Fot. Team Sky

Kolumbijczyk Sergio Henao będzie liderem Team Sky w domowym dla siebie wyścigu Oro y Paz (6 – 11 lutego). Podopieczni Dave`a Brailsforda po raz pierwszy w historii wystartują na kolumbijskiej ziemi. 

Drużyna Sky pod przewodnictwem Nicolasa Portala przyjechała do Kolumbii wcześniej, by potrenować, a następnie wspierać Sergio i Sebastiana Henao oraz Egana Bernala w mistrzostwach Kolumbii. 4 lutego w Medellinie odbędzie się wyścig ze startu wspólnego, podczas którego Sergio Henao wystąpi w roli obrońcy tytułu.

Przyjechaliśmy do Kolumbii wcześniej na obóz treningowy. Następnie, zanim polecimy do Cali na wyścig, będziemy wspierać naszych kolumbijskich kolarzy w krajowych mistrzostwach.

To dla nas wszystkich będzie zupełnie nowe doświadczenie, ale jesteśmy podekscytowani, ponieważ Kolumbia jest jedną z ojczyzn kolarstwa. To z tego kraju wywodzi się przecież generacja kolarzy jak Sergio, Egan, Rigoberto [Uran], [Nairo] Quintana. Jest tutaj ogromna rzesza kibiców, którzy kochają kolarstwo, dlatego zanosi się na wyjątkowe wydarzenie

– powiedział Nicolas Portal, dyrektor sportowy Team Sky.

Sergio Henao znajduje się w dobrej formie i to on będzie liderem Brytyjczyków, na spółkę z Eganem Bernalem, zwycięzcą klasyfikacji młodzieżowej wyścigu Tour Down Under.

Dla nas, Kolumbijczyków wspaniale jest mieć tutaj wsparcie Team Sky, móc ścigać się z tą drużyną w domu. Kibicom pozwoli to bliżej poznać kolarzy, a dla samego kraju fakt posiadania wyścigu rangi 2.1 i możliwość oglądania najlepszych drużyn na świecie jest nie lada gratką

– powiedział Sergio Henao.

Nicolas Portal spodziewa się, że w przeciwieństwie do wyścigów europejskich, nie będzie konieczne kontrolowanie wyścigu przez cały czas, a jedynie wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba, zwłaszcza że w składzie jest tylko sześciu zawodników.

Pierwsze trzy etapy będą płaskie, a kolejne trzy będą kończyły się w górach. Nachylenie podjazdów nie jest oszałamiająco duże, ale długość podjazdów rzędu dwudziestu czy trzydziestu kilometrów z pewnością odegra swoją rolą i stworzy możliwości zaprezentowania się góralom.

Pełny skład Team Sky na Colombia Oro y Paz 2018: Sergio Henao, Sebastian Henao, Egan Bernal, Jonathan Castroviejo, Tao Geoghegan Hart, David Lopez.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments