Giro d'Italia / RCS Sport / LaPresse

Choć trasa przyszłorocznego Giro d’Italia ma zostać zaprezentowana pod koniec listopada, każdego tygodnia lokalne media publikują kolejne informacje dotyczące przyszłorocznego włoskiego wielkiego touru. Dziś dowiedzieliśmy się, iż wyścig ma zakończyć jazda na czas.

Kilka dni temu informowaliśmy, iż zaprezentowana została trasa 20. etapu wyścigu. Dziś włoskie media podały nieco więcej informacji o drugiej części wyścigu.

Podczas 14. etapu, kolarze wrócą na legendarne Monte Zoncolan, które może przewrócić klasyfikację generalną. W podobnym mimencie wyścigu usytuowana została też płaska czasówka z Trento do Rovereto, upamiętniająca poległych podczas I Wojny Światowej. Co więcej, zakończy się ona przy jednym z największych pomników poświęconych zmarłym żołnierzom.

Wszystko wskazuje na to, iż cała impreza zakończy się także jazdą na czas w Rzymie. Póki co nie wiadomo jednak ile kilometrów liczyć będzie ostatni etap. Z pewnością organizatorzy liczą, iż spora ilość czasówek nakłoni do startu w Giro Chrisa Froome’a i Toma Dumoulina.