Fot. BMC

Amerykańska drużyna Pro Continental Holowesko-Citadel, której współwłaścicielem jest były kolarz George Hincapie, podpisała trzyletni kontrakt ze szwajcarskim producentem rowerów – marką BMC Switzerland.

BMC będzie dostarczać sprzęt drużynie Hincapiego po raz drugi. Pierwsza współpraca miała miejsce w pierwszym roku jej działalności (wówczas BMC-Hincapie Sportswear), czyli w 2012 roku. Trwała jednak tylko jeden sezon, ponieważ w 2013 roku utworzono młodzieżową drużynę BMC Racing Team w Europie, i to tam przeniósł się szwajcarski producent.

Bardzo się cieszę, że ponownie będę współpracował z BMC. To jest powrót do rodziny. W 2009 roku, kiedy podpisałem kontrakt z BMC Racing Team, ludzie podważali tę decyzję mówiąc, że przenoszę się do słabszej drużyny. Jednak dwa lata później wygraliśmy Tour de France, a teraz BMC Switzerland jest jedną z najlepszych marek w profesjonalnym kolarstwie. Osobiście jestem podekscytowany tym, że nasza drużyna będzie ścigała się na rowerach tej marki

– powiedział George Hincapie, dla którego BMC Racing Team była ostatnią drużyną w profesjonalnej karierze kolarskiej, którą zakończył w 2012 roku.

Marka BMC Switzerland produkuje nie tylko rowery szosowe, ale również te przeznaczone do kolarstwa górskiego czy triatlonu. Jest jedną z największych i najbardziej znanych marek na świecie.

Holowesko-Citadel jest wspaniałą oraz innowacyjną drużyną, dlatego współpraca z nią będzie stanowiła wartościową pozycję w naszym portfolio – zwłaszcza, że północnoamerykański rynek rośnie w siłę. Ta współpraca, obok tej z BMC Racing Team, będzie naszym okrętem flagowym i umocni naszą pozycję w kolarstwie szosowym

– powiedział David Zurcher, szef BMC Switzerland.

Poprzedni artykułNajnowsza historia kolarstwa: łańcuch niezgody
Następny artykułBergen 2017: organizatorzy oszacowali straty na 25 milionów złotych
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments