Volta a la Comunitat Valenciana

Alejandro Valverde (Movistar) był najlepszy na królewskim etapie Volta a la Comunitat Valenciana i umocnił się na prowadzeniu w generalce.

Przedostatni dzień Volta a la Comunitat Valenciana przyniósł nam królewski etap z miejscowości Orihuela do Cocentainy. Przed finałową walką na Alto de las Canteras kolarze musieli pokonać jeszcze sześć innych podjazdów. Łączny dystans wynosił dzisiaj ponad 184 kilometry.

Na początku etapu swoich sił w ucieczkach próbowali między innymi Michał Kwiatkowski (Sky) czy Jan Tratnik (CCC Sprandi Polkowice), ale peleton nie pozwolił im na zbyt wiele. Dopiero po 65 kilometrach jazdy uformował się odjazd w składzie: Vasil Kiryenka (Team Sky), Reto Hollestein (Katusha-Alpecin), Cristian Rodríguez (Caja Rural), Héctor Sáez (Euskadi-Murias), Juan Camacho (Polartec-Kometa) oraz Jon Ander Insausti (Fundación Euskadi).

Po trzecim dzisiejszym podjeździe (Tibi) ucieczka miała prawie trzy minuty przewagi nad peletonem. Co rusz z dużej grupy próbował zaatakować “Kwiato”, ale był dość dobrze pilnowany. Udało mu się to 40 kilometrów przed metą. Z początkowego odjazdu zostali tylko: Kiryienka, Hollenstein i Rodriguez.

Tak wyglądały liczby Michała w czasie ataków:

Nowa ucieczka na 30 kilometrów przed metą miała ponad minutę przewagi, a przed sobą jeszcze Alto de Benillup i finałowe Alto de las Canteras (4,6 km długości; średnie nachylenie 8,4 %). Kilka kilometrów dalej “strzelił” Kiryienka i na czele było tylko trzech kolarzy. Mocna praca Astany spowodowała, że dystans szybko zmalał do kilkunastu sekund.

10 kilometrów przed metą do ucieczki dojechała kolejna trójka. Od razu na atak zdecydował się Giovanni Visconti (Bahrain Merida Pro Cycling Team), a jego koło utrzymał tylko Michał. Włoch zostawił Polaka jeszcze przed finałowym podjazdem, ale duża grupa była bardzo blisko.

Visconti został złapany na niespełna trzy kilometry przed metą. Dość szybko wyselekcjonowała się grupka siedmiu zawodników, z której zaatakował Amaro Antunes (CCC Sprandi Polkowice). Portugalczyk nie mógł odjechać od faworytów i spasował. Zaczęło się czarowanie i na ostatni kilometr wjechało razem około 15 zawodników.

800 metrów przed metą zaatakował Adam Yates (Mitchelton-Scott). Nie odpuszczał Alejandro Valverde (Movistar), który dojechał do Brytyjczyka na 100 metrów przed metą! Hiszpan nie dał sobie wydrzeć pięknego zwycięstwa!

Drugi był Adam Yates, a trzeci Luis Leon Sanchez (Astana).

Wyniki czwartego etapu:

1 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 4:48:35
2 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:04
3 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:04
4 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:09
5 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:10
6 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:10
7 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:00:15
8 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:00:18
9 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:00:24
10 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:00:30
11 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi – Polkowice 0:00:30
12 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:00:34
13 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:00:38
14 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:00:38
15 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:00:42
16 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:00:44
17 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:47
18 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:00:49
19 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:03
20 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:01:13
21 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:01:13
22 Neilson Powless (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:01:16
23 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:01:25
24 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:01:32
25 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:01:35
26 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:01:38
27 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Esp) Polartec – Kometa 0:01:38
28 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:38
29 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:01:51
30 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:09
31 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:02:09
32 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:02:12
33 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Team Euskadi 0:02:14
34 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:02:17
35 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:02:20
36 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:20
37 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:02:24
38 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:02:42
39 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:02:42
40 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:02:42
41 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:02:48
42 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:02:57
43 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:23
44 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:03:23
45 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:03:33
46 Michel Ries (Lux) Polartec – Kometa 0:03:48
47 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:03:48
48 Marco Tizza (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:03:50
49 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:03:59
50 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:04
51 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:04:04
52 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:04:07
53 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:04:14
54 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:04:23
55 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:04:23
56 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:04:23
57 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:04:26
58 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:04:36
59 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:04:36
60 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:04:44
61 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:04:48
62 Ibai Salas Zorrozua (Esp) Burgos – BH 0:04:50
63 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:04:50
64 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:04:53
65 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:05:09
66 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:05:28
67 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:06:18
68 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:06:23
69 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:06:51
70 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:07:13
71 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:08:10
72 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:08:10
73 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:08:14
74 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:08:18
75 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:08:55
76 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:09:56
77 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team Euskadi 0:09:58
78 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:09:58
79 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:10:28
80 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:10:31
81 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:11:11
82 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:11:11
83 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:11:11
84 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:11:13
85 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:11:15
86 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:11:18
87 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:11:18
88 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:11:18
89 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:11:49
90 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:12:53
91 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:12:53
92 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:12:55
93 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:12:55
94 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:13:01
95 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:13:15
96 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:13:26
97 Matteo Moschetti (Ita) Polartec – Kometa 0:13:26
98 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:15:09
99 Ion Ander Insausti Irastorza (Esp) Team Euskadi 0:15:09
100 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:15:09
101 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:15:09
102 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie 0:15:09
103 Kevin Inkelaar (Ned) Polartec – Kometa 0:15:09
104 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:15:09
105 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:09
106 Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:15:09
107 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:15:09
108 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:15:09
109 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:15:09
110 Gotzon Martin Sanz (Esp) Team Euskadi 0:15:15
111 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:15:15
112 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:15:15
113 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:15:15
114 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:15
115 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:15:19
116 Patrick Gamper (AUT) Polartec – Kometa 0:15:21
117 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling 0:15:21
118 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:15:27
119 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:15:27
120 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:28
121 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:33
122 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:15:35
123 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:15:35
124 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:15:37
125 Francisco Mancebo Perez (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:15:41
126 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:15:50
127 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:16:43
128 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Team Euskadi 0:16:45
129 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:45
130 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:16:51
131 Simone Ponzi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:16:51
132 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:16:51
133 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:16:51
134 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:16:55
135 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:16:55
136 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:57
137 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:16:58
138 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:17:00
139 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:17:05
140 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:17:18
141 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:17:20
142 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:17:44
143 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:17:51
144 Daniel McLay (GBr) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P CANNONDALE 0:17:51
145 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:17:51
146 Albert Torres Barcelo (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:17:59
147 Peio Goikoetxea Goiogana (Esp) Team Euskadi 0:18:33
148 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:18:44
149 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:18:48
150 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:19:30
151 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:24:31
152 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja Dominican Cycling Team 0:24:31
153 Danilo Celano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:24:31
154 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:24:31
155 Nuno Matos (Por) Movistar Team 0:24:31
156 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Polartec – Kometa 0:24:31
157 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Inteja Dominican Cycling Team 0:24:31
158 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:24:31
159 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:24:35
160 Diego Lopez Fuentes (Esp) Team Euskadi 0:24:35
161 Michele Gazzoli (Ita) Polartec – Kometa 0:24:55
162 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:24:55
163 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:24:57
164 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:25:04
165 Jesus Alberto Rubio Arribas (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:25:29
166 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida 0:25:29
167 Jose Alfredo Aguirre Infante (Mex) Inteja Dominican Cycling Team 0:25:55
DNF Sam Bewley (NZl) Mitchelton – Scott
DNF François Bidard (Fra) Ag2r La Mondiale
DNF Adam De Vos (Can) Rally Cycling
DNF Adrian Santiago Nuñez Hernandez (Dom) Inteja Dominican Cycling Team

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:

1 Alejandro Valverde (Esp) Movistar Team 13:16:23
2 Luis León Sanchez (Esp) Astana Pro Team 0:00:14
3 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 0:00:26
4 Adam Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:00:37
5 Jesús Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:48
6 Primoz Roglic (Slo) Team LottoNL – Jumbo 0:00:49
7 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Esp) Astana Pro Team 0:00:54
8 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton – Scott 0:00:57
9 Kilian Frankiny (SUI) BMC Racing Team 0:01:03
10 Amaro Antunes (Por) CCC Sprandi – Polkowice 0:01:09
11 Ben Hermans (Bel) Israel Cycling Academy 0:01:09
12 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 0:01:13
13 David De La Cruz Melgarejo (Esp) Team Sky 0:01:17
14 Alexis Vuillermoz (Fra) Ag2r La Mondiale 0:01:17
15 Merhawi Kudus (Eri) Team Dimension Data 0:01:21
16 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 0:01:23
17 Diego Rosa (Ita) Team Sky 0:01:28
18 Giovanni Visconti (Ita) Bahrain – Merida 0:01:42
19 Wout Poels (Ned) Team Sky 0:01:52
20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 0:01:52
21 Neilson Powless (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:01:55
22 Matteo Fabbro (Ita) Team Katusha – Alpecin 0:02:04
23 Mikel Bizkarra Etxegibel (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:02:59
24 Simon Yates (GBr) Mitchelton – Scott 0:03:35
25 Hermann Pernsteiner (AUT) Bahrain – Merida 0:04:20
26 Steff Cras (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:04:23
27 Miguel Angel Ballesteros Canovas (Esp) Polartec – Kometa 0:04:26
28 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 0:04:26
29 Axel Domont (Fra) Ag2r La Mondiale 0:04:26
30 Oliver Naesen (Bel) Ag2r La Mondiale 0:04:39
31 Eduard Prades Reverter (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:04:57
32 Alex Aranburu Deba (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:04:57
33 José Mendes (Por) Burgos – BH 0:05:00
34 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 0:05:05
35 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:05:08
36 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie 0:05:12
37 Jaime Roson Garcia (Esp) Movistar Team 0:05:27
38 José Herrada (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:05:30
39 Aleksandr Vlasov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:05:30
40 Luka Pibernik (Slo) Bahrain – Merida 0:05:36
41 Cyril Gautier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:11
42 Clément Chevrier (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:11
43 Jesus Ezquerra Muela (Esp) Burgos – BH 0:06:21
44 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie 0:06:36
45 Michel Ries (Lux) Polartec – Kometa 0:06:36
46 Marco Tizza (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:06:38
47 Jan Tratnik (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:06:47
48 Clément Venturini (Fra) Ag2r La Mondiale 0:06:52
49 Ruben Plaza (Esp) Israel Cycling Academy 0:06:52
50 Michael Schär (SUI) BMC Racing Team 0:06:55
51 Lukasz Owsian (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:07:02
52 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:07:11
53 Reto Hollenstein (SUI) Team Katusha – Alpecin 0:07:11
54 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain – Merida 0:07:24
55 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain – Merida 0:07:24
56 Andrei Grivko (Ukr) Astana Pro Team 0:07:38
57 Diego Rubio Hernandez (Esp) Burgos – BH 0:07:41
58 Sergei Chernetckii (Rus) Astana Pro Team 0:07:57
59 Baptiste Planckaert (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:09:11
60 Sep Vanmarcke (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:09:39
61 Willem Jakobus Smit (RSA) Team Katusha – Alpecin 0:10:01
62 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy 0:10:41
63 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton – Scott 0:10:56
64 Igor Anton Hernandez (Esp) Team Dimension Data 0:10:58
65 Cristian Rodriguez Martin (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:10:58
66 Jenthe Biermans (Bel) Team Katusha – Alpecin 0:10:59
67 Domen Novak (Slo) Bahrain – Merida 0:11:06
68 Moreno Moser (Ita) Astana Pro Team 0:11:43
69 Jürgen Roelandts (Bel) BMC Racing Team 0:12:29
70 José Rojas (Esp) Movistar Team 0:12:44
71 Oscar Cabedo Carda (Esp) Burgos – BH 0:12:46
72 Jonas Koch (GER) CCC Sprandi – Polkowice 0:13:16
73 Sepp Kuss (USA) Team LottoNL – Jumbo 0:14:03
74 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Sky 0:14:06
75 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:14:06
76 Jordi Simon Casulleras (Esp) Burgos – BH 0:14:37
77 Txomin Juaristi Arrieta (Esp) Team Euskadi 0:15:05
78 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy 0:15:33
79 Matti Breschel (Den) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:15:41
80 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky 0:15:43
81 Koen Bouwman (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:15:48
82 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:16:03
83 Michael Albasini (SUI) Mitchelton – Scott 0:17:14
84 Danny Van Poppel (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:17:23
85 Gijs Van Hoecke (Bel) Team LottoNL – Jumbo 0:17:26
86 Johann Van Zyl (RSA) Team Dimension Data 0:17:26
87 Jorge Arcas (Esp) Movistar Team 0:17:28
88 Ibai Salas Zorrozua (Esp) Burgos – BH 0:17:41
89 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling 0:17:57
90 Stefan Küng (SUI) BMC Racing Team 0:17:57
91 Michal Schlegel (Cze) CCC Sprandi – Polkowice 0:17:57
92 Antonio Molina Canet (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:17:57
93 Artem Nych (Rus) Gazprom – RusVelo 0:18:03
94 Sergio Pardilla Bellon (Esp) Caja Rural – Seguros RGA 0:18:03
95 Serge Pauwels (Bel) Team Dimension Data 0:18:07
96 Emerson Oronte (USA) Rally Cycling 0:18:09
97 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:18:15
98 Anthony Perez (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:18:15
99 Julen Irizar Laskurain (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:18:19
100 Pierre Rolland (Fra) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:18:21
101 Scott Thwaites (GBr) Team Dimension Data 0:18:23
102 Sergey Firsanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:18:38
103 Marco Canola (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:19:39
104 Nicola Bagioli (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:19:39
105 Ivan Santaromita (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:19:39
106 Nikolay Trusov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:19:41
107 Hector Carretero (Esp) Movistar Team 0:19:43
108 Garikoitz Bravo Oiarbide (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:19:46
109 Colin Joyce (USA) Rally Cycling 0:19:48
110 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Esp) Team Euskadi 0:19:53
111 Sacha Modolo (Ita) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:20:17
112 Ion Ander Insausti Irastorza (Esp) Team Euskadi 0:21:24
113 Yevgeniy Gidich (Kaz) Astana Pro Team 0:21:24
114 Kamil Gradek (Pol) CCC Sprandi – Polkowice 0:21:24
115 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie 0:21:24
116 Gotzon Martin Sanz (Esp) Team Euskadi 0:21:30
117 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton – Scott 0:21:32
118 Nicolas Dougall (RSA) Team Dimension Data 0:21:50
119 Alexander Porsev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:22:58
120 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Esp) Team Euskadi 0:23:00
121 Mathias Van Gompel (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:23:59
122 Jos Van Emden (Ned) Team LottoNL – Jumbo 0:24:02
123 Dorian Godon (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:25:04
124 Ian Stannard (GBr) Team Sky 0:25:46
125 Matteo Moschetti (Ita) Polartec – Kometa 0:26:17
126 Jasha Sütterlin (GER) Movistar Team 0:27:19
127 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:27:46
128 Jose Manuel Diaz Gallego (Esp) Israel Cycling Academy 0:27:55
129 Kevin Inkelaar (Ned) Polartec – Kometa 0:28:00
130 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie 0:28:00
131 Robert Britton (Can) Rally Cycling 0:28:00
132 Sondre Holst Enger (Nor) Israel Cycling Academy 0:28:06
133 Joan Bou Company (Esp) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:28:09
134 Patrick Gamper (AUT) Polartec – Kometa 0:28:12
135 Sebastian Langeveld (Ned) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:28:19
136 Maxim Belkov (Rus) Team Katusha – Alpecin 0:28:28
137 Hector Saez Benito (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:29:36
138 Simone Ponzi (Ita) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:29:42
139 Sergio Samitier Samitier (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:29:48
140 Adrien Petit (Fra) Direct Energie 0:29:56
141 Igor Boev (Rus) Gazprom – RusVelo 0:30:09
142 Enrique Sanz Unzue (Esp) Euskadi Basque Country – Murias 0:30:11
143 Daniel McLay (GBr) TEAM EF EDUCATION FIRST – DRAPAC P CANNONDALE 0:30:42
144 Tom Van Asbroeck (Bel) Team EF Education First – Drapac p/b Cannondale 0:30:42
145 Hideto Nakane (Jpn) Nippo – Vini Fantini – Europa Ovini 0:30:46
146 Danilo Celano (Ita) Caja Rural – Seguros RGA 0:30:46
147 Albert Torres Barcelo (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:30:50
148 Evan Huffman (USA) Rally Cycling 0:30:50
149 Peio Goikoetxea Goiogana (Esp) Team Euskadi 0:31:24
150 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen – Baloise 0:31:35
151 Stepan Kuriyanov (Rus) Gazprom – RusVelo 0:31:39
152 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural – Seguros RGA 0:32:21
153 Francisco Mancebo Perez (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:34:15
154 Dennis Van Winden (Ned) Israel Cycling Academy 0:34:35
155 Marko Kump (Slo) CCC Sprandi – Polkowice 0:37:22
156 Juan Camacho Del Fresno (Esp) Polartec – Kometa 0:37:22
157 Nuno Matos (Por) Movistar Team 0:37:22
158 Diego Lopez Fuentes (Esp) Team Euskadi 0:37:26
159 Michele Gazzoli (Ita) Polartec – Kometa 0:37:46
160 Hugo Hofstetter (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:37:48
161 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 0:37:55
162 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain – Merida 0:38:20
163 Jesus Alberto Rubio Arribas (Esp) Inteja Dominican Cycling Team 0:38:20
164 Diego Milan Jimenez (Dom) Inteja Dominican Cycling Team 0:39:46
165 Ignacio Sarabia Diaz (Mex) Inteja Dominican Cycling Team 0:39:46
166 Bernhard Eisel (AUT) Team Dimension Data 0:40:10
167 Jose Alfredo Aguirre Infante (Mex) Inteja Dominican Cycling Team 0:42:35