Fot. Tour of Iran

Włoski kolarz Davide Rebellin (Kuwait – Cartucho.es), po raz kolejny udowodnił, że wiek w sporcie nie ma znaczenia. W czwartek podczas piątego etapu Tour of Iran (2.1) odniósł swoje 36. zwycięstwo w karierze.

Na mecie w Tabriz pokonał młodszego o 22 lata rodaka Nicole Toffaliego z drużyny 0711 Cycling.

„Na 30 kilometrów przed metą zaatakowałem wraz z Tofallim. Współpraca między nami układała się bardzo dobrze, wypracowaliśmy bezpieczną przewagę nad peletonem i pościgiem, dzięki czemu mogliśmy wspólnie walczyć o zwycięstwo”

– powiedział doświadczony Włoch.

Ostatecznie wyścig dookoła Iranu padł łupem Holendra Rob’a Ruijgh‘a (Tarteletto-Isorex), a Rebellin w „generalce” zajął siódme miejsce.

Davide Rebellin 7 sierpnia skończył 46 lat. W 2004 roku jeżdżąc w barwach Gerolsteiner jako pierwszy kolarz w historii wygrał trzy ardeńskie klasyki w ciągu jednego sezonu (Amstel Gold Race, La Fleche Wallone, Liege – Bastogne – Liege).

Jako kolarz starszego włoskiego pokolenia miał problemy z dopingiem. W 2008 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Rebellin wywalczył srebrny medal, ale stracił go po wykryciu w jego krwi niedozwolonej substancji. W latach 2013 -2016 jeździł w barwach polskiej ekipy CCC Sprandi Polkowice.