Trek-Segafredo

John Degenkolb (Trek – Segafredo) był najszybszy w Trofeo Campos-Porreres-Felanitx-Ses Salines.

Pierwszym z czterech wyścigów należących do cyklu Challenge Mallorca był dzisiaj Trofeo Campos-Porreres-Felanitx-Ses Salines. Trasa z Campos do Ses Salines liczyła 176 kilometrów i była najeżona podjazdami. Łącznie na kolarzy czekały cztery górskie i dwie lotne premie.

Wśród startujących był jeden Polak, Michał Gołaś w koszulce Sky. W ucieczkę dnia zabrali się: Preben Van Hecke (Sport Vlaanderen-Baloise), Eloy Teruel Rovira (Hiszpania), Gonzalo Serrano Rodriguez (Caja Rural-Seguros RGA), Alvaro Robredo Crespo (Burgos-BH), Aitor Gonzalez (Euskadi Basque Country-Murias), Ion Ander Insausti (Fundacion Euskadi), Alberto Amici (Biesse Carrera Gavardo) i Botond Hollo (Pannon Cycling Team).

Uciekająca ósemka wypracowała sobie w pewnym momencie prawie pięć minut przewagi. Jednak w miarę upływającego dystansu grupka zaczęła się dzielić i na czele zostali Preben Van Hecke, Gonzalo Serrano Rodriguez, Aitor Gonzalez, Ion Ander Insausti i Alberto Amici. 30 kilometrów przed metą peleton tracił do nich już tylko niespełna minutę.

15 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii i rozpoczął się czas sprinterskich pociągów. Najlepiej walkę na finiszowych metrach rozegrał John Degenkolb (Trek – Segafredo). To dla niego pierwszy triumf od prawie roku!

Drugi był Sondre Holst Enger (Israel Cycling Academy), a trzeci Jasper de Buyst (Lotto Soudal).

Wyniki:

1 DEGENKOLB John ELI TREK – SEGAFREDO 4:02:18
2 ENGER Sondre ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:02:18
3 DE BUYST Jasper ELI LOTTO SOUDAL 4:02:18
4 DEHAES Kenny ELI WB AQUA PROTECT VERANCLAS 4:02:18
5 TORRES BARCELO Albert ELI SELECCION NACIONAL 4:02:18
6 CAÑELLAS Xavier S23 SELECCION NACIONAL 4:02:18
7 BENNATI Daniele ELI MOVISTAR TEAM 4:02:18
8 BASKA Erik ELI BORA – HANSGROHE 4:02:18
9 BASSO Leonardo ELI TEAM SKY 4:02:18
10 GROSSER Aaron S23 TEAM SAUERLAND NRW P B SK 4:02:18
11 LOPEZ PARADA Daniel ELI BURGOS – BH 4:02:18
12 WARLOP Jordi S23 SPORT VLAANDEREN – BALOIS 4:02:18
13 SANZ UNZUE Enrique ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – 4:02:18
14 WELTEN Bram S23 TEAM FORTUNEO – SAMSIC 4:02:18
15 VAN ROOY Kenneth ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS 4:02:18
16 REIJNEN Kiel ELI TREK – SEGAFREDO 4:02:18
17 ISTA Kevyn ELI WB AQUA PROTECT VERANCLAS 4:02:18
18 EZQUERRA Jesus ELI BURGOS – BH 4:02:18
19 SOTO MARTINEZ Nelson A ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 4:02:18
20 WIPPERT Wouter ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT 4:02:18
21 ROJAS José ELI MOVISTAR TEAM 4:02:18
22 FERNANDEZ Egoitz ELI TEAM EUSKADI 4:02:18
23 GOLDSHTEIN Omer S23 ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:02:18
24 STUYVEN Jasper ELI TREK – SEGAFREDO 4:02:18
25 STANNARD Ian ELI TEAM SKY 4:02:18
26 PÖSTLBERGER Lukas ELI BORA – HANSGROHE 4:02:18
27 DELTOMBE Kevin ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS 4:02:18
28 VERMELTFOORT Coen ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT 4:02:18
29 MÜNSTERMANN Per Chris S23 TEAM SAUERLAND NRW P B SK 4:02:24
30 ELISSONDE Kenny ELI TEAM SKY 4:02:24
31 COLOMBO Raul S23 BIESSE CARRERA GAVARDO 4:02:24
32 SAEZ BENITO Hector ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – 4:02:24
33 FERRARI Fabricio ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 4:02:24
34 GONZALEZ Adrian ELI BURGOS – BH 4:02:24
35 REINDERS Elmar ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT 4:02:24
36 NOPPE Christophe ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS 4:02:24
37 TERUEL ROVIRA Eloy ELI SELECCION NACIONAL 4:02:26
38 SALAS ZORROZUA Ibai ELI BURGOS – BH 4:02:26
39 PLANCKAERT Emiel S23 SPORT VLAANDEREN – BALOIS 4:02:26
40 VALVERDE Alejandro ELI MOVISTAR TEAM 4:02:26
41 PARDILLA BELLON Sergio ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 4:02:26
42 MARTIN SANZ Gotzon S23 TEAM EUSKADI 4:02:26
43 SALVADOR Enrico ELI BIESSE CARRERA GAVARDO 4:02:26
44 VAN BAARLE Dylan ELI TEAM SKY 4:02:26
45 GOLAS Michal ELI TEAM SKY 4:02:26   
46 VAN GOMPEL Mathias ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS 4:02:26
47 MOSCON Gianni ELI TEAM SKY 4:02:26
48 GARCIA Ricardo ELI TEAM EUSKADI 4:02:26
49 DANIEL Maxime ELI TEAM FORTUNEO – SAMSIC 4:02:26
50 SIMON CASULLERAS Jordi ELI BURGOS – BH 4:02:26
51 SVENDGAARD Michael C ELI TEAM FORTUNEO – SAMSIC 4:02:26
52 BENEDETTI Cesare ELI BORA – HANSGROHE 4:02:26
53 TUREK Daniel ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:02:26
54 DINA Dániel S23 PANNON CYCLING TEAM 4:02:26
55 NIV Guy ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:02:26
56 MORA Sebastian ELI SELECCION NACIONAL 4:02:26
57 LIETAER Eliot ELI WB AQUA PROTECT VERANCLAS 4:02:26
58 INTRA Felix ELI TEAM SAUERLAND NRW P B SK 4:02:26
59 LIGTHART Pim ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT 4:02:26
