Tim De Waele / Tour of Guangxi

Fernando Gaviria (Quick – Step Floors) finiszował najszybciej na pierwszym etapie Tour of Guangxi.

Debiutujący w World Tour chiński wyścig jest zarazem ostatnim z tego cyklu w sezonie 2017. Pierwszy etap rozgrywał się na rundach wokół miejscowości Beihai. Do pokonania było łącznie prawie 108 kilometrów, a na trasie były dwie górskie premie i trzy lotne finisze.

Wśród bardzo dobrej listy startowej mieliśmy jednego Polaka – Łukasza Wiśniowskiego w koszulce Team Sky.

W ucieczkę dnia zabrali się: Silvan Dillier (BMC Racing Team), Nick Dougall (Dimension Data), Rémi Cavagna (Quick-Step Floors) i Andrei Grivko (Astana). Peleton prowadzony głównie przez ekipy Orica – Scott i Cannondale-Drapac Pro Cycling Team nie pozwolił na uzyskanie wyższej przewagi niż minuta.

25 kilometrów przed metą wchłonięci zostali wszyscy harcownicy oprócz zawodnika Quick – Step Floors. Młody Francuz samotnie walczył z naporem dużej grupy, ale 12 kilometrów przed kreską dołączył do niego Jonathan Lastra (Caja Rural – Seguros RGA). Jednak zgodnie z oczekiwaniami siła peletonu okazała się większa od uciekającej dwójki.

Sprint po zwycięstwo najlepiej rozegrał Fernando Gaviria (Quick – Step Floors), który został oczywiście pierwszym liderem wyścigu. Drugi był Dylan Groenewegen (Team LottoNL-Jumbo), a trzeci Pascal Ackermann (BORA – hansgrohe).

Wyniki pierwszego etapu:

1 GAVIRIA Fernando (Quick Step Floors) 2:20:01
2 GROENEWEGEN Dylan (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:00
3 ACKERMANN Pascal (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
4 WALSCHEID Maximilian (Team Sunweb) 0:00:00
5 WIPPERT Wouter (Cannondale – Drapac) 0:00:00
6 GUARDINI Andrea (Uae Team Emirates) 0:00:00
7 VAN POPPEL Danny (Team Sky) 0:00:00
8 PAGE Dylan (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:00
9 ZABEL Rick (Katusha – Alpecin) 0:00:00
10 HOFLAND Moreno (Lotto – Soudal) 0:00:00
11 NIZZOLO Giacomo (Trek – Segafredo) 0:00:00
12 EISEL Bernhard (Dimension Data) 0:00:00
13 GERTS Floris (Bmc Racing Team) 0:00:00
14 MOHORIC Matej (Uae Team Emirates) 0:00:00
15 RICHEZE Ariel Maximiliano (Quick Step Floors) 0:00:00
16 MORKOV Michael (Katusha – Alpecin) 0:00:00
17 MATTHEWS Michael (Team Sunweb) 0:00:00
18 BICO Nuno (Movistar Team) 0:00:00
19 KOCHETKOV Pavel (Katusha – Alpecin) 0:00:00
20 KOZHATAYEV Bakhtiyar (Astana) 0:00:00
21 CORT NIELSEN Magnus (Orica – Scott) 0:00:00
22 WISNIOWSKI Lukasz (Team Sky) 0:00:00
23 KUBOKI Kazushige (Nippo – Vini Fantini) 0:00:00
24 TROIA Oliviero (Uae Team Emirates) 0:00:00
25 WELLENS Tim (Lotto – Soudal) 0:00:00
26 COLBRELLI Sonny (Bahrain – Merida) 0:00:00
27 MOLLEMA Bauke (Trek – Segafredo) 0:00:00
28 ARASHIRO Yukiya (Bahrain – Merida) 0:00:00
29 BENITO DIEZ Miguel Angel (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:00
30 TEKLEHAIMANOT Daniel (Dimension Data) 0:00:00
31 BERNARD Julien (Trek – Segafredo) 0:00:00
32 POELS Wouter (Team Sky) 0:00:00
33 CONTI Valerio (Uae Team Emirates) 0:00:00
34 ZAKHAROV Artyom (Astana) 0:00:00
35 MARINI Nicolas (Nippo – Vini Fantini) 0:00:00
36 ARCHBOLD Shane (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
37 GRIVKO Andriy (Astana) 0:00:00
38 DILLIER Silvan (Bmc Racing Team) 0:00:00
39 STETINA Peter (Trek – Segafredo) 0:00:00
40 VAN HOECKE Gijs (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:00
41 KÖNIG Leopold (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
42 PELUCCHI Matteo (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
43 MATHIS Marco (Katusha – Alpecin) 0:00:00
44 KELDERMAN Wilco (Team Sunweb) 0:00:00
45 OLIVIER Daan (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:00
46 ALAPHILIPPE Julian (Quick Step Floors) 0:00:00
47 TEUNISSEN Mike (Team Sunweb) 0:00:00
48 HALLER Marco (Katusha – Alpecin) 0:00:00
49 BRAJKOVIC Janez (Bahrain – Merida) 0:00:00
50 WOUTERS Enzo (Lotto – Soudal) 0:00:00
51 DURASEK Kristijan (Uae Team Emirates) 0:00:00
52 EWAN Caleb (Orica – Scott) 0:00:00
53 QUINTANA Dayer Uberney (Movistar Team) 0:00:00
54 STACCHIOTTI Riccardo (Nippo – Vini Fantini) 0:00:00
55 ROCHE Nicolas (Bmc Racing Team) 0:00:00
56 CAVAGNA Rémy (Quick Step Floors) 0:00:00
57 HERKLOTZ Silvio (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
58 ROSSKOPF Joseph (Bmc Racing Team) 0:00:00
59 KAMYSHEV Arman (Astana) 0:00:00
60 TAARAMAE Rein (Katusha – Alpecin) 0:00:00
61 HERMANS Ben (Bmc Racing Team) 0:00:00
62 KEUKELEIRE Jens (Orica – Scott) 0:00:00
63 HERRADA Jesus (Movistar Team) 0:00:00
64 HAIG Jack (Orica – Scott) 0:00:00
65 JANSEN Amund Grondal (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:00
66 LANDA Mikel (Team Sky) 0:00:00
67 FUGLSANG Jakob (Astana) 0:00:00
68 SENNI Manuel (Bmc Racing Team) 0:00:00
69 DEBESAY Mekseb (Dimension Data) 0:00:00
70 CARTHY Hugh (Cannondale – Drapac) 0:00:00
71 MORTON Lachlan (Dimension Data) 0:00:00
72 CARRETERO Hector (Movistar Team) 0:00:00
73 CATALDO Dario (Astana) 0:00:00
74 HERRADA LOPEZ José (Movistar Team) 0:00:00
75 AMADOR Andrey (Movistar Team) 0:00:00
76 BONIFAZIO Niccolo (Bahrain – Merida) 0:00:00
77 MARTINELLI Davide (Quick Step Floors) 0:00:00
78 BOOM Lars (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:00
79 FERRARI Fabricio (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:00
80 HOFSTEDE Lennard (Team Sunweb) 0:00:00
81 PIBERNIK Luka (Bahrain – Merida) 0:00:00
82 IRISARRI Jon (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:00
83 MOLINA CANET Antonio (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:00
84 BOLE Grega (Bahrain – Merida) 0:00:00
85 VAN DER SANDE Tosh (Lotto – Soudal) 0:00:00
86 HANSEN Adam (Lotto – Soudal) 0:00:00
87 RAST Gregory (Trek – Segafredo) 0:00:00
88 DOWSETT Alex (Movistar Team) 0:00:00
89 DIDIER Laurent (Trek – Segafredo) 0:00:00
90 LASTRA Jonathan (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:00
91 FOMINYKH Daniil (Astana) 0:00:00
92 WANG Mei Yin (Bahrain – Merida) 0:00:00
93 MENDES José (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
94 VERVAEKE Louis (Lotto – Soudal) 0:00:00
95 JUUL JENSEN Christopher (Orica – Scott) 0:00:00
96 SARAMOTINS Aleksejs (Bora – Hansgrohe) 0:00:00
97 OSS Daniel (Bmc Racing Team) 0:00:00
98 ZURLO Federico (Uae Team Emirates) 0:00:00
99 DOUGALL Nicolas (Dimension Data) 0:00:00
100 BONO Matteo (Uae Team Emirates) 0:00:00
101 ITO Masakazu (Nippo – Vini Fantini) 0:00:00
102 VICIOSO Angel (Katusha – Alpecin) 0:00:00
103 KLUGE Roger (Orica – Scott) 0:00:18
104 WAGNER Robert (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:28
105 BERLATO Giacomo (Nippo – Vini Fantini) 0:00:30
106 DOULL Owain (Team Sky) 0:00:32
107 DE NEGRI Pierpaolo (Nippo – Vini Fantini) 0:00:35
108 CAMPENAERTS Victor (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:37
109 VANMARCKE Sep (Cannondale – Drapac) 0:00:37
110 SERRY Pieter (Quick Step Floors) 0:00:45
111 TIMMER Albert (Team Sunweb) 0:00:45
112 GIBBONS Ryan (Dimension Data) 0:00:51
113 DE GENDT Thomas (Lotto – Soudal) 0:00:51
114 UCHIMA Kohei (Nippo – Vini Fantini) 0:00:51
115 CLARKE William (Cannondale – Drapac) 0:01:05
116 VELITS Martin (Quick Step Floors) 0:01:35
117 CRADDOCK Lawson (Cannondale – Drapac) 0:01:44
118 VAN BAARLE Dylan (Cannondale – Drapac) 0:01:44
119 LANGEVELD Sebastian (Cannondale – Drapac) 0:01:44
120 DIBBEN Jonathan (Team Sky) 0:01:52
121 THOMPSON Jay (Dimension Data) 0:03:34
122 INTXAUSTI Beñat (Team Sky) 0:07:29

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 GAVIRIA Fernando (Quick Step Floors) 2:19:51
2 DILLIER Silvan (Bmc Racing Team) 0:00:01
3 GROENEWEGEN Dylan (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:04
4 ACKERMANN Pascal (Bora – Hansgrohe) 0:00:06
5 GRIVKO Andriy (Astana) 0:00:06
6 CAVAGNA Rémy (Quick Step Floors) 0:00:07
7 DOUGALL Nicolas (Dimension Data) 0:00:08
8 WALSCHEID Maximilian (Team Sunweb) 0:00:10
9 WIPPERT Wouter (Cannondale – Drapac) 0:00:10
10 GUARDINI Andrea (Uae Team Emirates) 0:00:10
11 VAN POPPEL Danny (Team Sky) 0:00:10
12 PAGE Dylan (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:10
13 ZABEL Rick (Katusha – Alpecin) 0:00:10
14 HOFLAND Moreno (Lotto – Soudal) 0:00:10
15 NIZZOLO Giacomo (Trek – Segafredo) 0:00:10
16 EISEL Bernhard (Dimension Data) 0:00:10
17 GERTS Floris (Bmc Racing Team) 0:00:10
18 MOHORIC Matej (Uae Team Emirates) 0:00:10
19 RICHEZE Ariel Maximiliano (Quick Step Floors) 0:00:10
20 MORKOV Michael (Katusha – Alpecin) 0:00:10
21 MATTHEWS Michael (Team Sunweb) 0:00:10
22 BICO Nuno (Movistar Team) 0:00:10
23 KOCHETKOV Pavel (Katusha – Alpecin) 0:00:10
24 KOZHATAYEV Bakhtiyar (Astana) 0:00:10
25 CORT NIELSEN Magnus (Orica – Scott) 0:00:10
26 WISNIOWSKI Lukasz (Team Sky) 0:00:10
27 KUBOKI Kazushige (Nippo – Vini Fantini) 0:00:10
28 TROIA Oliviero (Uae Team Emirates) 0:00:10
29 WELLENS Tim (Lotto – Soudal) 0:00:10
30 COLBRELLI Sonny (Bahrain – Merida) 0:00:10
31 MOLLEMA Bauke (Trek – Segafredo) 0:00:10
32 ARASHIRO Yukiya (Bahrain – Merida) 0:00:10
33 BENITO DIEZ Miguel Angel (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:10
34 TEKLEHAIMANOT Daniel (Dimension Data) 0:00:10
35 BERNARD Julien (Trek – Segafredo) 0:00:10
36 POELS Wouter (Team Sky) 0:00:10
37 CONTI Valerio (Uae Team Emirates) 0:00:10
38 ZAKHAROV Artyom (Astana) 0:00:10
39 MARINI Nicolas (Nippo – Vini Fantini) 0:00:10
40 ARCHBOLD Shane (Bora – Hansgrohe) 0:00:10
41 STETINA Peter (Trek – Segafredo) 0:00:10
42 VAN HOECKE Gijs (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:10
43 KÖNIG Leopold (Bora – Hansgrohe) 0:00:10
44 PELUCCHI Matteo (Bora – Hansgrohe) 0:00:10
45 MATHIS Marco (Katusha – Alpecin) 0:00:10
46 KELDERMAN Wilco (Team Sunweb) 0:00:10
47 OLIVIER Daan (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:10
48 ALAPHILIPPE Julian (Quick Step Floors) 0:00:10
49 TEUNISSEN Mike (Team Sunweb) 0:00:10
50 HALLER Marco (Katusha – Alpecin) 0:00:10
51 BRAJKOVIC Janez (Bahrain – Merida) 0:00:10
52 WOUTERS Enzo (Lotto – Soudal) 0:00:10
53 DURASEK Kristijan (Uae Team Emirates) 0:00:10
54 EWAN Caleb (Orica – Scott) 0:00:10
55 QUINTANA Dayer Uberney (Movistar Team) 0:00:10
56 STACCHIOTTI Riccardo (Nippo – Vini Fantini) 0:00:10
57 ROCHE Nicolas (Bmc Racing Team) 0:00:10
58 HERKLOTZ Silvio (Bora – Hansgrohe) 0:00:10
59 ROSSKOPF Joseph (Bmc Racing Team) 0:00:10
60 KAMYSHEV Arman (Astana) 0:00:10
61 TAARAMAE Rein (Katusha – Alpecin) 0:00:10
