Fot. Team Sky

36-letni Hiszpan David Lopez rozpocznie w 2018 roku swój szósty sezon w Team Sky, w którym zamierza pełnić przede wszystkim rolę nauczyciela. Poza tym jak zwykle będzie pomocnikiem.

W przyszłym sezonie dołączy do Team Sky kilku bardzo młodych kolarzy (m.in. Egan Bernal, Kristoffer Halvorsen, Chris Lawless i Pavel Sivakov), którzy z pewnością chętnie skorzystają z porad bardzo doświadczonego Davida Lopeza.

W tym momencie [kariery] staram się utrzymać dobry poziom i pomagać drużynie, która z roku na rok staje się coraz lepsza. Przychodzą nowi kolarze, również bardzo młodzi, którym zawsze przyda się pomoc. Liczę na to, że poproszą mnie, abym pokazał im, jak funkcjonuje drużyna. Podoba mi się taka rola.

Przyszedłem do Team Sky w tym samym czasie, co [Ian] Boswell, dojrzeliśmy tutaj wspólnie, a on po pięciu latach powiedział mi, że nauczył się ode mnie wielu dobrych rzeczy…To miłe. Myślę, że młodzi zawodnicy powinni mieć możliwość czerpania wiedzy od kogoś, kto pomagał wygrać liderom Tour de France czy hiszpańską Vueltę

– powiedział David Lopez oficjalnej stronie internetowej Team Sky.

Mimo dość zaawansowanego (jak na kolarza) wieku, David Lopez wciąż jest w stanie ścigać się na wysokim poziomie w prestiżowych wyścigach i bez zarzutu wywiązywać się z powierzonych mu obowiązków. W sezonie 2017 został współautorem historycznego sukcesu Chrisa Froome`a w hiszpańskiej Vuelcie, ale nie zawiódł również w Tour de Romandie czy Critérium du Dauphiné.

Tegoroczna Vuelta była dla nas bardzo udana. Oczywiście, gdy się wygrywa, zawsze można tak powiedzieć, ale jako zespół zaprezentowaliśmy się bardzo dobrze. Nasz duży sukces na zakończenie długiego i wymagającego sezonu doceniło kierownictwo drużyny. Dla mnie to był domowy wyścig, ponieważ znałem większość tras, a niektóre etapy przebiegały nieopodal miejsca, gdzie mieszkam, zatem odwiedziło mnie wielu moich przyjaciół

– dodał David Lopez.

Hiszpan cieszy się, że w przyszłym roku ponownie zostanie kolegą z drużyny Jonathana Castroviejo, z którym kilka lat temu przez jeden sezon reprezentowali barwy Movistaru. Obaj panowie są również sąsiadami.

Jestem pewien, że [Jonathan Castroviejo] pokaże się jako bardzo dobry czasowiec i zbierze kilka zwycięstw. Będzie także dobrym pomocnikiem

– zapewnił Lopez.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments