Fot. Dimension Data

27-letni Włoch Kristian Sbaragli podpisał kontrakt z drużyną Israel Cycling Academy, z którą chce odnosić indywidualne sukcesy. Przez ostatnie pięć lat był przede wszystkim pomocnikiem i jednym z wagonów sprinterskiego pociągu Marka Cavendisha.

Pozyskanie przez Israel Cycling Academy Kristiana Sbaragli jest kolejnym etapem wzmocnień składu przed sezonem 2018, w którym to drużynę z Izraela najprawdopodobniej czeka udział w Giro d`Italia.

Wzmacniamy się przed wielkim wydarzeniem, które nas czeka. Naszym celem jest być na starcie historycznego Giro d`Italia w Jerozolimie. Spodziewamy się, że dostaniemy zaproszenie na podstawie naszej wartości, tzn. jako drużyna, która jest w stanie wygrywać etapy.

Właśnie dlatego podpisaliśmy kontrakty z kilkoma wartościowymi kolarzami, którzy w przeszłości wygrywali etapy w wielkich tourach, a Sbaragli jest tego świetnym przykładem, choć ani jedynym, ani ostatnim

– powiedział Ron Baron, właściciel drużyny Israel Cycling Academy.

Z kolei menedżer drużyny Ran Margaliot powiedział, że postrzega Kristiana Sbaragli jako utalentowanego sprintera, który potrafi przejechać góry i skutecznie finiszować ze zredukowanych grupek po długich i pagórkowatych etapach. Obiecał także, że będzie mógł walczyć na własne konto.

Sięgneliśmy po Sbaragli, ponieważ wierzymy, że to, co najlepsze jeszcze przed nim. W poprzednich latach pracował dla innych, zwłaszcza będąc częścią sprinterskiego pociągu Marka Cavendisha. Chcemy pozwolić mu walczyć o zwycięstwa w ważnych wyścigach i jesteśmy pewni, że pokaże, dlaczego mu zaufaliśmy

– powiedział Margaliot.

Ostatnim wyścigiem Kristiana Sbaragli w barwach drużyny Dimension Data był Tre Valli Varesine. W sprawozdaniu zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej ekipa z Republiki Południowej Afryki podziękowała Włochowi za pięć wspólnie spędzonych lat i przypomniała jego największy sukces, jakim było etapowe zwycięstwo w hiszpańskiej Vuelcie 2015.

W ostatnich latach wielokrotnie zajmowałem miejsca w pierwszej dziesiątce, ale tylko w kilku zwyciężyłem. Jestem pewny, że mogę to zmienić. Israel Cycling Academy też chce, żebym wygrywał, więc cieszę się, że będę reprezentował barwy tej drużyny

– skomentował swój transfer Kristian Sbaragli.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments