Fot. letour.fr

Oficjalna prezentacja trasy Tour de France 2018 będzie miała miejsce 17 października, jednak plotki dotyczące kluczowych etapów imprezy zaczęły krążyć tuż po zakończeniu jej tegorocznej edycji. Jedna z nich sugerowała, że pojawi się odcinek z Compiegne do Roubaix.

Oznaczałoby to, że podobnie jak w roku 2010, 2014 i 2015 zawodnikom przyjdzie rywalizować na odcinkach znanych z wyścigu Paris-Roubaix bruków, co nigdy nie spotyka się z aplauzem nawet najwszechstronniejszych górali zawodowego peletonu – poza Vincenzo Nibalim.

Informacjom tym częściowo zaprzeczył jednak w swoim niedzielnym wydaniu Nord Eclair. Regionalny dziennik sugeruje, że etap zamiast w Compiegne ma rozpocząć się w Arras i będzie relatywnie krótki (150 km), a na jego trasie znajdować się będzie jedynie kilka kilometrów bruków.

Jeśli spekulacje Nord Eclair zostaną potwierdzone, będą to jednak sektory brukowe najwyższej klasy, z legendarnym Carrefour de l’Arbre (2100m) w roli głównej oraz klasycznie poprzedzającym go Camphin-en-Pévèle (1800m) i następującym po nim Gruson (1100m).

Tour de France 2018 rozpocznie się w Vendee. Potwierdzony został również etap jazdy drużynowej na czas, który rozegrany zostanie w Cholet trzeciego dnia imprezy.