© ASO/Thomas MAHEUX

Im bliżej prezentacji trasy Wielkiej Pętli tym więcej przecieków dotyczących poszczególnych etapów. Kolejne lokalne gazety informują, że przedostatni etap Tour de France 2018 to będzie pagórkowata jazda indywidualna na czas.

Jak informuje gazeta Sud Ouest na początku tygodnia miasto Saint-Pée-sur-Nivelle zakończyło sukcesem negocjacje o rolę miasta startowego, a w środę zostało potwierdzone, że najprawdopodobniej będzie to jazda indywidualna na czas w dniu 28. lipca, dzień przed zakończeniem wyścigu w Paryżu. Meta przedostatniego odcinka miałaby się znajdować w Espelette – tak natomiast informuje regionalny oddział radia France Bleu.

Te dwa miasta oznaczają, że trasa czasówki będzie liczyć około 30 kilometrów i będzie pozbawiona bardzo wymagającego podjazdu, ale konfiguracja góra-dół po krętych drogach powinna solidnie wymęczyć zawodników po trzech tygodniach zmagań.

Przypomnijmy, że trasa Wielkiej Pętli zostanie oficjalnie zaprezentowana w najbliższy wtorek, 17. października w Paryżu. Dotychczas pojawiały się już informacje na temat pierwszych etapów na północy Francji, a także dokładna trasa drużynowej czasówki. W poniedziałek informowaliśmy także, że jest szansa na to, by Tour de France bruki znane z Paris – Roubax, m. in. słynne Carrefour de l’Arbre.