(c) Chris Auld Photography / BMC Racing Team

Od wielu lat wyścig Volta ao Algarve jest jednym z głównych przystanków ekip World Tour w połowie lutego. Nie inaczej będzie tym razem. Dziś swoje składy na portugalską imprezę zaprezentowały ekipy BMC i Trek – Segafredo.

W szczególności pierwszy z wymienionych teamów wysyła na zachód Europy bardzo mocne zestawienie. Na siedmiu zawodników, aż pięciu będzie w stanie sporo namieszać w klasyfikacji generalnej, co zapowiada całkowitą dominację BMC. Wydaje się jednak, że liderem nr 1 będzie Richie Porte, który ponownie w pierwszej części sezonu dysponuje wysoką formą. Jego przybocznymi powinni być Tejay Van Garderen, Simon Gerrans i Dylan Teuns.

W przypadku ekipy Trek – Segafredo sytuacja wygląda nieco inaczej. Co prawda skład amerykańskiej formacji także jest bardzo mocny, lecz wydaje się, iż Bauke Mollema na najtrudniejszym etapie będzie mógł liczyć głównie na Rubena Guerreiro. Na płaskich odcinkach z dobrej strony powinien pokazać się za to John Degenkolb.

Skład BMC na Volta ao Algarve 2018: Richie Porte, Simon Gerrans, Jurgen Roelandts, Stefan Kung, Dylan Teuns, Tejay van Garderen, Loic Vliegen

Skład Trek – Segafredo na Volta ao Algarve 2018: Bauke Mollema, Ryan Mullens, Rúben Guerreiro, Matthias Brändle, John Degenkolb, Jasper Stuyven, Gregory Rast