Fot. Team Sky

Dwaj ważni dla Team Sky pomocnicy przedłużyli kontrakty z drużyną. Doświadczony Irlandczyk będzie kontynuował pracę domestique, a młodszy z braci Henao, oprócz wspierania liderów, postara się wywalczyć koszulkę młodzieżowca w Giro d`Italia 2018. 

34-letni Irlandczyk Philip Deignan jest w drużynie Sky pomocnikiem. Dzięki dobrej i stabilnej formie, którą utrzymywał przez cały sezon, świetnie wywiązał się z powierzonych mu obowiązków. Swoim liderom pomógł odnieść zwycięstwa w kilku prestiżowych wyścigach: Paryż-Nicea, Tour of the Alps, Clasica San Sebastian oraz Vuelta a Burgos.

Poważnym testem umiejętności domestique była dla Deignana także setna edycja Giro d`Italia, kiedy to musiał pomagać cierpiącym po kraksach Geraintowi Thomasowi i Mikelowi Landzie.

To była bardzo łatwa decyzja. Jestem częścią tej drużyny od czterech lat. Czuję się tutaj bardzo dobrze i zawarłem nawet kilka przyjaźni. Lubię sposób, w jaki pracuje Team Sky. Lepiej funkcjonuję w środowisku, które jest dokładnie przemyślane i zaplanowane. Profesjonalne otoczenie, najlepsi trenerzy i znakomita opieka to coś, czego nie można uważać za rzecz oczywistą, a w tej drużynie mamy to wszystko zapewnione

– powiedział Deignan.

24-letni Kolumbijczyk Sebastian Henao, brat Sergio, zwycięzcy Paryż-Nicea 2017, również jest w Team Sky przede wszystkim pomocnikiem, ale trener Xabier Artetxe zapowiedział, że nadchodzi czas, aby spróbował powalczyć o coś dla siebie.

On wciąż jest młody, ale wchodzi w wiek, w którym może zacząć próbować walczyć o indywidualne rezultaty. W tym roku bardzo dobrze zaprezentował się w niektórych wyścigach World Tour, jak Tour Down Under, Paryż-Nicea oraz Giro d`Italia. Wykonał solidną pracę dla drużyny, ale teraz czas, by pracował również na własne konto

– powiedział Artexte.

W sezonie 2018 Sebastian Henao chciałby jak najlepiej przygotować się do Giro d`Italia. We włoskim wielkim tourze startuje nieprzerwanie od 2014 roku. W 2016 roku zajął siedemnaste miejsce w klasyfikacji generalnej, a w setnej edycji był piąty na dziewiętnastym etapie.

Moim wielkim celem w przyszłym sezonie będzie Giro d`Italia. Bardzo chciałbym wygrać klasyfikację młodzieżową. Ale generalnie moje zadania będą podobne – pomaganie liderom i zbieranie kolarskiego doświadczenia

– dodał Sebastian Henao.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments