Fot. Movistar

Alejandro Valverde poprowadzi Movistar Team w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana (31 stycznia – 4 lutego). Dla Hiszpana będzie to pierwszy wyścig etapowy od kraksy, która już podczas pierwszego etapu wykluczyła go z Tour de France 2017.

W ostatnich dniach Valverde wystartował w trzech (oprócz Trofeo Palma) wyścigach wchodzących w skład cyklu Challenge Mallorca. W najbardziej odpowiadających jego charakterystyce Trofeo Serra de Tramuntana i Trofeo Lloseta-Andratx był odpowiednio trzeci i czwarty.

Mimo że 37-latek ma ogromne doświadczenie, to przyznał, że po długiej przerwie od ścigania towarzyszyły mu niepewność i stres.

Na początku towarzyszyła mi niepewność, a może nawet strach. Ostatnio dużo trenowałem i czuję się dobrze, ale ściganie jest czymś zupełnie innym. Byłem trochę zdenerwowany, ponieważ nigdy nie wiesz, co cię czeka. Ale w końcu ten dzień nadszedł i wszystko było w porządku

– powiedział Alejandro Valverde dziennikowi “AS”.

Poprzednią edycję wyścigu wygrał Nairo Quintana, ale w związku z tym, że Kolumbijczyk będzie brał udział w domowym dla siebie wyścigu Colombia Oro y Paz, rola lidera spocznie na barkach Alejandro Valverde.

Wyścig Volta a la Comunitat Valenciana rozpocznie się w środę 31 stycznia etapem dla sprinterów w Oropesa del Mar. Podczas drugiego etapu okazję do sprawdzenia nogi będą mieli górale, natomiast trzeciego dnia zostanie rozegrana jazda drużynowa na czas. Przedostatni dzień ponownie przypadnie do gustu góralom, zaś finałowy odcinek w niedzielę, po raz drugi zaprosi do rywalizacji najszybszych kolarzy w peletonie.

Pełny skład Movistar Team na Volta a la Comunitat Valenciana 2018: Alejandro Valverde, Nuno Bico, Andre Amador, Jose Joaquin Rojas, Jorge Arcas, Jaime Roson and Hector Carratero.