Paris Tours

Matteo Trentin (Mitchelton-Scott) po raz pierwszy od kraksy, którą miał na początku stycznia br., przypnie numer startowy do koszulki. Włoch weźmie udział w wyścigu Volta a la Comunitat Valenciana (31 stycznia – 4 lutego). 

Lekarz drużyny Mitchelton Scott, doktor Robbart van Linschoten, poinformował, że w wyniku kraksy podczas zimowych treningów, Trentin złamał piąte żebro i doznał ogólnych zranień i potłuczeń. Nie jest jasne, czy Włoch stracił jakieś dni wyścigowe, ale według włoskiego dziennika “La Gazzetta dello Sport”, to właśnie hiszpańska “etapówka” Volta a la Comunitat Valenciana miała być jego pierwszym wyścigiem w 2018 roku.

Mój powrót do zdrowia przebiega bardzo dobrze, więc wykorzystam Valencianę do przeprowadzenia pierwszego testu formy w warunkach rywalizacji

– powiedział Matteo Trentin “La Gazzettcie”.

Matteo Trentin spędził sześć ostatnich lat w drużynie Quick-Step Floors. W tym czasie wygrał jeden etap w Giro d`Italia, dwa w Tour de France oraz cztery w hiszpańskiej Vuelcie. Ponadto dwukrotnie triumfował w klasyku Paryż-Tours i zajął czwartą lokatę na mistrzostwach świata w Bergen.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments