fot. Deceuninck - Quick Step

Ekipa Deceuninck – Quick Step, wraz ze znalezieniem nowego sponsora, poszukała także nowych partnerów. Dziś jednym z nich została marka BMW.

Jak wiadomo, mimo znakomitych wyników i ponad 70 zwycięstw w sezonie, ekipa Patricka Lefevere’a miała spory problem ze znalezieniem sponsora na sezon 2019. Ostatecznie pomocną dłoń wyciągnęła firma Deceuninck, która zapewniła wystarczające fundusze.

Teraz, działacze belgijskiego zespołu zdołali zdobyć nowego partnera. Została nim marka BMW, która udostępniła zespołowi 15 samochodów, które używane będą przez zespół w sezonie 2019. Mowa tu o dziewięciu BMW X1s Drive 18i’ oraz sześciu BMW 520i Touring. Co więcej, do dyspozycji ekipy będzie także BMW X7, który zostanie zaprezentowany w marcu. Będzie to jednak samochód VIPowski.

Jesteśmy dumni, że marka BMW została naszym oficjalnym partnerem dostarczającym samochody. Od zawsze poszukujemy innowacyjnych rozwiązań dla rozwoju zespołu i to jest jedno z nich. Jednocześnie wierzymy, że nowa współpraca przyniesie też kolejne sukcesy

– powiedział Patrick Lefevere.

Przypomnijmy, że w przyszłym sezonie, w barwach ekipy Deceuninck – Quick Step zobaczymy m.in. Elia Viviani, Julian Alaplihippe czy Remco Evenepoel.