Dimension Data), z którym pojechali trzej zawodnicy. “Rwane” tempo sprawiało jednak, że główna grupa co i rusz dzieliła się i łączyła. 3km przed szczytem za plecami Białorusina z Team Sky jechali Sam Oomen (Team Sunweb) i Valerio Conti (UAE Team Emirates), jednak i ich akcja została po chwili skasowana.

2km przed metą Kiryienka został złapany, a pod czerwonym trójkątem oznaczającym ostatni kilometr pojawiła się kolejna akcja, ale została skasowana przez Kenny’ego Elissonde (Team Sky). W finiszu z około 20-osobowej grupy najlepszy był Michał Kwiatkowski rozprowadzony przez Gerainta Thomasa. Nowym liderem został Walijczyk, który ma lepszą sumę miejsc.

Wyniki:

1 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 4:49:51
2 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
3 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 0:00:00
4 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:00
5 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:00:00
6 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:03
7 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:03
8 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:00:03
9 Vicente Rubio (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:00:03
10 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:03
11 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:00:03
12 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:06
13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:06
14 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:06
15 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:06
16 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:06
17 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:10
18 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:10
19 César Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:00:15
20 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:18
21 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:00:25
22 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:00:27
23 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:00:28
24 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:30
25 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:00:30
26 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:00:32
27 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:00:34
28 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:34
29 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:00:34
30 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:00:34
31 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:00:46
32 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:00:48
33 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:48
34 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:00:51
35 Alejandro Manuel Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:00:53
36 Luís Mendonça (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:01:00
37 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:01:03
38 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:42
39 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:01:42
40 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:42
41 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:01:42
42 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:42
43 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:01:42
44 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:01:42
45 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:01:42
46 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:01:42
47 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:01:58
48 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:01:58
49 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:01:58
50 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:58
51 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:02:03
52 Jóni Brandão (Por) Sporting – Tavira 0:02:15
53 Luís Afonso (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:02:15
54 José Fernandes (Por) W52 – FC Porto 0:02:15
55 Edgar Pinto (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:02:15
56 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:02:15
57 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:02:15
58 Egor Silin (Rus) Radio Popular – Boavista 0:02:15
59 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:02:15
60 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:02:15
61 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:02:15
62 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:02:21
63 André Carvalho (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:02:36
64 Oscar Hernandez Martinez (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:02:42
65 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:02:44
66 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:02:46
67 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:02:56
68 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:03:20
69 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:20
70 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:20
71 Hugo Nunes (Por) Miranda – Mortagua 0:03:47
72 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:03:53
73 David Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:03:53
74 Xuban Errazkin Perez (Esp) Vito – Feirense – Blackjack 0:03:53
75 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda – Mortagua 0:04:27
76 André Crispim (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:04:27
77 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:04:33
78 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:04:41
79 Nuno Almeida (Por) LA Aluminios 0:04:41
80 Nuno Meireles (Por) Miranda – Mortagua 0:04:41
81 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:05:03
82 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:05:06
83 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:05:13
84 Hugo Sancho (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:05:29
85 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:05:56
86 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:06:02
87 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:06:02
88 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:06:09
89 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:06:09
90 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:06:09
91 Rafael Silva (Por) Efapel 0:06:09
92 João Benta (Por) Radio Popular – Boavista 0:06:09
93 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:06:09
94 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:06:09
95 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:06:09
96 Luís Gomes (Por) Radio Popular – Boavista 0:06:12
97 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:06:31
98 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:06:45
99 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:45
100 Jorge Magalhães (Por) Miranda – Mortagua 0:06:45
101 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:06:45
102 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:06:45
103 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:06:45
104 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:06:45
105 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:07:03
106 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:08:40
107 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:08:40
108 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:09:37
109 Luís Fernandes (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:09:37
110 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:10:29
111 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:10:29
112 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:10:29
113 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:10:29
114 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:29
115 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:29
116 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:10:29
117 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:29
118 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:10:29
119 João Fernandes (Por) LA Aluminios 0:11:06
120 Bruno Silva (Por) Efapel 0:11:06
121 Márcio Barbosa (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:13:15
122 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:13:27
123 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:13:27
124 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:13:27
125 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:13:38
126 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:13:38
127 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:15:55
128 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:16:59
129 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:16:59
130 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:16:59
131 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:16:59
132 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios 0:16:59
133 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:16:59
134 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:16:59
135 David Ribeiro (Por) LA Aluminios 0:16:59
136 Fábio Mansilhas (Por) LA Aluminios 0:16:59
137 Patrick Videira (Por) LA Aluminios 0:16:59
138 Paulo Silva (Por) LA Aluminios 0:16:59
139 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular – Boavista 0:16:59
140 Davide Cimolai (Ita) FDJ 0:16:59
141 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:16:59
142 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:16:59
143 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular – Boavista 0:16:59
144 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:16:59
145 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:16:59
146 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:16:59
147 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:16:59
148 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:16:59
149 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:16:59
150 António Barbio (Por) Miranda – Mortagua 0:16:59
151 Francisco Campos (Por) Miranda – Mortagua 0:16:59
152 David Livramento (Por) Sporting – Tavira 0:16:59
153 João Matias (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:16:59
154 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:16:59
155 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:16:59
156 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:18:20
157 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:18:20
158 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:18:20
159 André Santos (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:18:20
160 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:18:20
161 André Evangelista (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:18:20
162 César Martingil (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:20:07
163 Pedro Paulinho (Por) Efapel 0:20:36
164 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:36
165 Oscar Pelegri Ferrandis (Esp) Radio Popular – Boavista 0:22:10
166 Damien Marques (Fra) Miranda – Mortagua 0:32:44
DNF Leonel Coutinho (Por) Vito – Feirense – Blackjack
DNF Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis Solutions Crédits
DNF Pedro Lopes (Por) Liberty Seguros – Carglass
DNF Ramon Sinkeldam (Ned) FDJ
DNF Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin
DSQ Juan Martin (Esp) Aviludo – Louletano – Uli
DNS José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits

Klasyfikacja generalna:

1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 9:37:49
2 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:00:00
3 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:00:00
4 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 0:00:00
5 Bauke Mollema (Ned) Trek – Segafredo 0:00:00
6 Patrick Konrad (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:03
7 Bob Jungels (Lux) Quick Step Floors 0:00:03
8 Pieter Serry (Bel) Quick Step Floors 0:00:03
9 Vicente Rubio (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:00:03
10 Louis Meintjes (RSA) Team Dimension Data 0:00:03
11 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 0:00:03
12 Felix Großschartner (AUT) Bora – Hansgrohe 0:00:06
13 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb 0:00:06
14 Tejay Van Garderen (USA) BMC Racing Team 0:00:06
15 Maximilian Schachmann (GER) Quick Step Floors 0:00:06
16 Joaquim Silva (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:06
17 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:00:10
18 Simon Špilak (Slo) Team Katusha – Alpecin 0:00:10
19 César Fonte (Por) W52 – FC Porto 0:00:15
20 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:18
21 Jesus Del Pino Corrochano (Esp) Efapel 0:00:28
22 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:00:30
23 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 0:00:30
24 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:00:32
25 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:00:34
26 Daniel Mestre (Por) Efapel 0:00:34
27 Maurits Lammertink (Ned) Team Katusha – Alpecin 0:00:34
28 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team 0:00:48
29 Henrique Casimiro (Por) Efapel 0:00:48
30 Alejandro Manuel Marque Porto (Esp) Sporting – Tavira 0:00:53
31 Luís Mendonça (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:01:00
32 Zdenek Štybar (Cze) Quick Step Floors 0:01:03
33 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky 0:01:26
34 Rafael Valls Ferri (Esp) Movistar Team 0:01:28
35 Rúben Guerreiro (Por) Trek – Segafredo 0:01:31
36 Jens Keukeleire (Bel) Lotto – Soudal 0:01:42
37 Jonathan Lastra Martinez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:42
38 Dion Smith (NZl) Wanty – Groupe Gobert 0:01:42
39 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:01:42
40 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:01:42
41 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:01:42
42 Philippe Gilbert (Bel) Quick Step Floors 0:01:42
43 Julen Amezqueta Moreno (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:01:58
44 Gustavo Cesar Veloso (Esp) W52 – FC Porto 0:01:58
45 Rui Vinhas (Por) W52 – FC Porto 0:01:58
46 Cesare Benedetti (Ita) Bora – Hansgrohe 0:02:10
47 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:02:15
48 Tony Martin (GER) Team Katusha – Alpecin 0:02:15
49 Jóni Brandão (Por) Sporting – Tavira 0:02:15
50 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:02:27
51 André Carvalho (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:02:36
52 Jasper Stuyven (Bel) Trek – Segafredo 0:02:44
53 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates 0:02:46
54 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:02:56
55 José Fernandes (Por) W52 – FC Porto 0:02:57
56 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team LottoNL – Jumbo 0:03:00
57 Lennard Kämna (GER) Team Sunweb 0:03:12
58 Luís Afonso (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:03:16
59 Egor Silin (Rus) Radio Popular – Boavista 0:03:16
60 Bram Tankink (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:03:20
61 Nikolas Maes (Bel) Lotto – Soudal 0:03:20
62 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:03:20
63 Ignatas Konovalovas (Ltu) FDJ 0:03:22
64 Oscar Hernandez Martinez (Esp) Aviludo – Louletano – Uli 0:03:27
65 Hugo Nunes (Por) Miranda – Mortagua 0:03:47
66 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:03:53
67 Xuban Errazkin Perez (Esp) Vito – Feirense – Blackjack 0:03:53
68 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:04:00
69 Simon Geschke (GER) Team Sunweb 0:04:07
70 André Crispim (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:04:27
71 Arnaud Démare (Fra) FDJ 0:04:33
72 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:04:34
73 Edgar Pinto (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:04:40
74 Laurens Ten Dam (Ned) Team Sunweb 0:04:46
75 David Rodrigues (Por) Radio Popular – Boavista 0:04:54
76 Aleksandr Grigorev (Rus) Sporting – Tavira 0:05:03
77 José Gonçalves (Por) Team Katusha – Alpecin 0:05:06
78 Gonçalo Carvalho (Por) Miranda – Mortagua 0:05:12
79 Edvald Boasson Hagen (Nor) Team Dimension Data 0:05:13
80 Nuno Meireles (Por) Miranda – Mortagua 0:05:38
81 Michal Golas (Pol) Team Sky 0:05:56
82 Rinaldo Nocentini (Ita) Sporting – Tavira 0:06:02
83 Mario Gonzalez Salas (Esp) Sporting – Tavira 0:06:02
84 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:06:09
85 Jens Debusschere (Bel) Lotto – Soudal 0:06:09
86 Lukasz Wisniowski (Pol) Team Sky 0:06:09
87 Rafael Silva (Por) Efapel 0:06:09
88 Venceslau Fernandes (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:06:09
89 Jhonatan Restrepo Valencia (Col) Team Katusha – Alpecin 0:06:31
90 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:06:38
91 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:45
92 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 0:06:45
93 Jorge Magalhães (Por) Miranda – Mortagua 0:06:45
94 Florian Sénéchal (Fra) Quick Step Floors 0:07:03
95 João Benta (Por) Radio Popular – Boavista 0:07:06
96 João Rodrigues (Por) W52 – FC Porto 0:07:21
97 Lawrence Naesen (Bel) Lotto – Soudal 0:07:25
98 Olivier Le Gac (Fra) FDJ 0:07:28
99 Luís Gomes (Por) Radio Popular – Boavista 0:07:31
100 Hugo Sancho (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:07:46
101 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 0:07:54
102 Tiago Machado (Por) Team Katusha – Alpecin 0:08:26
103 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:08:40
104 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:09:14
105 Lennard Hofstede (Ned) Team Sunweb 0:09:14
106 Nuno Bico (Por) Movistar Team 0:09:37
107 Luís Fernandes (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:09:37
108 Nuno Almeida (Por) LA Aluminios 0:09:44
109 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:10:29
110 Owain Doull (GBr) Team Sky 0:10:29
111 Timo Roosen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:10:29
112 Lukas Pöstlberger (AUT) Bora – Hansgrohe 0:10:29
113 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:10:29
114 Benjamin King (USA) Team Dimension Data 0:10:29
115 Gaspar Gonçalves (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:10:29
116 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:11:48
117 João Fernandes (Por) LA Aluminios 0:12:18
118 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:12:29
119 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:13:04
120 Mickaël Delage (Fra) FDJ 0:13:27
121 Rafael Lourenço (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:13:38
122 Márcio Barbosa (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:14:00
123 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 0:14:02
124 Bruno Silva (Por) Efapel 0:14:46
125 Paul Martens (GER) Team LottoNL – Jumbo 0:15:46
126 Josu Zabala Lopez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:56
127 John Degenkolb (GER) Trek – Segafredo 0:16:59
128 Dylan Groenewegen (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:16:59
129 Yves Lampaert (Bel) Quick Step Floors 0:16:59
130 Matteo Pelucchi (Ita) Bora – Hansgrohe 0:16:59
131 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:16:59
132 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:16:59
133 João Matias (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:16:59
134 Jacopo Guarnieri (Ita) FDJ 0:16:59
135 Ryan Mullen (Irl) Trek – Segafredo 0:16:59
136 Nicola Toffali (Ita) Sporting – Tavira 0:16:59
137 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:16:59
138 Fábio Mansilhas (Por) LA Aluminios 0:16:59
139 Aleksejs Saramotins (Lat) Bora – Hansgrohe 0:16:59
140 Davide Cimolai (Ita) FDJ 0:16:59
141 Chad Haga (USA) Team Sunweb 0:17:14
142 Ricardo Mestre (Por) W52 – FC Porto 0:17:56
143 Gonçalo Leaça (Por) LA Aluminios 0:18:00
144 Matthias Brändle (AUT) Trek – Segafredo 0:18:08
145 Grégory Rast (SUI) Trek – Segafredo 0:18:08
146 Domingos Gonçalves (Por) Radio Popular – Boavista 0:18:08
147 Andreas Schillinger (GER) Bora – Hansgrohe 0:18:18
148 Yury Trofimov (Rus) Radio Popular – Boavista 0:18:18
149 António Barbio (Por) Miranda – Mortagua 0:18:18
150 Victor Campenaerts (Bel) Lotto – Soudal 0:18:18
151 Samuel Caldeira (Por) W52 – FC Porto 0:18:20
152 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 0:18:20
153 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:18:20
154 Marcos Jurado Rodriguez (Esp) Efapel 0:19:17
155 Paulo Silva (Por) LA Aluminios 0:19:20
156 Francisco Campos (Por) Miranda – Mortagua 0:19:24
157 David Ribeiro (Por) LA Aluminios 0:19:58
158 César Martingil (Por) Liberty Seguros – Carglass 0:20:07
159 André Santos (Por) Vito – Feirense – Blackjack 0:20:45
160 André Evangelista (Por) Aviludo – Louletano – Uli 0:20:45
161 Rafael Reis (Por) Caja Rural – Seguros RGA 0:21:33
162 Patrick Videira (Por) LA Aluminios 0:22:02
163 David Livramento (Por) Sporting – Tavira 0:22:02
164 Oscar Pelegri Ferrandis (Esp) Radio Popular – Boavista 0:22:10
165 Pedro Paulinho (Por) Efapel 0:24:16
166 Damien Marques (Fra) Miranda – Mortagua 0:35:07