Sean de Bie

Sean de Bie (Vérandas Willems-Crelan) był najszybszy na czwartym etapie Etoile de Bessèges. Liderem pozostał Marc Sarreau (FDJ).

Czwarty etap francuskiego wyścigu liczył 153 kilometry i był rozgrywany na trasie z Chusclan do Laudun L’Ardoise. Kolarze musieli sześciokrotnie pokonać podjazd Mur de Laudun, co oznaczało dość ciekawą walkę w końcówce.

Po kilku nieudanych atakach peleton puścił ucieczkę w składzie: Rémy Di Gregorio (Delko Marseille-Provence KTM), Tom Devriendt (Wanty-Groupe Gobert), Julien Antomarchi (Roubaix-Lille Métropole) i Gianni Marchand (Cibel-Cebon).

Punkty na górskich premiach zbierał Di Gregorio, który jechał w koszulce dla najlepszego górala. Ucieczka uzyskała maksymalnie niewiele ponad trzy minuty. Dość nieoczekiwanie problemy z utrzymaniem tempa peletonu miał Marc Sarreu (FDJ), czyli lider wyścigu. Na szczęście Francuz dość szybko dołączył do czołówki.

Najdłużej na czele utrzymał się Devriendt, ale przygoda Belga zakończyła się na pięć kilometrów przed metą. Na Mur de Laudun najwięcej sił zostawił sobie Sean de Bie (Vérandas Willems-Crelan) i to Belg mógł się cieszyć ze swojego pierwszego zwycięstwa w nowych barwach.

Drugi był Timothy Dupont (Wanty – Groupe Gobert), a trzeci Rudy Barbier (Ag2r La Mondiale). Liderem przed jutrzejszą czasówką pozostał Marc Sarreau (FDJ).

Wyniki czwartego etapu:

1 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 3:43:14
2 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
3 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
4 Pierre Barbier (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
5 Damien Touzé (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
6 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
7 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
8 Marc Sarreau (Fra) FDJ 0:00:00
9 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
10 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
11 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
12 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:00
13 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
14 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:00
15 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:00
16 Davide Gabburo (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:00:00
17 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:00
18 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:00
19 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:00
20 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
21 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
22 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
23 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
24 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
25 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:00
26 Benjamin Thomas (Fra) FDJ 0:00:00
27 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:00
28 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
29 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:00
30 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:00
31 Anthony Delaplace (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:00
32 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
33 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:00
34 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
35 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
36 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
37 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:00:00
38 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:12
39 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:12
40 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:12
41 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:12
42 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:12
43 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:18
44 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:18
45 Brecht Ruyters (Bel) Cibel – Cebon 0:00:22
46 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:22
47 Gianni Marchand (Bel) Cibel – Cebon 0:00:22
48 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:22
49 Michiel Dieleman (Bel) Cibel – Cebon 0:00:24
50 Tom Dernies (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:26
51 Dennis Coenen (Bel) Cibel – Cebon 0:00:26
52 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:26
53 Benoît Cosnefroy (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:26
54 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:26
55 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:00:26
56 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:26
57 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:26
58 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:00:26
59 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:00:26
60 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:00:26
61 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:26
62 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:26
63 Jimmy Janssens (Bel) Cibel – Cebon 0:00:26
64 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:26
65 Colin Stüssi (SUI) Amore & Vita – Prodir 0:00:26
66 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:38
67 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:40
68 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:50
69 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:50
70 Lukas Spengler (SUI) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:50
71 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:01:00
72 Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:01:03
73 Bruno Armirail (Fra) FDJ 0:00:00
74 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:07
75 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:01:09
76 Michael Bresciani (Ita) Bardiani – CSF 0:01:35
77 Jérôme Mainard (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:01:36
78 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:39
79 Maxime Daniel (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:39
80 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:39
81 Stijn Steels (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:01:42
82 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:45
83 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:01:50
84 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:01:50
85 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:02:01
86 Stijn De Bock (Bel) Cibel – Cebon 0:02:04
87 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:02:06
88 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:02:08
89 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
90 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:17
91 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:02:17
92 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:02:17
93 Adrien Garel (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:02:20
94 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:02:39
95 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:02:39
96 Nicolas Baldo (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:00
97 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:02:39
98 Valentin Madouas (Fra) FDJ 0:00:00
99 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:02:47
100 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:02:49
101 Arnaud Gérard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:02:49
102 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:02:51
103 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:53
104 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:02:56
105 Jérémy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:04:40
106 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:04:58
107 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:18
108 Maris Bogdanovics (Lat) Amore & Vita – Prodir 0:07:18
109 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:18
110 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:07:21
111 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:07:22
112 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:07:22
113 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:07:22
DNF Benoît Vaugrenard (Fra) FDJ
DNF Miguel Angel Benito Diez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA
DNF Guillaume Levarlet (Fra) St Michel – Auber 93
DNF Roy Jans (Bel) Cibel – Cebon
DNF Mikel Iturria Segurola (Esp) Euskadi Basque Country – Murias
DNF Iltjan Nika (Alb) Amore & Vita – Prodir
DNF Jan-André Freuler (SUI) Amore & Vita – Prodir
DNS Maxime Farazijn (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Marc Sarreau (Fra) FDJ 14:47:38
2 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 0:00:08
3 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:10
4 Christophe Laporte (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:10
5 Sean De Bie (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:10
6 Timothy Dupont (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:10
7 Samuel Dumoulin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:16
8 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:17
9 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:17
10 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie 0:00:17
11 Amaury Capiot (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:20
12 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 0:00:20
13 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 0:00:20
14 Cyril Barthe (Fra) Euskadi Basque Country – Murias 0:00:20
15 Tony Gallopin (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:20
16 Julien El Farès (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:20
17 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:20
18 Evaldas Siskevicius (Ltu) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:20
19 Gonzalo Serrano Rodriguez (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:20
20 Yoann Offredo (Fra) Wanty – Groupe Gobert 0:00:20
21 Luca Wackermann (Ita) Bardiani – CSF 0:00:20
22 Alexis Gougeard (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:20
23 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:20
24 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:00:20
25 Anthony Delaplace (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:20
26 Kevin Le Cunff (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:20
27 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:00:20
28 Guillaume Bonnafond (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:20
29 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:20
30 Benjamin Thomas (Fra) FDJ 0:00:20
31 Yoann Paillot (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:20
32 Valentin Madouas (Fra) FDJ 0:00:20
33 Nicolas Baldo (Fra) St Michel – Auber 93 0:00:20
34 Bruno Armirail (Fra) FDJ 0:00:20
35 Frederik Backaert (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:30
36 Mathias De Witte (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:32
37 Aimé De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:32
38 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:00:38
39 Romain Combaud (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:38
40 Gianni Marchand (Bel) Cibel – Cebon 0:00:39
41 Benoît Cosnefroy (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:40
42 Laurent Pichon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:00:42
43 Brecht Ruyters (Bel) Cibel – Cebon 0:00:42
44 Michiel Dieleman (Bel) Cibel – Cebon 0:00:42
45 Dennis Coenen (Bel) Cibel – Cebon 0:00:46
46 Tom Dernies (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:00:46
47 Stijn Devolder (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:00:46
48 Jon Irisarri Rincon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:00:46
49 Quentin Jauregui (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:46
50 Simone Andreetta (Ita) Bardiani – CSF 0:00:46
51 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:00:46
52 Léo Vincent (Fra) FDJ 0:00:46
53 Hubert Dupont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:46
54 Mauro Finetto (Ita) Delko – Marseille Provence KTM 0:00:46
55 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:58
56 Lorrenzo Manzin (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:01:00
57 Rémy Di Grégorio (Fra) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:22
58 Wesley Kreder (Ned) Wanty – Groupe Gobert 0:01:29
59 Jérôme Mainard (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:01:56
60 Brenton Jones (Aus) Delko – Marseille Provence KTM 0:01:59
61 Amaël Moinard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:01:59
62 Jonas Van Genechten (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:02:10
63 Franklin Six (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:02:21
64 Damien Touzé (Fra) St Michel – Auber 93 0:03:17
65 Jimmy Janssens (Bel) Cibel – Cebon 0:04:04
66 Fernando Barcelo Aragon (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:17
67 Florian Vachon (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:04:43
68 Tom Devriendt (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:05:27
69 Pierre Barbier (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:05:34
70 Armindo Fonseca (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:05:34
71 Romain Feillu (Fra) St Michel – Auber 93 0:05:46
72 Jon Aberasturi Izaga (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:52
73 Justin Oien (USA) Caja Rural – Seguros RGA 0:06:24
74 Christophe Masson (Fra) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:06:28
75 Dries De Bondt (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:06:37
76 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:07:05
77 Maxime Daniel (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:07:13
78 Stijn Steels (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:07:16
79 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:07:38
80 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:07:51
81 Jérémy Roy (Fra) FDJ 0:08:21
82 Arnaud Gérard (Fra) Team Fortuneo – Samsic 0:08:23
83 Aritz Bagües Kalparsoro (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:08:26
84 Simone Sterbini (Ita) Bardiani – CSF 0:08:59
85 Jérôme Cousin (Fra) Direct Energie 0:09:07
86 Julien Antomarchi (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:09:15
87 Lukas Spengler (SUI) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:09:54
88 Alo Jakin (Est) St Michel – Auber 93 0:10:24
89 Michael Bresciani (Ita) Bardiani – CSF 0:10:25
90 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:10:28
91 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:11:10
92 Davide Gabburo (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:11:13
93 Colin Stüssi (SUI) Amore & Vita – Prodir 0:12:23
94 Vincenzo Albanese (Ita) Bardiani – CSF 0:12:59
95 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:13:16
96 Marco Maronese (Ita) Bardiani – CSF 0:13:25
97 Marco Bernardinetti (Ita) Amore & Vita – Prodir 0:13:25
98 Przemyslaw Kasperkiewicz (Pol) Delko – Marseille Provence KTM 0:14:41
99 Rudy Barbier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:14:45
100 Emiel Vermeulen (Bel) Roubaix – Lille Métropole 0:14:49
101 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect – Veranclassic 0:15:05
102 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Cycling Club 0:15:10
103 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 0:15:46
104 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:16:17
105 Stijn De Bock (Bel) Cibel – Cebon 0:16:53
106 Michaël Van Staeyen (Bel) Cofidis Solutions Crédits 0:17:28
107 Yohann Gène (Fra) Direct Energie 0:17:38
108 Mauricio Jose Moreira Guarino (Uru) Caja Rural – Seguros RGA 0:20:17
109 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda’s Willems – Crelan 0:20:21
110 Jérémy Cabot (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:21:12
111 Pierre Idjouadiene (Fra) Roubaix – Lille Métropole 0:22:07
112 Maris Bogdanovics (Lat) Amore & Vita – Prodir 0:29:44
113 Adrien Garel (Fra) Vital Concept Cycling Club 0:31:22