Fot. RCS Sport

Dyrektor wyścigu Tour de France Christian Prudhomme zachęca zwycięzcę Giro d`Italia 2017 Toma Dumoulina (Team Sunweb), aby przyjechał na przyszłoroczny Tour de France i podjął walkę o zwycięstwo z czterokrotnym triumfatorem tego wyścigu Chrisem Froomem (Team Sky). 

Tom Dumoulin nie uczestniczył w prezentacji wyścigu Tour de France, ponieważ przebywa na wakacjach w Stanach Zjednoczonych. We wcześniejszych wywiadach dawał jasno do zrozumienia, że o tym, który wielki tour zostanie jego głównym celem na sezon 2018, zdecyduje trasa.

Jeśli pojechałbym na Tour, chciałbym walczyć o zwycięstwo, ale jest wielu kolarzy, którzy mogą wygrać, a ja musiałbym pokonać ich wszystkich. To nie byłoby starcie tytanów między mną a Froomem. Poza tym wolałbym wygrać Giro niż stanąć na podium Touru, dlatego wiele zależy od tras obu imprez

– mówił Dumoulin portalowi Cyclingnews.

Tymczasem do udziału w Wielkiej Pętli zachęca Holendra sam dyrektor wyścigu Christian Prudhomme, którego zdaniem może on być poważnym rywalem Brytyjczyka.

Przyjedź na Tour, Tom. Masz wielką szansę rywalizować z kolarzem z takimi samymi umiejętnościami jak ty – Chrisem Froomem. Drugi powód jest taki, że Tour de France to największy wyścig na świecie. Masz również francuskie nazwisko, ale jesteś Holendrem. Pierwszym kolarzem, którego widziałem, jak wygrywał Tour de France był Jan Janssen. Przyjedź na Tour, który potrwa od 7 do 29 lipca

– powiedział Prudhomme holenderskiej telewizji NOS.

Przypomnijmy, że Tom Dumoulin o ponad minutę wygrał z Chrisem Froomem podczas wyścigu jazdy indywidualnej na czas o mistrzostwo świata w Bergen.