60 MOLINA CANET Antonio ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 4:02:26
61 IRIZAR ARAMBURU Markel ELI TREK – SEGAFREDO 4:02:26
62 ARCAS Jorge ELI MOVISTAR TEAM 4:02:26
63 PRADES REVERTER Eduard ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – 4:02:26
64 DINA Márton S23 PANNON CYCLING TEAM 4:02:26
65 ARANBURU DEBA Alex ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 4:02:26
66 LUNKE Sindre S ELI TEAM FORTUNEO – SAMSIC 4:02:26
67 MORTIER Julien S23 WB AQUA PROTECT VERANCLAS 4:02:26
68 ERVITI Imanol ELI MOVISTAR TEAM 4:02:26
69 LEDANOIS Kevin ELI TEAM FORTUNEO – SAMSIC 4:02:26
70 AMADOR Andrey ELI MOVISTAR TEAM 4:02:26
71 VAN POPPEL Boy ELI TREK – SEGAFREDO 4:02:26
72 FRISON Frederik ELI LOTTO SOUDAL 4:02:26
73 AMORES PALACIO Julio A ELI SELECCION NACIONAL 4:02:36
74 SIMON Péter ELI PANNON CYCLING TEAM 4:02:38
75 CARRETERO Hector ELI MOVISTAR TEAM 4:02:38
76 LEINAU Louis ELI TEAM SAUERLAND NRW P B SK 4:02:38
77 NAESEN Lawrence ELI LOTTO SOUDAL 4:02:38
78 LOPEZ-COZAR Juan A ELI TEAM EUSKADI 4:02:38
79 ZANARDINI Andrea ELI BIESSE CARRERA GAVARDO 4:02:38
80 HOFLAND Moreno ELI LOTTO SOUDAL 4:02:47
81 SCHWARZMANN Michael ELI BORA – HANSGROHE 4:02:50
82 PEYSKENS Dimitri ELI WB AQUA PROTECT VERANCLAS 4:02:57
83 FILUTÁS Viktor S23 PANNON CYCLING TEAM 4:02:57
84 DEIGNAN Philip ELI TEAM SKY 4:02:57
85 ROBEET Ludovic ELI WB AQUA PROTECT VERANCLAS 4:02:58
86 JARRIER Benoit ELI TEAM FORTUNEO – SAMSIC 4:03:08
87 TORRES MUIÑO Pablo ELI BURGOS – BH 4:03:08
88 PERICHON Pierre Luc ELI TEAM FORTUNEO – SAMSIC 4:03:08
89 WELLENS Tim ELI LOTTO SOUDAL 4:03:11
90 IRIBAR Unai S23 SELECCION NACIONAL 4:03:12
91 VAN WINDEN Dennis ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:03:12
92 VAN HECKE Preben ELI SPORT VLAANDEREN – BALOIS 4:03:12
93 LOPEZ FUENTES Diego S23 TEAM EUSKADI 4:03:12
94 RODRIGUEZ RECHE Sergio ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – 4:03:14
95 UDONDO Gotzon ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – 4:03:14
96 SAGAN Juraj ELI BORA – HANSGROHE 4:03:41
97 STASSEN Julien ELI WB AQUA PROTECT VERANCLAS 4:03:48
98 CAMPENAERTS Victor ELI LOTTO SOUDAL 4:04:13
99 SHAW James S23 LOTTO SOUDAL 4:04:13
100 BRÄNDLE Matthias ELI TREK – SEGAFREDO 4:04:39
101 LEMUS DAVILA Luis E ELI ISRAEL CYCLING ACADEMY 4:04:56
102 DELCÓ Lorenzo ELI BIESSE CARRERA GAVARDO 4:04:56
103 VAN SCHIP Jan Willem ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT 4:05:34
104 GOIKOETXEA Peio ELI TEAM EUSKADI 4:05:34
105 GONZALEZ PRIETO Aitor ELI EUSKADI BASQUE COUNTRY – 4:05:34
106 ROBREDO CRESPO Alvaro ELI BURGOS – BH 4:05:34
107 KNOLLE Jon S23 TEAM SAUERLAND NRW P B SK 4:05:34
108 INSAUSTI Jon Ander ELI TEAM EUSKADI 4:05:34
109 ZUAZUBISKAR Illart ELI SELECCION NACIONAL 4:05:34
110 SZABO Miklos S23 PANNON CYCLING TEAM 4:05:34
111 ASSELMAN Jesper ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT 4:05:34
112 REIS Rafael ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 4:05:34
113 SARAMOTINS Aleksejs ELI BORA – HANSGROHE 4:05:34
114 KONIG Leopold ELI BORA – HANSGROHE 4:05:34
115 VAN DER LIJKE Nick ELI ROOMPOT – NEDERLANDSE LOT 4:07:15
116 HAPPKE Luca Felix S23 TEAM SAUERLAND NRW P B SK 4:07:15
117 SERRANO Gonzalo ELI CAJA RURAL – SEGUROS RGA 4:07:35
118 OROSZ Gergo S23 PANNON CYCLING TEAM 4:07:35
119 HOLLÓ Botond ELI PANNON CYCLING TEAM 4:08:21
120 AMICI Alberto ELI BIESSE CARRERA GAVARDO 4:08:25
121 LOGICA Enrico ELI BIESSE CARRERA GAVARDO 4:10:23
122 GOZZI Nicolo S23 BIESSE CARRERA GAVARDO 4:10:23