fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Polka, po problemach poprzedniego pracodawcy, znalazła zatrudnienie w jednej z najlepszych ekip świata.

Pod koniec października Plichta chciała ogłosić, że przechodzi do drużyny Lensworld Kuota, ale przez problemy sponsorów zespół nie został utworzony. Brązowa medalistka mistrzostw Polski znalazła się w trudnej sytuacji, ale dzisiaj ogłosiła, że udało się znaleźć wyjście – Polka będzie reprezentować Boels-Dolmans!

25-latka wcześniej reprezentowała już drużyny WorldTour – WM3 Pro Cycling i BTC City Ljubljana. W barwach holenderskiej ekipy Plichta “zastąpi” Katarzynę Pawłowską, która odeszła do Team Virtu Cycling.

Jestem bardzo dumna, że mogę dołączyć do najlepszej drużyny świata. Byłam bardzo zaskoczona otrzymaniem oferty, bo mamy już późną część sezonu i większość ekip zamknęła składy. Byłam bardzo szczęśliwa, ale też powściągliwa. Wcześniej doświadczyłam tego, że nie można być pewnym drużyny, dopóki nie podpisze się kontraktu. Wszystko jednak zostało szybko załatwione. To był prawdziwy “ostatni dzwonek”

– cieszy się Polka.

Tym transferem Boels-Dolmans zamyka skład na sezon 2018. W barwach holenderskiego zespołu będą się ścigać:

Chantal Blaak (NLD), Jip van den Bos (NLD), Anna van der Breggen (NLD), Karol-Ann Canuel (CAN), Lizzie Deignan (GBR), Amalie Dideriksen (DEN), Megan Guarnier (USA), Christine Majerus (LUX), Amy Pieters (NLD), Anna Plichta (POL), Skylar Schneider (USA)