25 stycznia okazał się być dniem wysypu informacji o kwietniowych klasykach. ASO zaprezentowało też trasę i listę zespołów startujących w La Fleche Wallone.

Podobnie jak w poprzednich latach, wyścig rozpocznie się w Seraing i będzie liczył niespełna 200 kilometrów. Na trasie do pokonania będzie 11 wzniesień w tym podjazd na metę – Muur de Huy (który kolarze pokonają trzykrotnie). Dodatkowo pewną ciekawostką jest obecność na trasie… Cote de la Redoute.

Co ważne, ostatnie 58 kilometrów rozegra się na rundach wokół Huy. Na rundzie do pokonania będą podjazdy pod Cote d’Ereffe, Cote de Cherave i wspomniany już Muur de Huy. Tym samym, podobnie jak w ostatnich latach, do dużej selekcji może dojść już nieco wcześniej.

W temacie dzikich kart zabrakło specjalnych niespodzianek. Można wręcz powiedzieć, iż zaproszenie otrzymały wszystkie zespoły, które na to liczyły, nie wliczając jedynie Direct Energie. Mowa o Cofidisie, Delko Marseille,Vital Concept , Fortuneo – Samsic, Sport Vlaanderen – Baloise, Wanty – Groupe Gobert i WB Aquaprotect.