62 HERMANS Ben (Bmc Racing Team) 0:00:10
63 KEUKELEIRE Jens (Orica – Scott) 0:00:10
64 HERRADA Jesus (Movistar Team) 0:00:10
65 HAIG Jack (Orica – Scott) 0:00:10
66 JANSEN Amund Grondal (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:10
67 LANDA Mikel (Team Sky) 0:00:10
68 FUGLSANG Jakob (Astana) 0:00:10
69 SENNI Manuel (Bmc Racing Team) 0:00:10
70 DEBESAY Mekseb (Dimension Data) 0:00:10
71 CARTHY Hugh (Cannondale – Drapac) 0:00:10
72 MORTON Lachlan (Dimension Data) 0:00:10
73 CARRETERO Hector (Movistar Team) 0:00:10
74 CATALDO Dario (Astana) 0:00:10
75 HERRADA LOPEZ José (Movistar Team) 0:00:10
76 AMADOR Andrey (Movistar Team) 0:00:10
77 BONIFAZIO Niccolo (Bahrain – Merida) 0:00:10
78 MARTINELLI Davide (Quick Step Floors) 0:00:10
79 BOOM Lars (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:10
80 FERRARI Fabricio (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:10
81 HOFSTEDE Lennard (Team Sunweb) 0:00:10
82 PIBERNIK Luka (Bahrain – Merida) 0:00:10
83 IRISARRI Jon (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:10
84 MOLINA CANET Antonio (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:10
85 BOLE Grega (Bahrain – Merida) 0:00:10
86 VAN DER SANDE Tosh (Lotto – Soudal) 0:00:10
87 HANSEN Adam (Lotto – Soudal) 0:00:10
88 RAST Gregory (Trek – Segafredo) 0:00:10
89 DOWSETT Alex (Movistar Team) 0:00:10
90 DIDIER Laurent (Trek – Segafredo) 0:00:10
91 LASTRA Jonathan (Caja Rural – Seguros Rga) 0:00:10
92 FOMINYKH Daniil (Astana) 0:00:10
93 WANG Mei Yin (Bahrain – Merida) 0:00:10
94 MENDES José (Bora – Hansgrohe) 0:00:10
95 VERVAEKE Louis (Lotto – Soudal) 0:00:10
96 JUUL JENSEN Christopher (Orica – Scott) 0:00:10
97 SARAMOTINS Aleksejs (Bora – Hansgrohe) 0:00:10
98 OSS Daniel (Bmc Racing Team) 0:00:10
99 ZURLO Federico (Uae Team Emirates) 0:00:10
100 BONO Matteo (Uae Team Emirates) 0:00:10
101 ITO Masakazu (Nippo – Vini Fantini) 0:00:10
102 VICIOSO Angel (Katusha – Alpecin) 0:00:10
103 KLUGE Roger (Orica – Scott) 0:00:28
104 WAGNER Robert (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:38
105 BERLATO Giacomo (Nippo – Vini Fantini) 0:00:40
106 DOULL Owain (Team Sky) 0:00:42
107 DE NEGRI Pierpaolo (Nippo – Vini Fantini) 0:00:45
108 CAMPENAERTS Victor (Team Lotto.Nl – Jumbo) 0:00:47
109 VANMARCKE Sep (Cannondale – Drapac) 0:00:47
110 SERRY Pieter (Quick Step Floors) 0:00:55
111 TIMMER Albert (Team Sunweb) 0:00:55
112 GIBBONS Ryan (Dimension Data) 0:01:01
113 DE GENDT Thomas (Lotto – Soudal) 0:01:01
114 UCHIMA Kohei (Nippo – Vini Fantini) 0:01:01
115 CLARKE William (Cannondale – Drapac) 0:01:15
116 VELITS Martin (Quick Step Floors) 0:01:45
117 CRADDOCK Lawson (Cannondale – Drapac) 0:01:54
118 VAN BAARLE Dylan (Cannondale – Drapac) 0:01:54
119 LANGEVELD Sebastian (Cannondale – Drapac) 0:01:54
120 DIBBEN Jonathan (Team Sky) 0:02:02
121 THOMPSON Jay (Dimension Data) 0:03:44
122 INTXAUSTI Beñat (Team Sky) 0:07:39