BMW

Niemiecki producent samochodów planuje stworzenie sieci dróg rowerowych wznoszących się nad tradycyjnymi ulicami.

BMW stara się znaleźć sposób na kolejny krok naprzód. Poza tworzeniem elektrycznych samochodów niemiecka firma skupia się na zmniejszeniu ruchu na ulicach wielkich miast – sposobem na to mają być drogi rowerowe „zawieszone” na wysokości. Projekt nazywa się BMW Vision E³ Way z trzema literami „E” reprezentującymi „elevated” (podniesiony/wzniosły), „electric” (elektryczny) i „efficient” (efektywny).

Według BMW rozwiązanie w postaci dróg rowerowych nad ulicami jest „proste i efektywne”. Wygląda jednak na to, że producent samochodów chce wesprzeć jedynie rowery elektryczne (w informacji prasowej BMW wspomina o „elektrycznie napędzanych dwukołowcach”), ale zapewne tego typu szosy nie byłyby zamknięte również dla tradycyjnych rowerów.

W Chinach do roku 2050 liczba osób mieszkających w miastach przekroczy miliard. Ten kraj stanie się światowym 'inkubatorem’ dla innowacji w transporcie, takich jak BMW Vision E³ Way. To właśnie tam istnieje największa potrzeba wprowadzania tego typu pomysłów

– mówi dr Markus Seidel, dyrektor biura technologii BMW Group w Chinach.

By zadbać o bezpieczeństwo użytkowników na drogach panowałoby ograniczenie prędkości do 25km/h. Większa część zostałaby pokryta dachem, by osłonić przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jednocześnie, by zapewnić odpowiednią temperaturę, za klimatyzację odpowiadałby system korzystający z oczyszczonej „deszczówki”. Przede wszystkim BMW chce zapewnić jak najwyższy poziom „bezpieczeństwa, pewności i skuteczności”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments