Fot. La Vuelta / © Unipublic/Juanjo Úbeda

Sympatycy kolarstwa najprawdopodobniej zdążyli przyzwyczaić się do tego, że oficjalne prezentacje wielkich tourów są tylko potwierdzeniem wcześniejszych przecieków. Tym razem dowiadujemy się, że trzeci tydzień wyścigu Vuelta a España 2018 rozpocznie jazda indywidualna na czas. 

Otwierająca trzeci tydzień przyszłorocznej La Vuelty jazda indywidualna na czas ma zostać rozegrana w Torrelavedze, rodzinnym mieście pierwszego w historii zwycięzcy klasyfikacji górskiej Tour de France, Vicente Trueby (1933 rok), oraz trzykrotnego mistrza świata Oscara Freire. Jej trasa ma być zbliżona do tegorocznej, która również otworzyła ostatni tydzień zmagań i była rozgrywana w Logroño.

Do tej pory Torrelavega była gospodarzem etapu jazdy na czas dwukrotnie – w 2001 roku zwyciężył Santiago Botero, a w 1973 roku słynny Eddy Merckx.

Według wcześniejszych przecieków, w środę kolarze zmierzą się z trudnym, baskijskim podjazdem Monte Oiz, a następnie czekają na nich dwa trudne dni w Andorze i długi transfer do Madrytu na tak zwany etap przyjaźni.

Oficjalna prezentacja hiszpańskiej Vuelty 2018 odbędzie się 13 stycznia.